LG L40 - KitKat kezdőáron

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az LG L40 GPRS, EDGE, UMTS és HSPA adatkapcsolatokra képes, maximálisan 14,4 megabit/másodperces le-, illetve 5,76 megabit/másodperces feltöltési sebességgel. WiFi-ből 802.11b/g/n szabvány jár WiFi direct és hotspot funkciókkal. A mobil és WiFi vételi minősége is közepes, akárcsak a hangminőség telefonáláskor. Bluetooth-ból 4.0 jár A2DP-vel, illetve internetmegosztás opcióval, USB-ből 2.0, a telefont a PC Suite asztali programmal szinkronizálhatjuk. NFC nincs. Navigációhoz a GPS és GLONASS szatelliteket egyaránt használhatjuk, úgyhogy a pozíciószerzés gyors.

LG L40 screen shot  LG L40 screen shot

Böngészőből kettő jár: a gyári AOSP alapú, valamint a Google Chrome. Az előbbi maximum négy ablakot tud kezelni. Tudunk váltani asztali és mobilos olvasási mód között, a böngészett oldalt lehet offline olvasáshoz menteni, akár képfájlként is, ez a rögzítés plusz funkció. A képernyőfelbontás leginkább a böngészés során érezteti negatív hatását, ezért legcélszerűbb mobilos nézetben fogyasztani a tartalmakat, annál is inkább, mivel zoomalapú sortörés nincs, így az asztali nézetes olvasás problémás az apró betűk, vagy a folyamatos képernyő igazítás miatt. A SunSpider 1.0.2 webes sebességmérő 1156 milliszekundum alatt futtatta le a tesztjét, ami egész jó, és ez böngészés sebességén is megmutatkozik: a közepesen komplex oldalak görgetése és nagyítása gond nélkül megy, megakadásokba csak a zsírosabb honlapok esetében futhatunk. A szoftver tehát jól optimalizált, csak hát a kijelző csökkenti az élményt.

LG L40 screen shot  LG L40 screen shot

A készülék 1540 milliamperórás, lítium-ionos akkumulátorral rendelkezik, ami a hardveres paraméterek mellett jól hangzik. Ugyanakkor egy gyengébb chipset nem feltétlenül takarékosabb is, és az L40 az átlagosnál többet fogyaszt hanghívások és alkalmazáshasználat során egyaránt. Teljes szinkronizálás, valamint WiFi és adatkapcsolat mellett, ha sokat böngészünk és más komolyabb rendszerigényű applikációt is használunk, naponta tölteni fogjuk az L40-et. Ha visszafogottabban nyomogatjuk, másfél napos üzemidő is kijöhet, aki pedig csak az alapfunkciókat használja, talán többet is kihozhat belőle. Ha fogytán a feszültség, energiatakarékos móddal próbálhatjuk kitolni a használatot, opcióval a Bluetooth, rezgőmotor, szinkronizálás, WiFi és adatkapcsolat kikapcsolására bizonyos akkumulátorszázalék elérésével, illetve a képernyőidőt és a fényerőt is leszabályozhatjuk.

LG L40
[+]

Értékelés: LG L40
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az LG nagyjából e sorok írásával egy időben jelentette be QHD kijelzős, azaz 2560 x 1440 pixel felbontású csúcsmodelljét, de készülnek a műhelyeiben hajlítható képernyők is, így kissé csalódást keltő, hogy belépőszinten nem kapunk legalább egy WVGA felbontású megjelenítőt, pedig az L40 riválisai között akad ilyennel villogó versenyző. Ez azért is fájó, mert az újdonság szoftvercsomagja és optimalizálása a hardver tudásához képest jól sikerült, valahogy így kell futnia az Android rendszernek kétmagos processzoron, 512 megabájt memória mellett. Persze egy sor apróság kimaradt, így a kamerából az autófókusz, valamint a ledes villanó, a hátlapi hangszóró (az előlapi vette át a helyét, és nem szól túl szépen), valamint az NFC; az üzemidő is lehetne jobb. Android KitKattal és kopogtatófunkciókkal ugyanakkor a kategóriában nem nagyon találkozni, a kijelző fényereje és színei pedig egész jók, úgyhogy az L40 fel tud mutatni pozitív dolgokat is, kérdés, hogy ez mire lesz elég. A GSM boltos 28 ezer forintos ár mindenesetre jó tárgyalóalap, ha a szolgáltatói kínálatban még pár ezrest le lehet spórolni, egy jól összeszerelt és szoftverezett készüléket kap az okostelefonokkal ismerkedő vásárló. Hasonló áron WVGA-s Gigabyte GSmart T4, egy tízessel drágábban Huawei Ascend Y530 és a ZTE Blade V kapható autofókuszos kamerával, és ledes segédfénnyel. Az Alcatel OT Pop C1 is megemlítendő kedvező árával, bár az HVGA kijelzővel bír, szolgáltatói vonalon pedig a WVGA-s Vodafone Smart 4 mini lehet alternatíva. Ezek közül persze egyiken sem Android 4.4 fut, úgyhogy az LG elmondhatja magáról, hogy kitűzte a KitKatos zászlót az alsókategóriában.

LG L40

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • KitKat frissítés érkezik L9 II-re és G Pro Lite-ra

    Hamarosan mindenhol erléhetővé válik a legújabb Android operációs rendszer a dél-koreai gyártó két közepes árfekvésű készülékére.

  • LG L70 - nem pejoratív koppintás

    Gazdag szoftvercsomaggal, kopogtatós funkciókkal és KitKattel érkezett meg az LG új ötvenezrese, ám a szerény hardver és a néhány apró hiba rontja az összképet.

  • LG G2 mini - testvére a példaképe

    A dél-koreai gyártó sem szeretett volna kimaradni a buliból, ezért az aktuális zászlóshajójának készített egy egész jó ajánlatnak számító mini változatot is.

  • LG G Pro Lite Dual - lájtosan profi

    Egyre többen látnak fantáziát a hatalmas kijelzős mobilokban. Az LG lebutította G Pro készülékét, amihez persze szolidabb ár is társul, az eredmény pedig nem is vészes.

Hirdetés