Hirdetés
Hardver és szoftver
A G Watch R lelke egy Qualcomm Snapdragon 400 lapkakészlet, mely nem ismeretlen az androidos okosórák terén, a már említett LG G Watch mellett a Samsung Gear Live, a Sony SmartWatch 3 és az ASUS ZenWatch is erre a megoldásra épül. A 28 nanométeres SoC egy magonként maximum 1,2 GHz órajeles, ARMv7 utasításkészletű Cortex-A7 processzort és egy 450 MHz-en pörgő Adreno 305 grafikus egységet tartalmaz. A RAM mérete 512 MB, a háttértár kapacitása 4 GB, utóbbi nem bővíthető. A működési sebesség olajozott, nem nagyon találkoztunk akadásokkal, ez a hardver pedig simán elegendő az elkövetkezendő frissítések problémamentes futtatásához is.
A használatához egy androidos készülékre van szükség, mely legalább 4.3-as rendszerverziót futtat. A kapcsolatot Bluetooth 4.0-n keresztül tartják az eszközök, a kommunikáció stabil volt, a tesztidőszak során nem tapasztaltunk megszakadást. A szenzorokat tekintve giroszkópot, gyorsulásérzékelőt, digitális iránytűt, barométert és pulzusmérőt tartalmaz a G Watch R. Az manapság természetes, hogy az óra a megtett lépéseket is számolja, szépen szinkronizálva az erre képes alkalmazásokkal, mint például a Google-féle Fit.
Az eszközön az Android Wear legfrissebb, 5.0.1-es verziója fut, mely számos újdonságot hozott a platformra. Ilyen például a watch face API megjelenése és a panel tetejéről lehúzható menü átdolgozása, a teljes lista itt látható. A telefonos Androidtól eltérően az Android Wear platform esetében nem módosítják a rendszert a gyártók, így a felhasználói felületet is érintetlen maradt. Ennek megfelelően nem csak a külcsín, de a funkcionalitás is közel megegyezik az összes Android Wear eszköz esetében, így ennek bemutatásától jelen cikk keretein belül eltekintünk; további információért ezt érdemes elolvasni. Extrákat azért kapunk a szoftveres téren, az LG számos egyedi óralappal kedveskedik a G Watch R vásárlóinak.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!