Hirdetés
Multimédia
A hátlapra tett kamera kapcsán biztosra akart menni az LG, ezért a hírek szerint egy az egyben átemelték a G3-ban már bizonyított modult. Ez azt jelenti, hogy a 13 megapixeles felbontás adott, bekerült a funkciók közé a lézeres fókuszálás, valamint az optikai képstabilizáció is. Ezt a felhozatalt még egy kéttónusú ledes vakuval is megtolták, tehát elvben minden adott hozzá, hogy a G Flex 2 ne valljon szégyent képalkotás kapcsán. Az LG más irányt követ, mint akár a Samsung, akár a Microsoft, meglehetősen korlátozott beállítási lehetőségeket kínál. A kereső bal oldalán sorakoznak az opciók, állítható a képméret, kikapcsolható az automatikus HDR, a vaku, a hangra történő exponálás. Kérhetünk rácsvonalakat, megadhatjuk a képek mentési helyét, válthatunk előlapi kamerára és bekapcsolhatjuk a panoráma módot, illetve a kettős kamerát, amikor egyszerre exponál az előlapi és a hátlapi modul.
A tesztképek egyáltalán nem rosszak, de érzésünk szerint elmaradnak attól, amit a G3 nyújt. A fókuszálás valóban villámgyorsan történik, de kézzel, érintéssel is felülbírálhatjuk a fókuszálás helyét. Ez leginkább arra jó, hogy tényleg az esetek zömében éles felvételek készülnek még akkor is, ha hirtelen döntünk úgy, hogy exponálnánk. Ezen az arányon sokat ront, ha a kevés fényben fotózunk, ilyenkor ugyanis megnő az expozíciós idő és könnyen bemozdulhatnak az alkotások, ráadásul ebben az esetben azért a képzaj is masszívan megjelenik. A dinamikatartomány frankó, a vonalélesség remek, nappali fényben kiválóan teljesít a készülék.
Videót a G Flex 2 már 4K-ban is képes rögzíteni, itt egy példa. A mozgókép kapcsán nem is tudunk semmi mást állítani, nincs lassított felvételre lehetőség, a fókuszt is automatikusan oldja meg a rendszer. A stabilizátor viszont jól dolgozik, a kézből vett felvételek nem remegnek, de nyilván ez sem mindenható, nagyon ideges embereknél ez sem oldja meg a gondot, és persze azt sem tudja kiküszöbölni, ha mászkálunk a felvétel közben, de egész korrekt eredményt ad akkor, ha egy helyben állva veszünk fel hosszabb-rövidebb snitteket. Természetesen lejátszani is képes a 4K tartalmakat a készülék, ha van felirat, akkor azt is meg tudja jeleníteni.
A zenei produkció sem rossz, kihangosítva hangosan és tisztán szól a készülék hátlapi hangszórója, amin az sem ront, ha az asztalra fektetjük, hiszen az ívelt kialakítás miatt nem ér hozzá a felülethez a hátlap ezen része. A lejátszó mutat albumborítót, van benne equalizer, lehet állítani a hangmagasságot és a lejátszás sebességét. A dobozba csomagolt QuadBeat2 nevű füles is korrektnek mondható, ráadásul az FM-rádió sem maradt ki a funkciók közül.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!