Land Rover S1 - lassú és robusztus

Hirdetés

Külső

Az említett dobozban headset, töltő, adatkábel (miniUSB), kis csavarhúzó és övre csíptethető hordtok lapul. Ahogy a többi Sonim esetében már láthattuk, a hátlapot most is két csavar tartja a helyén, ezek kitekerése után férünk hozzá az akkumulátorhoz, illetve a SIM és microSD modulokhoz. A készülék formavilága ismerős lehet, egyrészt mivel majdnem minden Sonim így néz ki, másrészt pedig a Land Rover kedvéért sem álltak neki új fröccsöntőgépekkel operálni, az XP3 házát módosította a banda némiképp, ebből lett a Land Rover S1.

Land Rover S1
[+]

Ennek megfelelően a cucc úgy néz ki, mint egy mumpszos óvodás feje, középen viszonylag kicsi kijelző néz velünk farkaszemet (176x220 pixel, TFT), alatta a gombsor is elég zsúfolt, legalábbis a körítéshez képest. A készülék oldalain ugyanis igen masszív méretű gumírozott borítás feszül, ettől komoly vastagsága lesz a telefonnak. Erre a formatervre azt mondjuk, hogy a maga módján impozáns, az biztos, hogy mindenki számára egyértelmű, hogy ez egy durva cucc, ami sokat ki kellene bírjon.

Land Rover S1
[+]

Az autómárkára csupán a Land Rover logója utal a kijelző felett, a hátlapon már a Sonim felirat olvasható. A teljesen feketére színezett telefon azonban két ponton egészen biztosan eltér az általunk már korábban próbált XP3-tól. Az egyikre a nagyon képben levő olvasó már rájöhetett: a kijelző jobb, mint a donorkészülék 128x160 pixeles ablaka. A másik plusz a kamera megléte, amely mellé még vakut is csempésztek a mérnökök. A két megapixeles felbontás persze nem fog senkit hasbarúgni, de a semminél természetesen jobb. Van egyébként más változás is, de az kívülről még nem látszik.

Land Rover S1
[+]

Az oldalsó gombok közül az egyik a névjegyzéket, a másik természetesen a kamerát indítja el. A hangerőt a jobb oldal felső részére költöztetett billentyűkkel szabályozhatjuk, alul pedig egy masszívan felcsavart gumiajtó védi a miniUSB és jack bemenetet, illetve itt van a külső antenna csatalkozója is. A készülék az IP67-es szabványnak megfelelő módon 30 percet bír 1 méter mély vízben, por pedig semmiféle körülmények között nem juthat a telefon belsejébe. A billentyűket félmillió megnyomásra hitelesítették egyenként, a hangszóró 100db hangosságú zajt tud csapni, a normális működés -30 és +70 ºC között biztosított, két méteres magasságból pedig bárhogyan is essen a telefon, semmi baja nem lehet, még akkor sem, ha történetesen betonra érkezik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sonim

Azóta történt

Előzmények