Land Rover S1 - lassú és robusztus

Alapfunkciók

Bekapcsolás után az alapképernyőn – nocsak, nocsak – egy Land Rover figyelhető meg. Ki hitte volna, ugye. Ennyiben egyébként ki is merül márkaidentitás, nincs Land Rover csengőhang (pedig az poén lehetett volna), Land Rover videó, vagy Land Rover website kezdőlapként. A főmenü kilenc ikonos, két téma van, a fehér és a fekete. Jól átlátható, logikus menürendszer van a készülékben, amely MTK alapokon nyugszik (igen, a jó, öreg kínai platform), ugyanakkor elég kényelmes tempóval bír. Jó, legyünk kicsit sarkosak, de őszinték: betegesen lassú. Még az egyes menüpontokba való ugra-bugra elmegy, a szövegbevitel pedig a többihez képest meglepően sebes, de minden más (java, fotózás, netes cuccok, zenei opciók) horribilis. Tudom, hogy a Land Rover sem egy sportkocsi, de legalább a forgalom ritmusát képes felvenni. Úgy fest, hogy az XP3-hoz képest háromszorosra duzzadt felbontású kijelző már betette a kaput a hardvernek.

Land Rover S1

A névjegyzék fapadosnak tűnik, pedig kismillió adatot rögzíthetünk egy névhez. Nem is vészesen lassú, jól használható területe ez a menürendszernek, ahol még fehér és feketelista is szerkeszthető, ezzelkészülékszinten állítható a hívásszűrés. Még azt is be tudjuk állítani, hogy a születésnapok automatikusan átkerüljenek-e a naptárba. Az 1000 férőhelyes kapacitás egy ideig biztosan elegendő lesz. Az üzenetkezelésnél üdvözöltük a magyar prediktív szövegbevitelt, van SMS és MMS, előbbiből szintén 1000 darabot hajlandó tárolni a készülék. Első blikkre úgy tűnik, hogy nincs e-mail kliens, de egy java nyelvű program telepítőfájlja fent van a készüléken, úgyhogy ez is megoldható, bár természetesen lassú, keveset tud és körülményes használni.

Land Rover S1

A naptár nem túl csinos, de van heti nézete is. Az eseményeknek nincsen kategóriájuk, de rengeteg adat rögzíthető. A számológép alapfunkciós, a vekker kétféle ébresztést tud tárolni, egy darab egyszerit és egy darab ismétlődőt. Van diktafon, stopper, visszaszámláló és átváltó, illetve talán itt érdemes megemlíteni, hogy az XP3-hoz képest az is újítás, hogy AGPS modul is került a telefonba. Ez ugyebár a navigációhoz szükséges, a Land Rover S1 menüjében pedig meg is találhatjuk az amAzeGPS nevű szoftvert, amely elvileg turn-by-turn navigációra is képes, csak éppen itthon nem sikerült működésre bírni. Van egyébként sportolásra való java szoftver is, amely szintén a műholdak jelére alapoz, a távolságot, az időt, a sebességet, az útvonalat és az elégetett kalóriákat megmutatva. Kár, hogy ehhez külön regisztráció szükséges.

Land Rover S1

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sonim

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés