Huawei P30 Lite - éles a kontraszt

Középkategóriás szintre is érkezett egy P30, és bár az árcímke erős, a stílusos külső és jól ismert, biztos alapok meghozhatják a sikert.

Kamerák, videó, multimédia

Három kamera jutott a hátlapra, a szoftver pedig háromféle látószög (0,6x, 1x és 2x) közti váltást tesz lehetővé közvetlenül, tehát akár azt is hihetnénk, hogy mindegyiknek jutott egy külön rendszer, ám a valóságban ez nem igaz, hiszen a 48 megapixeles fotók készítésére alkalmas, normál, f/1,8-as kamera mellé csak 8 megapixeles, 13 mm (35 mm ekv.) gyújtótávolságú nagylátószög jutott, a harmadik kamera csak 2 megapixeles és mélységszenzorként működik, a zoom pedig digitális. Nem hiányoznak a különféle módok, van esti, portré, AR lencse, HDR (sajnos nem automatikus), 3D panoráma, fényfestés és mindenféle egyéb szűrő is. Emellett a fókusz, a fehéregyensúly, az expozíció, a záridő (8 mp-ig) és az érzékenység is állítható (ISO1600-ig), RAW-mód viszont sehogy sem érhető el, ez az egyetlen camera2 API-feature, amit nem támogat a mobil.

Hirdetés

[+]

A legnagyobb felbontású, normál fotók jó minőségűek. A fehéregyensúlyt és a fókuszt szinte mindig eltalálta az automatika, az exponálás megbízhatóan és gyorsan működik, a végeredmény pedig kellemes részletességgel és vonalélességgel, valamint korrekt dinamikával teszi barátságossá a végeredményt. Nem esik szó arról, mennyire natívan 48 megapixeles ez a rendszer, illetve milyen technológiát használ, viszont a 12 és 48 megapixeles képek közt aligha lehet minőségi különbséget látni. Az apróbb lencsehibák minden esetben előjönnek, ilyen például némi kromatikus aberráció és némi látható torzítás a széleken. Nappal kellemesen olvashatóak maradnak a távoli feliratok. Éjszaka sincs gond a dinamikával és a fehéregyensúllyal, viszont a fókuszálás lassabbá válik, az esti többexpós mód pedig igazából csak egy állvánnyal együtt hasznos, hardveres képstabilizás nélkül szellemképes masszát tud csak csinálni az, akinek nem tripodból van a keze.

A 8 megapixeles, a Huawei szerint 120 fokos látószögű kamerarendszer fixfókuszos, és nyilván rendkívül látványos, nappali hangulatképeket lehet vele készíteni, a szó legszorosabb értelmében. Értelemszerűen köszönő viszonyban sincs a minősége a főkamerához képest, több és bárki számára feltűnő lencsehiba (főként kromatikus aberráció) látható, gyakrabban téved a fehéregyensúly (ennek beállítását pont csinálhatná a másik szenzor, hiszen láthatóan jobb benne), az autofókusz hiánya miatt pedig bizonyos perspektívákból torznak látszik a végeredmény. Éjjel nehéz vele jó képet lőni, ha sok a mesterséges fény, akkor a dinamika hiánya fájó, ha pedig kevés, akkor aligha vehető ki bármi a fotókból.

Nem kapott külön kamerát, de értelemszerűsége miatt valószínűleg sokan fogják használni a digitális zoomot, így ebből is mutatunk egy képcsokrot. 24 megapixel a maximális felbontás, tehát nyilván a teljes képből történő levágással készülnek el a művek, ez főként a természetes mélység-élesség hiányából tűnik fel, ha valaki csak a végeredményeket látja. Van annyira jó a kamera, hogy 2x-es kivágásban nem vállalhatatlanok a fotók, viszont önálló zoomkameraként értelmezve egyáltalán nem teljesítenek jól a nagyított képek, főleg részletesség szempontjából.

Szelfik terén 24 megapixel a maximálisan elérhető felbontás, a látószög nem kiemelkedően jó a csoportképekhez, viszont a minőség kimondottan kellemes, még dinamikai szempontból is. A különálló portré mód elég érzékeny a körülményekre, van, mikor jól dolgozik, gyakrabban nem csinál semmit, néha pedig csinál, de rosszul. Mindenkinek a belátásra bízom a kültéri és beltéri eredmények megítélését. Full HD-s videókat, elektronikus képstabilizálás segítségével 30 fps sebességgel vehetünk fel, a látószögek között videón belül azonnal lehet váltani. 60 fps-opció is van, de rendkívüli módon remegős, kellemetlen végeredményre kell olyankor számítani, így a Full HD 30 fps a legjobb opciónk, 4K-rögzítési lehetőségre ne számítsunk. 189 kb/s bitsűrűségű, sztereó, 48 kHz-es hangot rögzít.

A zenelejátszó tetszetős, Histen effektek szerint babrálhatjuk a hangképet, a beépített analóg csatlakozón keresztül jó minőségű zene tud akár egy nagyobb ellenállású fejhallgatóra is menni, a gyári fülest azonban csak telefonálásra lehet érdemes használni. Van FM-rádió, de ehhez is szükséges lesz valamilyen vezetékes fülhallgatóra. Az alul lévő, mono hangszóró kimondottan erőteljesen dolgozik, értelemszerűen nem lesz a mélyhangok bajnoka, filmnézős fogással könnyen el is takarható, viszont tényleg nagyon erélyes, mindamellett pedig nincs durva torzítása a hangerő-skála felsőbb végén sem.

[+]

Aki streamelt filmeket akar nézni, annak jó hír a Widevine L1-támogatás, amivel megnyílik az út a HD felbontás felé az Amazon Prime, Netflix és egyéb hasonló szolgáltatások terén, a gyári videólejátszó is szinte mindent tud kezelni, egyedül az AC3-as hangsáv, ami még mindig kifog rajta.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Csendben startolt el a P30 lite

    Kanadában már előrendelhető, Európába később érkezik a Kirin 710-zel szerelt, kameracseppes középkategóriás.

Hirdetés