Hirdetés

Huawei P30 Lite - éles a kontraszt

Középkategóriás szintre is érkezett egy P30, és bár az árcímke erős, a stílusos külső és jól ismert, biztos alapok meghozhatják a sikert.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Változattól függően egy vagy két nanoSIM-et tud befogadni a P30 Lite, minden hazai 4G-sáv támogatott, az elméleti maximum letöltési ráta 400 Mbps, felfelé pedig a szokásos 50 a maximum, amivel gazdálkodhatunk. A kétcsatornás WiFi modul 802.11a/b/g/n/ac szabványú remek érzékenységgel (Direct, HotSpot, WiFi+), a Bluetooth maradt 4.2-n (A2DP, LE), az USB pedig ugyan Type-C-s és tudja az OTG-t, de csak 2.0-s átvitelre van felkészítve.

Hirdetés

[+]

Navigáláshoz a GPS, a GLONASS és a BeiDou műholdakat is használja, méghozzá gyorsan és pontosan. Nem maradt el az iránytű, a gyorsulásmérő, az NFC és a giroszkóp, nincs viszont barométer vagy infra, felül egy másodlagos mikrofon látható. A beszélgetési hangminőség nagyon kellemes, a zajszűrés nem túlvezérelt, a hangszóró erélyes, a vétel pedig mindvégig stabil volt.


[+]

Értékelés: Huawei P30 Lite
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A 3340 mAh-s akkumulátorkapacitás hallatán nyilván nem esik hasra senki, ám a kategórián belül ez egyáltalán nem számít kevésnek, a Kirin 710 pedig elég jól takarékoskodik, 4-5 órás kijelzőidők minden további nélkül összejönnek a hétköznapi használatban, folyamatos navigálással is nagyjából ennyi érhető el, de kizárólag böngészéssel vagy offline filmnézéssel nem elképzelhetetlenek a 10-11 órás értékek sem. Nem a Huawei által nyújtani tudott leggyorsabb, Super Charge töltést kapta a Lite, viszont a 18W-os gyári adapterével is igen gyorsan szívja fel a százalékokat, egy félórás ciklus könnyedén elég arra, hogy a semmiből varázsoljunk egy erős félnapos üzemidőt, 75 perc alatt pedig a teljes töltöttségig is el lehet jutni tesztjeink alapján.

A Huawei nem változtatott a széria receptjén. Friss forma, régi vas, és bár a végeredmény egy teljesen jól használható, kellemes középkategóriás, a 125 000 forintos árát nehéz megérteni. Illetve egyáltalán nem nehéz. A Huawei jól érzi, hogy az elmúlt néhány év teljesítménye alapján a P-széria ragadt meg a felhasználók a fejében, érdekes módon a Mate-féle üzenet még jóval kevésbé ment át, a közönség sokkal inkább várta és tudja a P30-akat, mint fél éve a Mate 20-sorozatot. A drágábbik P30-ak farvizén komoly piaci sikereket érhet el a Lite is, viszont teljes áron nem mondhatjuk azt, hogy nincs fél tucat jobb alternatíva, akár házon belül is, Kirin 710-es alternatívák, vagy akár egy normál P20, ugyanezen az áron. Említhető még a tavalyi palettáról a Xiaomi Mi 8 vagy az LG G7 ThinQ, de a friss Samsung Galaxy A50 is komoly konkurensnek ígérkezik.


[+]

Akinek tetszik ez a design, beéri a középkategóriás képességekkel, és nem is szeretne P30 Pro-nyi összegeket mobilért adni, az jó minőségű készülékházban fog korrekt beltartalmat tapasztalni, valószínűleg a széles spektrumot lefedő kamerarendszerrel is elégedett lesz, viszont a kijelző alacsony kontrasztja fájó pont, a masszív kamerapúp is zavaró lehet, továbbá az adatkommunikáció terén is vannak fekete foltok. Sikerre számíthat, de valószínűleg csak az első komolyabb árcsökkentés után, a bűvös százezres határ alatt.

szentkuti11

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Csendben startolt el a P30 lite

    Kanadában már előrendelhető, Európába később érkezik a Kirin 710-zel szerelt, kameracseppes középkategóriás.