Huawei P10 Lite - csak a szokásos

A Huawei aktuális csúcsmodelljének kalóriaszegény kiadása idén sem okoz csalódást, a kivitel, a felhasználói élmény és az árazás is összhangban van. Egyébként semmi izgalmas nem történik.

Hardver, szoftver

A hardvert valamelyest aktualizálták, de lényegi változás nem történt. A P9 Lite (2017)-ben ketyegő lapkakészletet a frissebb, de hasonló képességű, de egy, kissé magasabbra skálázott magot tartalmazó HiSilicon Kirin 658-ra cserélték. A szintén 16 nanométeres, FinFET+ node-on gyártott, nyolcmagos lap három darab, maximum 2,12 GHz-re képes Cortex-A53-as magot tartalmaz, a klaszter negyedik magja viszont tud 2,36 GHz-et, ha egyedül dolgozik, ezt egészíti ki egy négymagos, 1,7 GHz-es halmaz, rendszermemóriából pedig továbbra is 3 GB jut. A grafikus gyorsító feladatkörét ismét a kétmagos Mali-T830 látja el, a szintetikus teljesítményteszteken tökéletesen megegyező eredménnyel.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei P10 Lite Huawei P9 Lite (2017) Samsung Galaxy A5 (2017) Moto Z Play
Rendszerchip HiSilicon Kirin 658 HiSilicon Kirin 655 Exynos 7880 Snapdragon 625
AnTuTu Benchmark 6.x 61501 pont 57656 pont 61054 pont 62987 pont
Vellamo Browser 3283 pont 3587 pont 3480 pont 2906 pont
Vellamo Metal 1578 pont 1053 pont 1324 pont 1502 pont
Geekbench 4 (single / multi) 909 / 3346 pont 782 / 3256 pont 770 / 3963 pont 759 / 2450 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,5 fps 8,5 fps 15 fps 10,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7,9 fps 7,9 fps 15 fps 9,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 19 fps 19 fps 33 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 18 fps 18 fps 30 fps 23 fps


[+]

A 7.0-s Androidra épített EMUI 5.1 számos egyedi megoldással és szoftveres extrával teszi az alapvetően különösebb izgalmakat ki nem váltó készüléket igazán értékelhetővé. A rendszer sebessége nem döbbenetes, a feladatvégzés ezzel együtt jobbára problémamentes, noha erős terhelésre, vagy extrém multitask esetén előfordulhat akadozás. Melegedés viszont nem jellemző. A Huawei P10 Lite, ahogy a gyártó többi, szerényebb árképzésű modellje is főleg stabil rendszerrel, testreszabhatósággal és kiemelkedő felhasználói élménnyel különbözteti meg magát a konkurenciától. Tehát, aki nyers, tiszta Androidra vágyik, nem fog örülni, mindenki más meg nagyon.


[+]

Az extrák sora például az opcionálisan választható alkalmazásmenüvel kezdődik, ami alapértelmezett módon nincs. De csinálhatunk, ha nem szeretnénk mindent a főképernyőkön tárolni. A navigációs sáv tartalma és a virtuális kezelőgombok sorrendje is személyre szabható, ahogy a kétfázisú, alapvetően sötét háttértémájú gyorskapcsoló panel és értesítő sáv is. Az állapotsávon megjelenő információkról (mint az akkumulátor töltöttségének százalékos megjelenítése, a hálózati sebesség, vagy az értesítések megjelenési formája) szintén szabad akaratunkból rendelkezhetünk.


[+]

A zárolt képernyő immár a lépésszámot is hajlandó megjeleníteni, amit a roppant egyszerű Egészség alkalmazás naplóz és anélkül is aktív, hogy például valaha megnyitottuk volna az appot. A profilunk hozzáadásával persze célokat is állíthatunk be, sokkal többet nem tud. Alulról felfelé simítva a zárolt kijelzőt, szokás szerint irtó praktikus gyorsikonok kerülnek elő, mint a hangjegyzet, a számológép, a zseblámpa, az óra (minden funkciójával) és egy QR-kód olvasó.


[+]

A hátlapon elhelyezett, konkrétan tévedhetetlen és villámgyors ujjlenyomat-olvasóhoz egy sor egyéb funkció is kapcsolható azon kívül, hogy védi a készüléket. Alkalmas exponálásra, bejövő hívás fogadására és riasztás leállítására, amennyiben rajta tartjuk az ujjunkat, felfelé és lefelé történő simogatással pedig az értesítősávot keríthetjük elő, illetve gördíthetjük vissza. A galériában ugyanezen az elven, csak jobbra és balra lapozgathatunk a segítségével.


[+]

Az egykezes használatot nem csak az ujjlenyomat olvasó képességei segítik, hanem a Mini-képernyő nézet és az igazodó billentyűzet is. Ezek engedélyezése esetén a szintén össze-vissza személyre szabható navigációs sávot kell a megfelelő irányba húzni, illetve az alapállapot visszarendezéséhez az ellenkező irányba. A lebegő gomb szintén kéz alá rendezhető, így fogásváltás nélkül elérhetővé válik az azonnali optimalizáció, ami teljesen felesleges, a képernyőzár, valamint a navigációs gombok. A hangvezérlés viszont magyarul nem tud.


[+]

Mozgásvezérlés címszó alatt olyan lehetőségeket találunk, mint a némítás átfordítással, a csengetés lehalkítása a készülék felemelésével. Ez a funkció nem fog összeakadni az intelligens hívásfogadással és indítással, ahhoz ugyanis egészen az arcunkhoz kell emelni a telefont, nem csak lazán fel. Ezzel a módszerrel egyébként váltogathatunk a Bluetooth headset és a beszédhangszóró között is hívás közben. Akadnak még intelligens gesztusok, például a képernyőfelvétel és a képernyőn történő dolgok felvételének indítása és leállítása. Igen erélyesen kell rávágni a kijelzőre, ráadásul kétszer is ahhoz, hogy az ujjunkkal körberajzolt területről screenshot készüljön, amit instant szerkesztő funkciókkal igazíthatunk. A képernyőn történő események felvételét viszont nem sikerült így elindítanunk, cserébe van gyorskapcsolója az értesítősávon, a felvétel pedig csak 3 másodperc múlva indul.


[+]

Adott betűk képernyőre rajzolásával egyébként tetszőleges alkalmazásokat is indíthatunk, ugyanazzal a rákoppintós módszerrel, amit fentebb bemutattunk. Ez több szempontból sem annyira hasznos, illetve az, csak nekem például kényelmetlen és pár alkalom után már fáj is a kijelzőt ilyen módon kopogtatni. Sajnos az Android Nougat immár natívan meglévő osztott képernyős módját is ilyen módszerrel aktiválhatjuk, mármint egy jól irányzott ütést követően vízszintes vonal húzásával, ami szintén kissé kényelmetlenné teszi a funkció használatát. Egyébként, ha ezt nem akarjuk használni, nincs ötletünk, hogyan kell előszedni az osztott nézetet. Úgyhogy muszáj lesz.


[+]

Extra szoftverekkel nem igazán van terhelve a rendszer, illetve szépen össze vannak rendezve az alapvető programok között, hogy ne legyenek útban, ha mégsem kellenének. A Google szolgáltatás- és alkalmazáscsomagja teljes létszámmal áll rendelkezésre, valamint a böngészőt is a keresőóriás biztosítja. A Legjobb alkalmazások mappába a Twitter, Instagram, NewsRepublic és a TripAdvisor került, ahogy mindig, a Facebook viszont instant főképernyőn várakozik, míg a Játékok között néhány demót találunk. Egyes alkalmazásokba (pl. Facebook) két különálló fiókkal/profillal is beléphetünk, ezt ikeralkalmazásnak hívja a rendszer.


[+]

Vannak Eszközök, itt érdemes keresni a fájlkezelőt, az időjárás appot, a számológépet, hangrögzítőt és zseblámpát, valamint a mindenféle extra trükkökkel felvértezett tükröt. Ennél jóval praktikusabbnak tűnik az iránytű, vagy a SIM-kártya kezelő, esetleg a Letöltések vagy a Biztonsági mentés ikonja. A főképernyőre helyezett Témák a letöltött tartalmakat jeleníti meg, illetve testre szabhatjuk a felhasználói felület megjelenését, a HiGame pedig a Huawei saját játékkínálatát tömöríti. A Telefonkezelő a megszokott lehetőségekkel, energia- és erőforrásmenedzsmentet kínál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei P10 Plus - több lett, maradhat?

    Ebben a modellben van igazán előrelépés, a P10 nagyobb testvére nem csak méretben múlja felül a kisebb verziót, hanem gyakorlatilag mindenben. Nyilván az árat is beleértve.

  • Huawei P10 - pisztácia nem is volt

    Nagyon jól sikerült a Huawei új, kompakt csúcsmobilja, az előd eleve nagyon magasra tette a mércét, a változások pedig olyan pontokon érkeztek, ahol szükséges is volt.

  • Még kétszer bemutatkozott a Huawei P9 Lite (2017)

    Lehullott a lepel (és a sokadik bőr) a Honor 8 Lite és a Huawei Nova Lite névre átcímkézett, egyébként P8 Lite 2017 és P9 Lite 2017 néven már futó eszköz(ök)ről.

  • Huawei P9 Lite (2017) - nevezzük nevén

    Új modellszámozási rendszer első eleme lehet ez a középkategóriás termék. Itthon is kapható lesz, hozza a gyártóra jellemző stílusjegyeket és minőségi elvárásokat, plusz Android N-t futtat.

Hirdetés