Huawei P10 Lite - csak a szokásos

A Huawei aktuális csúcsmodelljének kalóriaszegény kiadása idén sem okoz csalódást, a kivitel, a felhasználói élmény és az árazás is összhangban van. Egyébként semmi izgalmas nem történik.

Bevezető, tartozékok

Hagyománynak tekinthető, hogy a Huawei aktuális csúcsmodelljei egyrészt továbbfejlesztett Plus, másrészt középkategóriásított változatban és árcímkével is elérhetőek, így volt ez a P8 és a P9 esetében is. Majd jött egy középszéria, ami először P8 Lite (2017) néven bukkant fel, majd Honor 8 Lite megnevezéssel, majd P9 Lite (2017)-ként, majd Nova Lite néven. Ez mind ugyanaz. A P10 Lite viszont egyértelmű, az idei csúcsmodell szerényebb kiadása, aminek a dobozán valamiért mégsem ez szerepel, hanem Huawei PX Lite. De hivatalosan P10 Lite, és egyébként is, az X a 10-et jelöli a római számozás szerint.


[+]

Összességében pedig a Huawei P9 Lite (2017) frissített kiadása. A P10 Lite főleg adatkommunikációs szempontból fejlődött, a hardver hasonló képességű, de frissebb verzióra váltott, míg az összméret minimálisan csökkent megegyező képátló és akkumulátorkapacitás mellett. Belső tárhelyből is ab start több jut, valamint a szoftver is a lehető legmodernebb, mind az Android főverzió, mind a Huawei saját felhasználói felületét tekintve.


[+]

A doboz kialakítása is hagyománykövető, a bontatlanságot biztosító matricák felszaggatása után a már ismert fakkos megoldással szembesülünk. A készüléket közrefogó fiókok közül a vastagabb rekesz tartalmaz lényegében mindent, ami microUSB töltő- és adatkábelt, 2 amperes, gyorstöltésre felkészített hálózati töltőfejet, SIM-tűt, valamint mikrofonos sztereó fülhallgatót jelent. Dokumentáció a tesztpakkban nem volt, a végleges csomagolásban valószínűleg lesz.

Hirdetés

Külső, kijelző

A készülék megjelenése igen hasonló a nyugatabbra P8 Lite (2017), errefelé pedig P9 Lite (2017) néven januárban kiadott modell kialakításához. Minimálisan faragtak a méreteken, így a P10 Lite 146,5 x 72 x 7,2 milliméteres kiterjedéssel bír, tehát minden dimenzióban karcsúbb egy kicsit és 1 grammal könnyebb, számszerűleg 146 gramm. Az ergonómia nem kifogásolható, bár az üveg hátlap természetéből fakadóan irtó csúszós, viszont a pezsgő színű verzió esetében nem maszatolódik kifejezetten látványosan. Az összeszerelés minősége kifogástalan, a fém és üveg alkotta unibody ház az integritás mintapéldája.


[+]

A továbbra sem alapos indokkal méretes kávákat leszámítva az eszköz határozottan prémium érzetet kelt, a formaterv egyszerű, a részletek ízlésesek, egyes színvariációkban pedig kimondottan feminin, míg a sötétebb verziók férfias benyomást keltenek. Az előlapon alul továbbra is csak a márkalogó ezüstlik diszkréten, míg felül kissé átrendezve található ugyanaz, mint eddig bármikor. Jelesül balról jobbra a 8 megapixeles szelfikamera, a fény- és közelségérzékelő és a beszédhangszóró. A többszínű értesítő LED a jobb sarokba került és igen visszafogott méretű, hogy az intenzitását ne is firtassuk.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Huawei P10 Lite Huawei P9 Lite (2017) Honor 6X Samsung Galaxy A5 (2017)
Képátló 5,2 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,2 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920
Technológia LTPS LCD IPS LCD IPS LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 545 nit 496 nit 556 nit 349 / 695 nit
Fehér fényerő (min.) 3,2 nit 8,0 nit 5,4 nit 2,0 nit
Fekete fényerő 0,39 nit 0,33 nit 0,29 nit 0 nit
Kontrasztarány 1398:1 1504:1 1952:1 végtelen
Színhőmérséklet 7665 K + kézi 6864 K + kézi 8166 / 6590 K 7807 / 6834 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

A kijelző paraméterei megegyeznek az elődmodellével, így a légrésmentes technológiával előállított IPS LCD panel továbbra is 5,2 hüvelyken terül el, amelyhez 1080 x 1920 FHD felbontás társul. Ez konkrétan 424 ppi képpontsűrűséget és határozottan éles megjelenítést jelent. A betekintési szögek extrém szélesek, nehéz úgy fordítani a készüléket, hogy ne tökéletesen jelenlen meg a tartalom. Míg a fényerő jelentősen javult, az alapértelmezett kalibráció hideg irányba tér el, de ezen változtathatunk. Vagy időzíthetünk is Szemvédelem funkciót, ami a kékfényszűrőt takarja. Az érzékelő által beállított fényerőt a napfény alatti olvashatóság növelésének engedélyezésével még megtolhatjuk kicsit.


[+]

A keret csiszolt szegélyű fémből készült, ami az üveg elő- és a hátlaphoz is vékony, ez esetben fehér színű műanyag betéttel kapcsolódik. Alul beszédmikrofon, microUSB csatlakozó és hét furattal nyitott multimédiás hangszóró kapott helyet, míg a felső élen zajszűrő mikrofon és hagyományos jack csatlakozó látható. A bekapcsoló- és hangerőszabályzó gombok a jobb oldalra esnek, a kártyákat pedig a bal oldalról előhúzható tálcába pakolhatjuk. Ez vagy két nanoSIM-et jelent, vagy egy microSD kártyát a másodlagos SIM helyett.


[+]

A hátlap roppant egyszerű, a márkajelzés alulra, a szinte láthatatlan akkumulátorhitelesítő információk fölé került, a négyzetes biometrikus szenzor a felső harmadba, míg a 12 megapixeles főkamera és az egytónusú LED segédfény a bal felső sarokba. A hátlap legfelső részén kialakított, de szintén az üveg alatt elhelyezett sötétebb sávnak technikai jelentőségét nem feltétlenül látjuk, a műanyag illesztés és az oldaléleken kialakított antennakilépések vélhetően ellátják a funkciójukat; feltehetően esztétikai megfontolásból került oda. Úgy teljesen indokolt.

Hardver, szoftver

A hardvert valamelyest aktualizálták, de lényegi változás nem történt. A P9 Lite (2017)-ben ketyegő lapkakészletet a frissebb, de hasonló képességű, de egy, kissé magasabbra skálázott magot tartalmazó HiSilicon Kirin 658-ra cserélték. A szintén 16 nanométeres, FinFET+ node-on gyártott, nyolcmagos lap három darab, maximum 2,12 GHz-re képes Cortex-A53-as magot tartalmaz, a klaszter negyedik magja viszont tud 2,36 GHz-et, ha egyedül dolgozik, ezt egészíti ki egy négymagos, 1,7 GHz-es halmaz, rendszermemóriából pedig továbbra is 3 GB jut. A grafikus gyorsító feladatkörét ismét a kétmagos Mali-T830 látja el, a szintetikus teljesítményteszteken tökéletesen megegyező eredménnyel.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei P10 Lite Huawei P9 Lite (2017) Samsung Galaxy A5 (2017) Moto Z Play
Rendszerchip HiSilicon Kirin 658 HiSilicon Kirin 655 Exynos 7880 Snapdragon 625
AnTuTu Benchmark 6.x 61501 pont 57656 pont 61054 pont 62987 pont
Vellamo Browser 3283 pont 3587 pont 3480 pont 2906 pont
Vellamo Metal 1578 pont 1053 pont 1324 pont 1502 pont
Geekbench 4 (single / multi) 909 / 3346 pont 782 / 3256 pont 770 / 3963 pont 759 / 2450 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,5 fps 8,5 fps 15 fps 10,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7,9 fps 7,9 fps 15 fps 9,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 19 fps 19 fps 33 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 18 fps 18 fps 30 fps 23 fps


[+]

A 7.0-s Androidra épített EMUI 5.1 számos egyedi megoldással és szoftveres extrával teszi az alapvetően különösebb izgalmakat ki nem váltó készüléket igazán értékelhetővé. A rendszer sebessége nem döbbenetes, a feladatvégzés ezzel együtt jobbára problémamentes, noha erős terhelésre, vagy extrém multitask esetén előfordulhat akadozás. Melegedés viszont nem jellemző. A Huawei P10 Lite, ahogy a gyártó többi, szerényebb árképzésű modellje is főleg stabil rendszerrel, testreszabhatósággal és kiemelkedő felhasználói élménnyel különbözteti meg magát a konkurenciától. Tehát, aki nyers, tiszta Androidra vágyik, nem fog örülni, mindenki más meg nagyon.


[+]

Az extrák sora például az opcionálisan választható alkalmazásmenüvel kezdődik, ami alapértelmezett módon nincs. De csinálhatunk, ha nem szeretnénk mindent a főképernyőkön tárolni. A navigációs sáv tartalma és a virtuális kezelőgombok sorrendje is személyre szabható, ahogy a kétfázisú, alapvetően sötét háttértémájú gyorskapcsoló panel és értesítő sáv is. Az állapotsávon megjelenő információkról (mint az akkumulátor töltöttségének százalékos megjelenítése, a hálózati sebesség, vagy az értesítések megjelenési formája) szintén szabad akaratunkból rendelkezhetünk.


[+]

A zárolt képernyő immár a lépésszámot is hajlandó megjeleníteni, amit a roppant egyszerű Egészség alkalmazás naplóz és anélkül is aktív, hogy például valaha megnyitottuk volna az appot. A profilunk hozzáadásával persze célokat is állíthatunk be, sokkal többet nem tud. Alulról felfelé simítva a zárolt kijelzőt, szokás szerint irtó praktikus gyorsikonok kerülnek elő, mint a hangjegyzet, a számológép, a zseblámpa, az óra (minden funkciójával) és egy QR-kód olvasó.


[+]

A hátlapon elhelyezett, konkrétan tévedhetetlen és villámgyors ujjlenyomat-olvasóhoz egy sor egyéb funkció is kapcsolható azon kívül, hogy védi a készüléket. Alkalmas exponálásra, bejövő hívás fogadására és riasztás leállítására, amennyiben rajta tartjuk az ujjunkat, felfelé és lefelé történő simogatással pedig az értesítősávot keríthetjük elő, illetve gördíthetjük vissza. A galériában ugyanezen az elven, csak jobbra és balra lapozgathatunk a segítségével.


[+]

Az egykezes használatot nem csak az ujjlenyomat olvasó képességei segítik, hanem a Mini-képernyő nézet és az igazodó billentyűzet is. Ezek engedélyezése esetén a szintén össze-vissza személyre szabható navigációs sávot kell a megfelelő irányba húzni, illetve az alapállapot visszarendezéséhez az ellenkező irányba. A lebegő gomb szintén kéz alá rendezhető, így fogásváltás nélkül elérhetővé válik az azonnali optimalizáció, ami teljesen felesleges, a képernyőzár, valamint a navigációs gombok. A hangvezérlés viszont magyarul nem tud.


[+]

Mozgásvezérlés címszó alatt olyan lehetőségeket találunk, mint a némítás átfordítással, a csengetés lehalkítása a készülék felemelésével. Ez a funkció nem fog összeakadni az intelligens hívásfogadással és indítással, ahhoz ugyanis egészen az arcunkhoz kell emelni a telefont, nem csak lazán fel. Ezzel a módszerrel egyébként váltogathatunk a Bluetooth headset és a beszédhangszóró között is hívás közben. Akadnak még intelligens gesztusok, például a képernyőfelvétel és a képernyőn történő dolgok felvételének indítása és leállítása. Igen erélyesen kell rávágni a kijelzőre, ráadásul kétszer is ahhoz, hogy az ujjunkkal körberajzolt területről screenshot készüljön, amit instant szerkesztő funkciókkal igazíthatunk. A képernyőn történő események felvételét viszont nem sikerült így elindítanunk, cserébe van gyorskapcsolója az értesítősávon, a felvétel pedig csak 3 másodperc múlva indul.


[+]

Adott betűk képernyőre rajzolásával egyébként tetszőleges alkalmazásokat is indíthatunk, ugyanazzal a rákoppintós módszerrel, amit fentebb bemutattunk. Ez több szempontból sem annyira hasznos, illetve az, csak nekem például kényelmetlen és pár alkalom után már fáj is a kijelzőt ilyen módon kopogtatni. Sajnos az Android Nougat immár natívan meglévő osztott képernyős módját is ilyen módszerrel aktiválhatjuk, mármint egy jól irányzott ütést követően vízszintes vonal húzásával, ami szintén kissé kényelmetlenné teszi a funkció használatát. Egyébként, ha ezt nem akarjuk használni, nincs ötletünk, hogyan kell előszedni az osztott nézetet. Úgyhogy muszáj lesz.


[+]

Extra szoftverekkel nem igazán van terhelve a rendszer, illetve szépen össze vannak rendezve az alapvető programok között, hogy ne legyenek útban, ha mégsem kellenének. A Google szolgáltatás- és alkalmazáscsomagja teljes létszámmal áll rendelkezésre, valamint a böngészőt is a keresőóriás biztosítja. A Legjobb alkalmazások mappába a Twitter, Instagram, NewsRepublic és a TripAdvisor került, ahogy mindig, a Facebook viszont instant főképernyőn várakozik, míg a Játékok között néhány demót találunk. Egyes alkalmazásokba (pl. Facebook) két különálló fiókkal/profillal is beléphetünk, ezt ikeralkalmazásnak hívja a rendszer.


[+]

Vannak Eszközök, itt érdemes keresni a fájlkezelőt, az időjárás appot, a számológépet, hangrögzítőt és zseblámpát, valamint a mindenféle extra trükkökkel felvértezett tükröt. Ennél jóval praktikusabbnak tűnik az iránytű, vagy a SIM-kártya kezelő, esetleg a Letöltések vagy a Biztonsági mentés ikonja. A főképernyőre helyezett Témák a letöltött tartalmakat jeleníti meg, illetve testre szabhatjuk a felhasználói felület megjelenését, a HiGame pedig a Huawei saját játékkínálatát tömöríti. A Telefonkezelő a megszokott lehetőségekkel, energia- és erőforrásmenedzsmentet kínál.

Multimédia

Ha más területen esetleg nem is mindig tűnik fel a készülék litesága, a kamerarendszernél minden bizonnyal fel fog. Már csak azért is, mert se Leica felirat, se két szenzor. A hátlapra egy darab, f/2,2 apertúrájú, 12 megapixeles modul került, LED villanóval kiegészítve. Az előlapra mindössze fix fókuszos, 8 megapixeles szenzor jutott, de olyan részletes szelfi-tökéletesítő-mindenséget sikerült hozzá szoftveresen társítani, ahogy a Huaweinél megszokhattuk, hogy csak az nem tud elfogadható önarcképet készíteni, aki direkt nem akar. #nomakeup, néhány személyre szabott trükk és mindenki hercegnő. Még az is aki, ellenkező nemű. A funkciót az élőképet jobbra húzva előkerülő beállításokban keressük.


[+]

A beállítási lehetőségek egyébként klasszikusan középkategóriásak, a képbeállításoknál a telítettség, a kontraszt és a fényerő módosítható +/-2 tartományban, a balról előhúzható módok között viszont van Pro fotó, itt játszhatunk manuális fókusszal, állítható az ISO 100 és 1600 között, a záridő 1/4000 és 8 másodperc között, valamint az expozíciókorrekció +/- 4 tartományban. A fehéregyensúlyra sémák állnak rendelkezésre, vagy a kézi beállítás. A Pro videónál szintén eszközölhetünk expozíciókorrekciót, irányíthatjuk a fókuszt, illetve módosíthatjuk a fehéregyensúlyt 2800 és 7000 Kelvin között.

A felvételek nem rosszak,a színek élénkek, látványosan túlszaturáltak már az élőképen is, de valószerűek, a dinamika HDR nélkül is kiemelkedő, a HDR meg alig érzékelhető, mert eleve nincs rá szükség. A zajmentesítés viszont igen erős, valamint az élesítést sem lenne muszáj ennyire erőltetni. Lencsehibák nem mutatkoznak, viszont a részletgazdagság lehetne meggyőzőbb. A fókusz megbízható és gyors, még akkor is, amikor valamelyik hangerő gomb dupla lenyomásával rántjuk elő a kamerát. Éjszaka már több gond van, kevés a részlet, viszont a dinamika alkonyatkor is remekelt, csak ugye viszonylag feleslegesen.


[+]

Videót felvenni 1080p 30 fps minőségben tudunk, a Pro módnak köszönhetően pedig ügyeskedhetünk is néhány dologgal. De magától ezt tudja, ami teljesen rendben van. Lejátszani maximum 2K-t tud, azt viszont akadozás nélkül. A H265-ös kódolás sem okoz gondot, az AC3 hang és a felirat viszont igen, és a hangsávok között sem tudunk váltani a gyári lejátszóban.


[+]

A zenelejátszó szoftvere továbbra is irtó mutatós, az álló és a fekvő tájolásban való megjelenítés is tetszetős, minden releváns szempont szerint rendezi a zenei könyvtárat, hangszínszabályzó viszont a Google Play Zenében sincs. A multimédiás hangszóró nem lehengerlő, de legalább nem kellemetlen, kissé kásás, maximumon pedig némi recsegés és torzítás is előfordulhat, egyébként teljesen hallgatható. A mélyek nem érzékletesek, a magasak cserébe nem fülsértőek, alapvetően közepes az élmény.


[+]

Zsinóros fülhallgatóval nem csak az FM-rádió aktiválható, de a hangzás is kellemes telítettséget kap, ami még mindig nem lenyűgöző, de élvezhető kategóriába utalja a produktumot. A recsegés és kásás felhangok így nem jellemzőek, a részletgazdagság és mélység viszont határozottan javul. Lehet rajta zenét hallgatni, abszolút nem fog fájni. A rádió is rendben üzemel, a felület egyszerű, de megnyerő, RDS információk viszont nem jelennek meg, így érdemes tudni, hogy milyen frekvencián szól, amit hallgatni szeretnénk.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs paletta fejlődött, illetve eleve nem volt hiányos, WiFi-ből viszont már kétsávos, 802.11a/b/g/n/ac szabványon kapcsolódó modul került a szerkezetbe hotspot és Direct funkciókkal. Bluetoothból is 4.2-es verzióra léptünk, energiahatékony (LE), A2DP és EDR protokoll mellett. A Cat.6-os LTE minden hazai hálózaton lehetővé teszi a 300 Mbps elméleti maximum letöltési sebesség kiaknázását, mindezt ráadásul két nanoSIM kártyával tehetjük, viszont csak dual standby módban. Feltéve, ha nem kívánjuk bővíteni a 32 GB belső tárhelyet további maximum 256 GB-tal. Ezt ugyanis a második SIM feláldozásával tehetjük. A navigáció asszisztált GPS-szel, valamint a GLONASS műholdak adatai alapján történik. Az NFC és az OTG képesség idén sem maradt ki. Infra nem is volt.


[+]

Az akkumulátorkapacitás maradt 3000 mAh- ami szűk két napra elegendő, folyamatos nyomkodással viszont nyilván csak a nap végéig húzzuk ki. Cserébe a mellékelt 2 amperes hálózati töltőfej gyorstöltésre is képes, így a telep regenerálására nem megy rá a fél életünk, 0-ról 50%-ra 35 perc alatt töltött fel. Kijelzőidőben nagyjából négy-öt órára számíthatunk, tevékenységtől függően. Van energiatakrékos és ultra takarékos mód, előbbi a szinkronizációval és a háttérfolyamatok korlátozásával operál, míg utóbbi csak létfontosságú funkciókra korlátozza a rendszert, olyannyira, hogy képernyőfelvételt sem tudunk róla készíteni.

Értékelés: Huawei P10 Lite
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Huawei P10 Lite hozza a papírformát, bár grafikus teljesítményben nem sokat segít a kissé fejlettebb SoC, mivel a grafikus vezérlő maradt a régi, így továbbra sem feltétlenül 3D játékok futtatása a fő profilja. A Huawei csúcsmodelljeinek light változatai eddig is kimagasló anyag- és összeszerelési minőséget mutattak, ez idén sincs másként, noha az üveg, természetéből fakadóan továbbra is csúszik. A megjelenítő paramétereiben nem változott, viszont jelentősen javult a maximum fényerő, egyébként a minimum is alacsonyabb, ami igen kedvező. Az ergonómián tizedmillimétereket faragtak, a számtalan gesztusvezérlési és kezeléskönnyítő opció viszont valóban kényelmessé teszi a kissé kényelmesen ráhagyott dimenziókkal bíró eszköz használatát. Ha valamiben valóban kiemelkedő a Huawei P10 sorozat, akkor az a szoftver paraméterezhetősége és testreszabhatósága, valamint az a rengeteg apró extra, ami valóban életszerű és praktikus a mindennapokban. A multimédia összességében fejlődött, de még mindig erős középszer, abból viszont a teljesen használható fajta, lehet vele korrekt képeket készíteni és zenét hallgatni a nézegetés közben. Ez utóbbit inkább fülhallgatóval tegyük. Minimális akadozás előfordult, főleg komolyabb multitask esetén, a többfunkciós ujjlenyomat-olvasó viszont tévedhetetlen, valamint a szelfiképességek is kiemelkedőek a Huawei saját algoritmusának köszönhetően. Tehát, ha nem egy erőműre, hanem a mindennapokban stabilan és megbízhatóan használható, kulturált megjelenésű készülékre vágyunk 90 ezer forint körül (néhány extra képességgel, mint a tényleg kifogástalan biometrikus szenzor, ami a készülék védelménél jóval többre is képes, vagy a remek szelfifunkciók, és kellemes felhasználói élmény), akkor vegyük számításba a Huawei P10 Lite-ot. Nekünk tetszett.

Huawei P10 Lite

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Huawei P10 Lite
Huawei P10 Lite Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 146,5 x 72 x 7,2 milliméter
Tömeg 146 gramm
Színvariációk fekete, fehér, arany, kék
SIM-foglalat 1 x nanoSIM + 1 x nanoSIM / microSD
Kijelző
Kijelző átlója 5,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (424 ppi)
Kijelző típusa LTPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa HiSilicon Kirin 658
Processzor típusa 64-bites, 1 x 2,36 GHz Cortex-A53 + 3 x 2,1 GHz Cortex-A53 + 4 x 1,7 GHz Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 16 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T830MP2
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB
Memória bővíthetősége microSD (max. 256 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 700/800/850/900/1800/1900
2100/2300/2500/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.2 (A2DP, EDR, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, Direct, bridge
USB microUSB 2.0 (OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van (GPS, Glonass)
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.0 (Nougat) + EMUI 5.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok Gameloft demók
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Egészség, Tükör, Jegyzettömb, HiCare, HiGames, FM-rádió, Telefonkelező, Iránytű, Twitter, Facebook, Instagram, TripAdvisor, NewsRepublic, Témák
Multimédia
Fő kamera 12 megapixel, autofókusz, LED segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel, fix fókusz
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs (csak fülhalgatóval)
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, iránytű, giroszkóp, gyorsulásmérő, hall szenzor, közelségérzékelő, fényérzékelő, NFC, OTG, ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei P10 Plus - több lett, maradhat?

    Ebben a modellben van igazán előrelépés, a P10 nagyobb testvére nem csak méretben múlja felül a kisebb verziót, hanem gyakorlatilag mindenben. Nyilván az árat is beleértve.

  • Huawei P10 - pisztácia nem is volt

    Nagyon jól sikerült a Huawei új, kompakt csúcsmobilja, az előd eleve nagyon magasra tette a mércét, a változások pedig olyan pontokon érkeztek, ahol szükséges is volt.

  • Még kétszer bemutatkozott a Huawei P9 Lite (2017)

    Lehullott a lepel (és a sokadik bőr) a Honor 8 Lite és a Huawei Nova Lite névre átcímkézett, egyébként P8 Lite 2017 és P9 Lite 2017 néven már futó eszköz(ök)ről.

  • Huawei P9 Lite (2017) - nevezzük nevén

    Új modellszámozási rendszer első eleme lehet ez a középkategóriás termék. Itthon is kapható lesz, hozza a gyártóra jellemző stílusjegyeket és minőségi elvárásokat, plusz Android N-t futtat.

Hirdetés