Huawei Mate 20 Lite - egy híján húsz

Még az új csúcsmodellek előtt befutott a Lite verzió, friss Kirin 710-zel, négy kamerával és persze egy méretes, notchos kijelzővel. Megszorongatja a flagship killereket?

Hirdetés

Kamera, multimédia

A kamerarendszer fő érdekessége, hogy a gyártónál először nagyobb a szelfikamera felbontása, mint a normál hátlapi párosé. Egyébként elöl-hátul dupla megoldásról beszélünk, két megapixeles segédekkel, portré móddal és hagyományos arcszépítős, illetve bokeh-effektusokkal, csak míg elöl 24, addig hátul legfeljebb 20 megapixeles képek készülhetnek. Az f/1,8-as, 27 milliméteres gyújtótávolságnak megfelelő látószöget kínáló egységhez lelkesen promózza a szoftver az AI módot, és hogy a túlszaturált, effektezettnek látszó képeket, vagy a valósághoz közelebbi a szimpatikus, arról döntsenek az olvasók a lenti fotók átnézésével.


[+]

A Huawei-féle kameraszoftver egyébként gyorsan és jól működik, a Pro módban van érzékenység, állítható a zársebesség, az expozíció és a fehéregyensúly, van fókusz zár és DNG-mentési mód is, továbbá állíthatunk HDR-t, egyszerű esti módot, készíthetünk time-lapse-et, panorámát, használhatunk színszűrőt és olvashatunk QR-kódot is. Ami már az élőképen is feltűnik, az a dinamika halványsága, amiből adódóan kiégett vagy épp sötét pontokkal sok fotón találkozhatunk, és ezen a HDR sem segít sokat. Időnként van fókusz- vagy fehéregyensúly-tévesztés, a fotók egy részén látható némi kromatikus aberráció is. Nem szégyenteljes az összkép, de ezen az árszinten lehet jobb fotós képességeket találni attól függetlenül, hogy a flagship-killerek többsége is spórol a kamerán.


[+]

Az éjszakai teljesítmény korrektnek mondható, viszonylag kevés a zaj és a csúnya elmosás, inkább a dinamika hiánya, ami szintén nagyon szembetűnő, az erősen világító részek helyén szinte csak fehér vakfoltok látszanak. Nem keverendő össze az esti módja a P20 Pro-féle, tényleg lenyűgöző algoritmussal, ez a telefon egyértelműen nem a kamerájáról szól. Viszont vannak benne olyan vicces funkciók, mint az Animoji, elnézést, 3D Qmoji, a 3D objektumozás (AR), illetve a mindenféle vicces-bulis effekttel és háttérrel feldobható videózás.

Portrékat előlapi és hátlapi kamerával egyaránt csinálhatunk, így aztán készült AliceWake-ről, Bogról és rólam is egy-egy, a stúdiófényes effekt, ami például az utolsó szelfin látszik, kimondottan ritka és ügyes trükk. Videózás kapcsán Full HD-ban rögzíthetünk 30, illetve 60 fps-t, time-lapse és lassított mód pedig 720p-ben érhető el, ez utóbbi akár 480 fps-sel, tehát 16-szorosra csökkentett sebességgel, de csak egy-egy pillanatra, a folyamatos, markáns lassítás még nem jött el ebbe a kategóriába.

A gyártói zenelejátszó előadók, albumok, mappák, dalok, listák és kedvencek szerint csoportosítja a mobilon tárolt dalokat, mindenféle veszteségmentes formátum támogatásával, és bár kézi equalizer nincs, helyette mindenféle séma és fülhallgatótípus szerint állíthatjuk a hangzásvilágot. Kihangosítva erőteljes, harsány, de mono hangzással szembesülünk, fülhallgatóval jelentősen jobb a helyzet, persze csak akkor, ha nem a gyári megoldást használjuk, az ugyanis legfeljebb telefonáláshoz lesz jó partner, illetve FM-rádiót is hallgathatunk segítségével.


[+]

Ha filmnézésre kerül sor, a 4K anyagokat először érdemes kisebb felbontásra konvertálni, viszont ezen kívül nincs gond, H.263, H.264. H.265 és Mpeg4 kódolású tartalmakat minden gond nélkül, akadásmentesen játszotta le, és a tekerés is gyorsan abszolválható, viszont a DivX-hez és az AC3-as hanghoz valami külsős lejátszó kell, a Netflix és YouTube HDR-tartalmak pedig nem támogatottak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés