Huawei Ascend Y530 - szerény erény

Hirdetés

Adatátvitel, akkumulátor

21 Mbps sebességű HSPA kapcsolatra képes az Y530, ezt rá is írták a dobozra. 4G tehát nincs, de nem hiszem, hogy ez olyan óriási probléma lenne. A WLAN érzékenysége viszont átlagon felüli a cuccnak, simán, mindenféle fakszni nélkül látta a távolabbi hálózatokat is, olyan SSID-ket is láttam a szerkesztőségből, amit a számítógépem sem látott soha. A Bluetooth 4.0-s, van GLONASS szabványú műholdakat is látó A-GPS modul, az NFC viszont hiányzik és sajnos az OTG képességeknek is búcsút inthetünk.

Huawei Ascend Y530 Huawei Ascend Y530

A beépített böngésző kifejezetten gyors, villámgyorsan tördel, görget, ahogyan a felhasználó azt a kis ujjaival kiadja parancsba. A hátlap alatt viszont nem túl izmos az 1700 mAh teljesítményű telep, másfél napnál többet visszafogott használattal sem ketyeg el az Y530 egy töltéssel. Áramot viszont természetesen USB kábel segítségével, a számítógépre kötve is vesz fel.

Huawei Ascend Y530
[+]

Értékelés: Huawei Ascend Y530
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A kártyafüggetlen piacon kicsivel több mint 40 ezer forintot kérnek az Y530-ért. Vannak információink arról is, hogy hamarosan szolgáltatói berkekben is felbukkan a masina, de ez nem fogja drasztikusan letörni az árát, talán bezuhan 40 ezer forint alá feltöltőkártyás konstrukcióban. Ugyanakkor az a helyzet, hogy ennyiért bőven van választék, biztosan képbe kerül az ugyanennyibe kerülő ZTE Blade V, amely 1 GB memóriát cipel magán, itt van a nagy kijelzős Alcatel Pop C7, ha pedig nem ragaszkodunk az Android platformhoz, akkor a Lumia 520 jöhet szóba. Vannak tehát versenytársak bőven, nem is beszélve arról, hogy a kicsit kevésbé ismert gyártóknál is akadnak ellenfelek, például a két SIM-et kezelő Prestigio 5000, picit drágábban pedig ott a WayteQ Talk 5H. Nincs könnyű helyzetben tehát az Y530, nehéz ebből a mezőnyből kiemelkedni, a Huawei mellett szól a frankó hátlap, az egyedi felhasználói felület és a viszonylagos ismertség. Az Y sorozat tagjai korábban mindig úgy sikerültek, hogy tudtunk rájuk plecsnit adni, most viszont ezt a szériát megszakítja az Y530, ugyanis - annak ellenére, hogy nyilván nem egy rossz gép - ezen az áron több RAM kellene ahhoz, hogy belopja magát a szívünkbe, vagy persze maradjon ilyen, de akkor 20%-kal legyen olcsóbb. Természetesen egy ütős szolgáltatói bevezetés javíthat a helyzeten, mostani információink alapján azonban egyelőre nem várhatunk masszív áresést. A Huawei Y530 szerény, nem hivalkodó, extrákkal nemigen rendelkező, olcsó masina, de nem robbantja fel a piacot, csak egy a sok közül, választék pedig bőven akad.

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés