Huawei Ascend Y330 - az örökség része

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az Y330-ban egy maximálisan 21,1 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességet garantáló lapkakészlet került. Híváskor egész jó a hangminőség, nem vetekszik ugyan a felsőkategóriás telefonokkal, de ettől még tisztán hallatszik a másik fél mondanivalója. A készülék tartalmaz még 802.11b/g/n szabványokat támogató WiFi-t, Bluetooth 4.0-t, az NFC viszont kimaradt, bár meglepő lett volna, ha még azzal is rendelkezne a készülék. Beépített A-GPS modul azért van, viszont nem sieti el a dolgát, kell neki legalább két perc ahhoz, hogy minden segítség (WiFi, mobilnet) nélkül megtalálja a pontos pozíciót. A microUSB csatlakozó 2.0-s, adatok továbbítására és töltésre használható.

Huawei Ascend Y330 Screen Shot Huawei Ascend Y330 Screen Shot

Kétféle böngészőt telepítettek a telefonra, egyik a Chrome, a másik pedig a gyári browser. Utóbbi esetében a Flash tartalmakat tudjuk megjeleníteni, ha letöltjük az Adobe honlapjáról a installfájlt. Az oldalakat elmenthetjük könyvjelzőként, kérhetünk asztali nézetet, megoszthatjuk a leírtakat. Fura módon nagyítani csak képernyőn felugró a virtuális gombokkal lehet, a kétujjas zoomolást nem kezeli a telefon. Az internetezés sebessége nagyon jó, a sorok tördelődnek, teljesen rendben van az Y330 ilyen téren is.

Huawei Ascend Y330
[+]

Értékelés: Huawei Ascend Y330
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt található akkumulátor 1500 mAh kapacitású, amivel nem fogunk üzemidő csúcsot dönteni, egy napos használatot viszont mindenképpen elérhetünk. Ha csak rövid időszakokra vesszük igénybe a telefon tudását, akkor tovább bírja, ám biztosabb minden éjszaka feltölteni.

A Huawei Ascend Y330 kártyás konstrukcióban 20 ezer forintba kerül, előfizetéses tarifacsomagban pedig még ennél is kedvezményesebben vásárolható meg. A kínaiak újdonsága bizonyítja, hogy már a belépőszintű készülékektől sem kell félni, ennyi pénzért is kaphatunk jól működő masinákat. Az Y330 ugyanis egész korrekt rendszersebességgel kecsegtet, a kijelző pedig jól használható, már ha nem akarjuk alulról megnézni, hogy mi van rajta. Az üzemidő átlagos, itt még lehetett volna egy kicsit finomítani a dolgon, de azért nem kell tartani attól, hogy az éjszaka beköszönte előtt lemerülne a telefon. A kamera nem nagy eresztés, mondjuk az előzetesen várt minőséghez képest egy fokkal jobbat kap a felhasználó, plusz adatkommunikációs szempontból sem fog csalódni az, aki főszereplőnket választja. Konkurenst nehéz találni, ugyanis ez az a készülék, amit az választ, aki nem szán többet mobilra, hiába csak egy pár ezressel drágább a Nokia Lumia 520. Az Y330 ennyiért egyértelműen ajánlott vétel azoknak, akik néha interneteznek, vagy szeretnék, ha bármikor elérhetőek lennének emailben, esetleg csak most ismerkednének meg az Androiddal. A tetszett plecsnit kétségkívül megérdemli tesztalanyunk, ennyi pénzért aligha lehet egyelőre jobbat találni, csak filléres apróságok hiányoztak volna a jobb értékeléshez, mondjuk a zseblámpaként is működő villanó, az autofókusz, vagy valamivel nagyobb belső tárhely. Ha 1 GB RAM lenne a készülékben, akkor pedig letarolhatná a piacot az olcsó masinák között.

Huawei Ascend Y330

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés