Huawei Ascend Mate7 - figyeljék a kezemet

Bevezető, tartozékok

A 2014-es berlini IFA kiállítás alkalmával az eddigieknél jóval nagyobb hangsúly került a legfrissebb okostelefonok bemutatására. Szinte minden gyártó képviseltette magát az eseményen, a Huawei pedig szintén újdonságokkal örvendeztette meg a népet. A sajtótájékoztató alkalmával kiemelték, hogy számukra a felhasználók és az általuk adott visszajelzések a legfontosabbak, emellett a prémium anyaghasználat és legjobb minőség elérése is az elődleges célok közé tartozik. Richard Yu, a vállalat vezérigazgatója büszkén mesélt egyébként a cégről, hiszen óriási ütemben fejlődnek, az éves növekedés kilencvenöt százalékos, a piaci részesedésük elérte a 6,9 százalékot, a termékek pedig egyre sikeresebbek, köszönhetően az egyedi megoldásoknak.

Huawei Ascend Mate 7 kézben tartva
[+]

A kedvező számokat persze legfőképpen önmaguknak köszönhetik, hiszen amíg például az Ascend P6 rendkívül tetszetős formavilággal hódított, addig a Mate sorozat a középkategóriába hozta el a hosszú üzemidőt és a hatalmas kijelzőt. A folyamat viszont egy kicsit megváltozott, hiszen a széria harmadik tagja inkább a felső kategóriában szeretne hódítani. Az Ascend Mate7 fantázianévre keresztelt phabletbe ugyanis a kínai gyártó szinte minden tudása belekerült, így pedig a konkurenseknek is megfelelő ellenfelet tudott állítani a Huawei. Főszereplőnk vonzó dizájnja mellett nyolcmagos processzort, hat hüvelykes kijelzőt, valamint ujjlenyomat-olvasót is kapott, így a legtöbb vásárló valóban megelégedettséggel használhatja a Mate7-et, már ha hajlandó kifizetni a vállalat által kért összeget.

Huawei Ascend Mate 7 kézben tartva
[+]

A doboz elegáns megjelenésű, fekete színű, nem akarták túlcsicsázni, mindössze egy megnevezést láthatunk a fedélen. Ha oldalról megbontjuk a csomagolást, akkor azonnal a telefonba botlunk, ezt kiemelve pedig a tartozékokhoz jutunk. Az átlagos repertoárba egy szabványos töltőfej, egy microUSB kábel, valamint egy hallójáratba illeszkedő kialakítással rendelkező headset került. A Mate7 a későbbiekben taglalt verziótól függően fehér, arany és fekete színben lesz elérhető.

Külső

A Mate7 már a jelenlétével is igazolja, hogy a phablet kategóriát erősíti, igencsak méretesre sikeredett ugyanis a készülék: 157 x 81 x 7,9 milliméteres dimenziókkal és 185 grammos tömeggel hívja fel magára a figyelmet. Az igazán nagyszerű viszont egyértelműen az anyaghasználat, hiszen szinte egész telefon alumíniumból és üvegből épül fel, a széleket precíziós eljárással alakították ki, nagyon minőségi, és még inkább tekintetvonzó lett a gyártó újdonsága. A Huawei egyébként már a sajtóeseményen is elbüszkélkedett, hogy az előlap 83 százalékát a képernyő foglalja el, vagyis nem sok kihasználatlan terület maradt. Éppen ettől néz ki annyira jól a masina, bár azért hozzá kell tenni, hogy a keret és a képernyő között még egy két milliméteres fekete csík látható, vagyis a fehér színű terméknél csalóka egy kicsit a formavilág.

Huawei Ascend Mate 7 elölről
[+]

Az előlap fő attrakciója a 6 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású kijelző, mely rendkívül szép színeket és kiváló kontrasztarányt biztosít. Az IPS-LCD panel nagyon magas fényerővel rendelkezik, lényegében minden körülmény között jól látható a tartalma. Közvetlen napfény alatt talán az teheti egy kicsit nehézkessé az olvasást, hogy nagyon csillog. A jó helykihasználás miatt nem sok terület maradt a megjelenítő körül, felül az öt megapixeles kamera, a beszédhangszóró, az apró eseményjelző LED, valamint a fény- és távolságérzékelő látható. Az alsó vékony sávon mindössze a Huawei felirat kapott helyet, a virtuális gombok ugyanis a kijelzőre költöztek, sorrendjük a felhasználók kénye-kedve szerint személyre szabható, de akár el is rejthetők bármelyik alkalmazás közben.

Huawei Ascend Mate 7 oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Huawei Ascend Mate7 Motorola Moto G Prestigio Grace LG L90
Fehér fényerő 504 nit 421 nit 259 nit 408 nit
Fekete fényerő 0,33 nit 0,58 nit N/A 0,39 nit
Kontrasztarány 1527:1 726:1 N/A 1047:1
Színhőmérséklet 7263 K 7755 K 7540 K 7588 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A Huawei megtette a tőle telhetőt: az oldalakat olyan vékonyra szabta, amennyire csak tudta, egy fokkal kényelmesebb lett a telefon tartása, ám még így sem lehet egy kézzel kezelni, mivel biztonságos fogás esetén maximum a képernyő feléig-háromnegyedéig tudunk nyújtózkodni. A gyártó a készülék jobb felére szerelte a hangerőszabályzó billentyűt és a bekapcsológombot, még arra is gondoltak, hogy ezeket ne túl magasra helyezzék, így a hüvelyujjunkat könnyedén kezelhetjük ezeket. A legfelső rész ad otthont a szabványos fülhallgató kimenetnek és a másodlagos mikrofonnak, alul pedig a microUSB kábel csatlakoztatható. Baloldalon két kis fém tálca figyelhető meg, a felsőbe microSIM, az alsóba pedig microSD kártya helyezhető. A kínaiak a két SIM-es változatnál ügyeskedtek a hellyel, ugyanis ott a microSD foglalatban egy nanoSIM-nek is helyet szorítottak.

Huawei Ascend Mate 7 hátulról
[+]

A hátlap teljes egészében alumíniumból épül fel és finoman megmunkált matt felülettel rendelkezik, úgyhogy aki minőségre vágyik, az bátran választhatja a Huawei termékét, ami felveszi a versenyt akár a HTC One M8-cal is. Meglehetősen szembetűnő a tizenhárom megapixeles kamera és a ledes villanó, valamint az alattuk elhelyezkedő, 1,22 x 1,22 centiméteres szenzor, ismertebb nevén az ujjlenyomat-olvasó. A kínaiak érthető módon nagy hangsúlyt fektettek az érzékelő fejlesztésére, ami akár a nedves ujjbegyet is képes felismerni, az Apple-höz hasonlóan pedig elég csak megérinteni, nem kell végighúzni rajta az ujjunkat, ráadásul száznyolcvan fokos szögben képes felismerni az egyedi azonosítónkat. Az NFC chip a fényképező mellé került, a Huawei szerint ugyanis így lehetett megoldani azt, hogy ne kelljen megbontani a hátlap egységét. Alul még egy gyártói logó kap szerepet, közvetlenül mellette pedig az apró lyukak mögött megbújó hangszóró fekszik.

Hardver, szoftverezettség

A Mate7-ben a Huawei saját gyártású chipsetje, a 28 nanométeres csíkszélességű HiSilicon Kirin 925 teljesít szolgálatot. Az SoC-ben egy ARMv7 (big.LITTLE) architektúrájú nyolcmagos processzor található. A CPU-ban négy darab 1,8 GHz-re skálázott, nagy teljesítményű Cortex-A15 mag és ugyanennyi, viszont már kisebb fogyasztású és erősségű Cortex-A7 mag található. A magok külön-külön és egyszerre és képesek működni, így amíg például a levelezéshez csak egy Cortex-A7 magot működtet a telefon, addig a fényképezéshez már mind a négy Cortex-A15 mag bekapcsol. Az előbbiek mellett még egy i3 névre keresztelt segédprocesszort is beszereltek a kínaiak, ez ultra alacsony fogyasztású (0,009 mW), és csak a giroszkóp, a gyorsulásmérő és az iránytű használata esetén kapcsol be. A grafkus gyorsítás szerepköre a Mali-T628-ra hárul. A belső tárhely 16 vagy 32 GB-os lehet, ennek függvényében változik a rendszermemória is, a kisebbik modellben 2, a nagyobbikban pedig 3 GB RAM található. Az adattároló mérete a microSD kártya foglalat jelenlétének köszönhetően még tovább bővíthető, méghozzá maximum 128 GB-tal.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Ascend Mate7 LG G3 Oppo Find 7a Samsung Galaxy S5
Quadrant Standard 10854 pont 22290 pont 22079 pont 24682 pont
Linpack for Android (single) 191,400 MF / 0,44 s 388,117 MF / 0,22 s 460,623 MF / 0,18 s 401,324 MF / 0,21 s
Linpack for Android (multi) 400,633 MF / 0,42 s 743,525 MF / 0,22 s 1109,649 MF / 0,15 s 997,526 MF / 0,17 s
Smartbench 2012 Prod. 6260 pont 8483 pont 9644 pont 9037 pont
Smartbench 2012 Games 4378 pont 3941 pont 4623 pont 4462 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 39366 pont 33851 pont 37136 pont 36509 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 42516 pont N/A N/A N/A
Geekbench 3 (single) 898 pont 967 pont 1013 pont 950 pont
Geekbench 3 (multi) 3256 pont 2363 pont 3016 pont 2880 pont

A pontszámokból egy dolog kiválóan látszik: a Smartbench és a Quadrant kezd már elavulttá válni, annyira alacsony pontszámot adtak, mintha nem tudnák rendesen felismerni, illetve kihasználni a Mate7-ben lévő SoC-t. Az AnTuTu pedig frissült, ám szerencsére még a régi verzió is működik, itt már kijött a készülékben rejlő erő. A Huawei terméke ugyanis rendkívül gyors rendszersebességgel kecsegtet, és ez nem csak a főoldalak közötti lapozgatásra, valamint a programok megnyitására igaz, hanem a komplexebb, erősebb grafikai igényeket támasztó játékokra is. A Huawei nagyjából száz gyári programot próbált a végletekig optimalizálni, nem véletlen, hogy a sajtón ennek bemutatására majdnem negyedórát szántak.

Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot

A Mate7-tel az Android 4.4.2 KitKat operációs rendszerre épülő Emotion UI 3.0-s felület debütált, amit a felhasználók visszajelzései alapján fejlesztettek. Továbbra sincs viszont klasszikusnak mondható menü, vagyis minden ikont a maximum kilenc lapból álló főképernyőre kell helyeznünk. Innen egyébként, ha eltávolítunk egy programot, akkor az törlődik is a telefonról, nem árt vigyázni erre. Csíptető mozdulattal áttekintő nézetet kapunk, így tudjuk változtatni a hátteret, az átmenetet, az elrendezést és a minialkalmazásokat, ismertebb nevükön a widgeteket is. Az alsó vezérlőgombok személyre szabhatók, már az L Previewból ismert dizájnt kapták meg. A Huawei nem csak a kijelzőnél, hanem a szoftvereknél is törekedett a helykihasználásra, számos esetben például, ha fentről lehúzzuk az ujjunkat, akkor nem csak az értesítési sávba botlunk, hanem plusz almenüpontokat varázsolhatunk elő. Az információs sávban külön időpontok szerint láthatjuk az elmulasztott eseményeket, a parancsikonok fülre nyomva pedig a gyorsbeállítások kapcsolóit érhetjük el. A tárcsázóképernyőről számok és betűk szerint érhetjük el a névjegyeket, a címtár fülről lefelé legyintve pedig saját adatainkat egy QR-kód segítségével tekinthetjük meg.

Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot

Érdemes kielemezni a beállítások menüt, hiszen rejteget néhány extra funkciót. A vezeték nélküli hálózatok részleg alatt a WiFi-t, a Bluetooth-t, a mobilhálózatot, valamint az NFC-t tudjuk bekapcsolni. A kezdőképernyő stílusát már a készülékről szóló szekció alatt tudjuk módosítani, az egyszerű módra kattintva hatalmas kártyalapokra rajzolva láthatjuk a fő funkciókat, ez mondjuk a gyengébben látóknak, vagy autóvezetés közben lehet hasznos funkció. A töltő kiegészítő fül alatt az energiaellátás esetén aktiválódó szolgáltatásokat választhatjuk ki, digitális képkeretet készíthetünk például a telefonból, vagyis az albumban tárolt fotók a zárolt képernyőn váltakozva jelennek meg. Találunk még egykezes módot, melyen keresztül jobbra vagy balra tolódnak a fő gombok, megkönnyítve ezzel az egy ujjas használatot. Külön sávot kapott a svéd FPC céggel közösen fejlesztett ujjlenyomat-olvasó szoftvere, melynek igénybe vételéhez először egy jelszót vagy egy PIN-kódot kell megadni biztonságképpen. Az azonosítók felvételéhez több szögben kell az érzékelőre helyeznünk az ujjunkat, maximum öt minta menthető el. A Huawei kiemelte, hogy az ő eljárásukkal egy érintés után fel tudjuk oldani a képernyőt, vagyis szenzorra tapintunk ujjunkkal, és máris a főképernyő ugrik elő. Az olvasó nem működik rosszul, bár azért nem annyira jó hatásfokkal teszi a dolgát, mint az Apple megoldása. Ettől függetlenül kiválóan használható, egyedül arra kell, figyelni, hogy a leolvasásnak megfelelő szögben érintsük meg a szenzort. A leolvasó a hardverben tárolja a mintákat, amiket egy SecureOS szoftver véd a külső támadásoktól.

Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot

Az applikációkínálat a szoftveres repertoár nagyságához igazodik, alap esetben természetesen a gyári androidos programokat tudjuk használni. A telefonáláson és az üzenetküldésen kívül emailezni is tudunk, a beépített klienshez többféle fiókot tudunk hozzáadni, és ami lényeges, a telefonon nem tárolt emaileken kívül a szerveren is kereshetünk a további találatokat. Nem maradtak ki a Google appok sem, a Gmail, a YouTube, a Térkép, a Navigáció, a Drive és a Google+ mind-mind előre telepítve érkezik. Az előbbieken kívül van még hangrögzítő, ébresztőóra, fájlkezelő, FM-rádió, galéria, jegyzettömb, zene- és videolejátszó.

Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot

Néhány extrával is szolgál a kínai gyártó, a legjobb alkalmazások mappába került például a Facebook, a Twitter, a Zinio zeneletöltő, a Huawei Hub és a ToDoist, ami emlékeztetők felírására szolgál. Az eszközök albumba az előlapi kamerát használó tükör, a hátlapi fényképező bezoomolt módját alkalmazó nagyító, az időjárás, valamint a zseblámpa került. A telefon-kezelő alatt az alkalmazásokhoz tartozó engedélyeket adhatjuk meg, plusz itt tudjuk eltávolítani a feleslegesen felgyülemlett töredékfájlokat. A játékok szerelmeseinek sem kell nyugtalanul aludni, habár csak demó programként (azaz ötször lehet maximum 180 másodpercig játszani) előre felinstallálva érkezik a többek között a Real Football 2015 vagy a Spider Man is.

Multimédia, kamera

A hátlapra szerelt elsődleges kamera 13 megapixeles felbontású képek és Full HD videók rögzítését teszi lehetővé. A fényképezőben egyébként már a Sony negyedik generációs BSI szenzorát használták fel, 28 milliméteres gyújtótávolsággal rendelkezik és f/2.0 apertúrájú, a gyártó szerint éjszaka az eddigieknél világosabb és tisztább képek készítése lehetséges. Az előlapi optikáról már kevesebb az információ, ez 5 megapixeles, 720p felbontású rövidfilmeket lehet vele felvenni. A szoftveres felhozatal számos beállítást tesz lehetővé, ikonok segítségével választhatunk az üzemmódok között. Ezek közé tartozik a szépítés (ergo retusálás), panoráma, HDR, hangjegyzet (azaz a képek alá tíz másodperces hangfelvételt rögzíthetünk), legjobb fénykép (sorozatfelvétel, majd kiválasztjuk a szuperül sikerült darabot), valamint a vízjel (időjárás és GPS-adatokat tárol a képekhez). Az esőcsepp jelre rányomva az effekteket érjük el (régies, fekete-fehér, alkonyat, dicsfény stb.). A fogaskerékre rátapintva még további opciók tárulnak elénk, aktiválhatjuk a hangvezérlést, használhatjuk az ujjlenyomat-olvasót fotózásra, elláthatjuk a képeket koordinátaadatokkal, bekapcsolhatjuk az időzítőt, a mosolyfelvételt, változtathatunk az ISO, fehéregyensúly értékein. Van még egy hasznosnak mondható fícsör: konfigurálhatjuk a hangerőszabályzó billentyűt, hogy dupla megnyomásra a kamerát indítsa el, vagy ezzel együtt egy pillanatképet is készítsen.

Huawei Ascend Mate 7 kamera
[+]

Meglepően jók lettek a felvételek, számos pozitívumot találunk az eredményben. A vonalélesség például kimondottan a napos oldalra tartozik, ugyanígy a részletességet is dicsérő szavakkal lehet illetni, mivel a képeken jól láthatók a legapróbb dolgok is. A dinamikatartomány erős közepesnek mondható, még a sötétebb részek is jól kivehetők, bár azért némi zajosodás fellelhető. Az utófókusz nagyon hasznos szolgáltatás ha véletlenül félrefókuszálnánk, vagy ha szeretnénk, hogy minden éles maradjon. Az egyetlen probléma a lencse minőségét érinti: a széleknél és a sarkoknál már egy kicsit elmosódnak a részletek. Összességében elégedettek lehetünk a Mate7 kamerás teljesítményével, a videofelvételek sem csökkentenek a jókedven, bár nem olyan jók, mint a fotók, vállalható kisfilmek rögzíthetők a phablettel.

Huawei Ascend Mate 7 oldalról
[+]

A zeneszoftverben dalok, előadók, albumok és mappák szerint lehet szétválogatni a muzsikákat, emellett létre tudunk hozni saját listát és kedvencek mappát is. A dalszöveget a zárolt képernyőre helyezhetjük ki, ezt egyébként az internetről kéri le a program. Az időzítővel az automatikus kikapcsolás időpontját adhatjuk, méghozzá tíz és kilencven perces időintervallum között. A hangszínszabályzó kimaradt, helyette DTS hangzásjavítást kapunk, bekapcsolva kissé emelkedik az egyébként sem rossz hangerő, a telefon bőségesen elég ahhoz, hogy egy közepes szobát megtöltsünk slágerekkel. Az FM-rádió RDS-képes, hibátlan a vételi erősség, használatához viszont elengedhetetlen egy fülhallgató csatlakoztatása, mivel az szolgál antennaként.

Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot

A videólejátszó tökéletesen használható, egészen addig, míg DivX formátumú mozikkal nem próbálkozunk. Ezeket ugyanis már nem ismeri fel a szoftver, mondjuk nem mintha gond lenne, mivel számos alternatív alkalmazás található a Play Áruházban, mellyel kiküszöbölhetjük ezt a hiányosságot. Felbontás terén azonban szinte mindent megjelenít a kütyü, HD, Full HD, és 2K videók sem okoztak gondot a Mate7-nek.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Mate7-ben található chipsetnek köszönhetően a készülék már támogatja a Cat.6-os 4G/LTE hálózatokat, vagyis maximálisan akár 300 Mpbs-mal is száguldozhatunk a neten (Európában még mondjuk ezt nem tudjuk megtenni), ha pedig nincs 4G lefedettség, akkor a HSPA által nyújtott 42 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességre támaszkodhatunk. A beépített 802.11a/b/g/n-es WiFi mellett Bluetooth 4.0, NFC, és GLONASS támogatással ellátott A-GPS egység található még a telefonban. A navigálás nem okoz gondot a kütyünek, seperc alatt megtalálja a pontos helyzetünket, nincsenek hirtelen jelvesztések, jól működik minden. A gyártó újdonsága microSIM-eket fogad, a hívás közben észlelhető hangminőség hibátlan, a szerkezet jól kiszűri a háttérzajokat, tiszta és érthető marad a másik fél csevegése. A microUSB csatlakozó 2.0-s, szerencsére az USB-OTG-nek köszönhetően akár külső eszközöket is kapcsolhatunk így a phablethez.

Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot Huawei Ascend Mate 7 Screen Shot

A telefonra egy gyári és egy Chrome böngészőt telepítettek, utóbbit valószínűleg már mindenki ismeri, így inkább előbbinek a funkciót érdemes taglalni. A programban alul elhelyezkedő ikonok segítségével tudunk lépegetni a lapok között, a menü segítségével pedig az oldalmegosztást, a teljes képernyős módot, az oldalmentést, a keresést, a könyvjelzőket, és a privát internetezést érjük el. A beállításokon belül asztali nézetet kérhetjük, megadhatjuk kezdőoldalt, valamint változtathatunk a szövegméreten. A sorokat dupla koppintásra ugyan tördeli a szoftver, ám ezt csak egy bizonyos nagyításig teszi meg, amivel még jól olvasható a tartalom. A böngészési élmény egyébként szinte már súrolja az asztali gépeknél tapasztaltakat, a SunSpider 1.0.2-t lefuttatva 665,3 ms eredményt hozott a kütyü, ami rendkívül jónak mondható.

Huawei Ascend Mate 7
[+]

A Mate sorozat a hatalmas kapacitású akkumulátorokról híres, a széria legújabb tagja a hagyományoknak megfelelően egy méretes, 4100 mAh kapacitású telepet kapott. A gyártó által megadott adatok szerint 15 óra videolejátszás, 9 óra internetezés, összességében pedig bő két napos üzemidőre lehet számítani. Az igazság nem lehet ettől túl messze, ám mint minden okostelefont, ezt a készüléket is le lehet meríteni egy nap alatt, de túl lehet élni hármat is töltés nélkül, attól függ, mire használjuk. A szoftvert azért felvértezték energiatakarékos üzemmóddal, ebből három áll rendelkezésünkre, van normál, ultra és intelligens mód, ilyenkor a rendszer a beállításoknak megfelelően korlátozza a processzor teljesítményét, illetve a töltöttség szintjéhez képest kapcsolhatja az adatkommunikációs modulokat is. Összességében azért elmondható, hogy átlagos használattal két napos teherbírásra kell számítani, a három azért nehezen tud összejönni, ha kihasználjuk a masina képességeit.

Huawei Ascend Mate 7
[+] Huawei Ascend Mate 2 vs. Huawei Ascend Mate 7

Értékelés: Huawei Ascend Mate7
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Igazából nem kérdés, hogy a Huawei Ascend Mate7 egy kiváló telefon, vagyis inkább phablet lett. A kínai gyártó összeszedte minden tudását, és belepakolta az újdonságába, ráadásul ezt szinte minden esetben hibátlanul végezték. A külső hűen tükrözi, hogy a masina miért akarja ostromolni a felsőkategóriás ellenfeleket, kiváló lett a helykihasználás, az előlap szinte teljes egészét elfoglaló kijelző pedig dicséretes mind fényerő, mind pedig kontrasztarány szempontjából. A Full HD felbontás sem katasztrófa, nem hiányzik a QHD, hiszen így legalább nem terhelődik meg feleslegesen a hardver. A legújabb HiSilicon chipset pedig nevetve hajtja meg a készüléket, minden esetben gyors és akadásmentes rendszersebességet tapasztalhatunk, bátran nyúlhatunk a játékokhoz is, hiszen az sem okoz gondot a gyártó büszkeségének. A legnagyobb és egyben pozitív meglepetésnek viszont a kamera teljesítményét mondanám, phabletes körökben mindenképpen, de más vállalatok zászlóshajói között is megállja a helyét a kütyü, szép és dinamikus fotók születnek. Az ujjlenyomat-olvasó már csak egy ráadásnak tekinthető, és itt kiemelendő, hogy a Huawei nagyon jó munkát végzett, habár nem olyan jó hatásfokkal dolgozik a szenzor, mint az Apple-nél, kétségtelenül használható bármilyen körülmények között. Az egyetlen kétségbevonható döntés az árazást illeti, hiszen a kisebb belső tárhellyel szerelt modell 500, míg a nagyobbik 600 eurós áron debütál, ami gyors fejszámolás után, egyéb itthon ráterhelt költség nélkül is majdnem 160 és 190 ezer forintot jelent, ami nem kevés, sőt, igazából egy kicsit soknak mondható. A Samsung Galaxy Note 3 például ennél már olcsóbban kapható, a Galaxy Note 4 pedig főszereplőnkhöz hasonló áron, de sokkal nagyobb tudással érkezik majd a boltok polcaira. A Huawei ettől függetlenül hatalmasat lépett előre a Mate7-tel, ha olcsóbb lenne, akkor nagyon erősen ajánlanám, de így is rá merem sütni a teljesítménynek megfelelő plecsnit.

Huawei Ascend Mate7

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Huawei Ascend Mate7
Huawei Ascend Mate7 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 157 x 81 x 7,9 milliméter
Tömeg 185 gramm
Színvariációk fekete, fehér, arany
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 6 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (367 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa HiSilicon Kirin 925
Processzor típusa 4 x 1,8 GHz Cortex-A15 + 4 x 1,3 GHz Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mai-T628
RAM mérete 2 / 3 GB
Ujjlenyomat-olvasó van
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 / 32 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE van (Cat.6)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat) + Emotion UI 3.0
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok Asphalt 8, Real Football 2015, Dragon Mania
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Jegyzettömb, HiCare, Fájlkezelő, Tükör, Zseblámpa, Nagyító, Témák
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autófókusz, led segédfény, f/2.0 apertúra, BSI szenzor
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 4100 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Internetezési idő 9 óra
Zenelejátszási idő 60 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés