Huawei Ascend G620s - a jövő a menő

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Terjed a Qualcomm középkategóriás chipsetje, nem véletlen, hogy az Ascend G620s megalkotásánál a 28 nanométeres csíkszélességű Snapdragon 410 (MSM8916) SoC-re esett a választás. A 64 bites architektúrájú, 1,2 GHz-en dolgozó processzor négy darab Cortex-A53 magot tartalmaz, a grafikus gyorsítást az Adreno 306 végzi. Talán egy fokkal meggyőzőbb lett volna a készülék, ha nem 1 GB RAM kerül bele, hiszen pont a kínai gyártó híres arról, hogy nem fukarkodik a rendszermemóriával. A belső tárhely mérete 8 GB, nyilván ebből a rendszer és az előretelepített programok is lefoglalnak egy nagyobb szeletet, így körülbelül 3,76 GB marad szabad az első bekapcsolás után. Hogy azért elférjenek a multimédiás és egyéb fájlok, a telefon kezeli a microSD-t, maximum 32 GB-os kártyákat tudunk a foglalatba helyezni. Ami jó hír, hogy kiválaszthatjuk az alapértelmezett tárolási helyet, így nem csak a beépített adattárolóra tudjuk telepíteni az alkalmazásokat, hanem a kártyára is.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Ascend G620s Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Huawei Ascend Y550
Chipset Snapdragon 410 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 18781 pont 18500 pont 20846 pont 20963 pont
Vellamo Browser 1873 pont 1760 pont 2135 pont 1999 pont
Vellamo Metal 748 pont 745 pont 864 pont 732 pont
SunSpider 1.0.2 1186,6 ms 1480,3 ms 1103,3 ms 1189,1 ms
Geekbench 3 (single) 482 pont 345 pont 464 pont 484 pont
Geekbench 3 (multi) 1432 pont 1109 pont 1420 pont 1466 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,9 fps 6,9 fps 6,4 fps 7,8 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,8 fps 1,7 fps 1,7 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,3 fps 15,4 fps 12,8 fps 15,4 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 5,9 fps 5,2 fps 5,4 fps

A pontszámok csak relatív iránymutatást adnak arról, hogy nagyjából mire kell számítani. A G620s-ben lévő S410 chipset könnyedén elvégzi a rábízott feladatokat, akkor látszik csak teljesítménycsökkenés, ha valami erősebb grafikai műveletet kell végrehajtania, hiszen a HD felbontású kijelző már több erőforrást igényel. A mindennapi használat során viszont semmi gond nincs a rendszersebességgel, a lapozgatás sosem akad meg, az applikációk gyorsan megnyílnak, és a szabadon maradó nagyjából 400 megabájtnyi RAM jó pár program tárolására elegendő. Játszani is lehet tesztalanyunkkal, ám azért nem szabad elfelejteni, hogy nem egy zászlóshajót fogunk a kezünkben, így a legújabb produktumok maximum beállítások mellett néha-néha beszaggathatnak.

Huawei Ascend G620s Screen Shot Huawei Ascend G620s Screen Shot

A készüléken az Android 4.4.4 KitKat operációs rendszer fut, ám természetesen a Huawei saját, Emotion UI felületével. Egyelőre még a 2.3-as verziót kapjuk meg, viszont a közeljövőben már a 3.0-s, számos újítást hozó változat is megérkezik majd a készülékre. Az EMUI egyik különlegessége, hogy az iOS-hez hasonlóan nincs klasszikus értelemben vett menü, mindössze a beállításokon belül találunk alpontokat. Itt azonban számos hasznos funkciót elérünk, ilyen a kezdőképernyő stílusának váltása, mely lehet normál, vagy egyszerű (nagy, kártyaszerű nézetben látjuk az ikonokat), előbbi esetén többféle téma közül választhatunk. A ne zavarj mód személyre szabható időintervallumban aktiválható, természetesen lehet kivételezni előre megadott ismerősökkel, akik minden esetben hívni tudnak minket. Az értesítéskezelő talán az egyik legpraktikusabb dolog, itt minden alkalmazásnál egyedileg konfigurálni tudjuk, hogy melyik notifikáljon minket a történtekről. A mozgásvezérlésnél két pontot találunk, aktiválhatjuk, hogy a kijelző lefelé fordítása esetén némuljon-e a telefon, vagy hogy rázás esetén újra rendezze-e az ikonokat (nagyon kíváncsi lennék, ezt ki szereti).

Huawei Ascend G620s Screen Shot Huawei Ascend G620s Screen Shot

A főképernyőn ikonokat és widgeteket tárolhatunk, és játszik még a legördülő információs függöny, mely nem csak értesítéseket, hanem a gyorsbeállításokhoz tartozó kapcsolókat is tartalmazza. A lefelé mutató nyíl megérintésével teljessé válik a lista, a WiFi-től a zseblámpán át egészen az energiatakarékos módig mindent kapcsolgathatunk. Van ugyanis telepkímélés, ahol háromféleképpen tudunk kapacitást megtakarítani: a normál módnál minden úgy működik, ahogy kell, az intelligensnél már szabályozza a rendszer a processzor teljesítményét, az ultra esetén pedig csak az alapvető hívás és SMS funkciókat érjük el, így akár plusz egy napnyi készenléti időt is kikényszeríthetünk az energiaforrásból. A tárcsázóképernyő minimalista, működik a prediktív keresés, így a számok mögötti betűk szerint is kereshetünk a névjegyzékben. A kontaktokhoz képet, emailt, telefonszámot, csengőhangot, jegyzetet, születésnapot, évfordulót, webhelyet rendelhetünk. A szöveges üzeneteknél igényelhetünk kézbesítési jelentést, az SMS-eket buborékos formában láthatjuk. Kétféle billentyűzetet telepítettek, az egyik a gyári Google, a másik pedig a Huawei-féle Swype, ami már ékezetes karaktereket tartalmaz.

Huawei Ascend G620s Screen Shot Huawei Ascend G620s Screen Shot

Alkalmazások terén főleg csak a gyári androidos programokra támaszkodhatunk. A teljesség igénye nélkül van számológép, böngésző, email kliens, navigáció, térkép, kamera, zenelejátszó, fájlkezelő, galéria, naptár, ébresztőóra és időjárás is. Ami egy kicsit talán extrának számít, az a telefonkezelő, ahol tárhelytisztást és telefongyorsítást végezhetünk, utóbbi természetesen azt jelenti, hogy a szükségtelen háttérfájlokat ki tudjuk törölni, így több rendszermemóriát szabadíthatunk fel. Ugyanitt található még a zaklatásszűrő, ahol névjegyeket adhatunk hozzá a feketelistához, hogy se üzenetet, se hívást ne fogadjunk a kijelölt személyektől. Az eszközök mappában leljük meg az FM-rádiót és a hangrögzítőt, a játékoknál pedig demó produktumokban küzdhetünk, a legismertebb ezek közül talán a Real Football 15. Említést érdemel még a Kingsoft Office, mellyel nem csak olvasni, hanem szerkeszteni is tudjuk a dokumentumokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Ascend Y550 - 64 bit alsóhangon

    Komoly generációváltáson esett át a Huawei friss alsó-középkategóriása: Snapdragon 410, 4G modem, 1 gigabájt RAM, 2 megapixeles előlapi kamera és Android 4.4.4 a motorháztető alatt.

  • Huawei Ascend Mate7 - figyeljék a kezemet

    A kínai gyártó nem aprózta el az újdonságok bejelentését, a harmadik generációs Mate gyönyörű formatervet, kiváló hardvert és ujjlenyomat-olvasót kapott.

  • Huawei Ascend Mate 2 4G - ultramaraton

    Kipróbáltuk a Huawei második generációs phabletjét, az Ascend Mate 2 4G-t, amely óriás kijelzővel, tabletes akkumulátor kapacitással, LTE-támogatással és középkategóriás árcédulával robbanthat.

  • Huawei Ascend G630 - generációk ötvözete

    A kínai gyártó újdonsága csöndesen mutatkozott be, ám annál nagyobb port kavarhat rendkívül kedvező árával, HD kijelzőjével és négymagos processzorával.

Hirdetés