Huawei Ascend G620s - a jövő a menő

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból igencsak fejlett a G620s. Kezdjük azzal, hogy a chipsetnek hála a telefon támogatja a Cat.4-es 4G/LTE hálózatokat, így az elméleti 150 Mbps-os letöltési és 50 Mbps feltöltési sebességet akár még itthon is elérhetjük, bár ez még egyelőre kevés helyen lehetséges. Ha nem áll rendelkezésre megfelelő lefedettség, akkor a HSPA által maximálisan biztosított 42,2 és 5,76 Mbps párossal kell megelégednünk. A hangminőség hibátlan, a hangerő több szintben állítható, legmagasabbra tekerve a hangerőt még az is hallgatja a csevegést, aki mondjuk nem szeretné. A telefon egyébként microSIM-et fogad. Nem csak a 4G miatt dicsérhető tesztalanyunk, hanem a 802.11a/b/g/n WiFi, a Bluetooth 4.0 miatt is, külön piros pont jár pedig a kínaiaknak azért, hogy még az NFC-t sem hagyták ki a repertoárból. Ugyanígy a GLONASS támogatással ellátott A-GPS-t is bátran használatba vehetjük, hiszen meglehetősen gyorsan és pontosan bepozicionálja helyzetünket a telefon, nagyjából tíz méteres precizitásra lehet számítani.

Huawei Ascend G620s Screen Shot Huawei Ascend G620s Screen Shot

Kétféle böngészővel látták el a készüléket, az egyik a google-ös Chrome, amit már alighanem mindenki jól ismer, a másik pedig a gyártói megoldás. Utóbbit érdemes egy kicsit elemezgetni, hiszen kezeli a könyvjelzőket, valamint az sem akadály neki, ha több lapot szeretnénk megnyitni a háttérben. Megnézhetjük az előzményeket, kérhetünk asztali nézetet, vagy megoszthatjuk az adott weboldal linkjét lényegében bárhol. A sebesség önmagáért beszél, nincsenek megdöccenések, a kétujjas nagyítás is szuperül működik. Ha belezoomolunk a szövegbe, majd duplán rákoppintunk a képernyőre, akkor a sorok a kijelző széléhez igazodva jelennek meg, ami az olvashatóságot jelentős mértékben segíti.

Huawei Ascend G620s vs. Samsung Galaxy Grand Prime DuoS
[+]

Értékelés: Huawei Ascend G620s
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Hiába mondható viszonylag nehéznek a telefon, mégis csupán egy 2000 mAh kapacitású akkumulátort szereltek a burkolat alá. Ez elsőre ijesztőnek tűnhet, ám a mobil jól tűri a készenlétben eltöltött órákat, valamint a sima telefonálás sem meríti nagyon a telepet, no meg a filmezés is legalább 6 órán keresztül biztosított. Ami jobban zabálja a százalékokat, az a játék, bár ez minden telefonnál így van, viszont arra mérget vehetünk, hogy egy napot még ez a kis energiaforrás is kibír, pláne ha aktiváljuk valamelyik energiatakarékossági funkciót.

Nem kell túlságosan átlátni a piacot ahhoz, hogy rájöjjünk, a Huawei Ascend G620s egy nagyon eltalált termék. A kártyás konstrukcióban 50 ezer forintba, szürkeimportos árral számolva, függetlenül 58 ezer forintba kerülő telefonnál egyelőre nem nagyon találni jobb ajánlatot. Tesztalanyunk ugyanis derekasan helytáll hardveres téren, lehet sírni a dupla ennyi rendszermemóriáért, ám a Snapdragon 410 lapka bőségesen enyhíti ellenérzéseinket, hiszen a jól optimalizált Emotion UI úgy hasít a mobilon, ahogy az meg van írva, nagyon ritkán találkozhatunk apró megakadással, általában csak akkor, ha valami grafikára éhesebb játékból lépünk ki, ám pár másodperc alatt ekkor is feláll a rendszer. A kijelző HD felbontása mosolyt csalhat arcunkra, ahogy a kamera teljesítménye is a napos oldalra tartozik, hiszen decens képességeket rejt magában a kütyübe szerelt fényképezőgép, bátran használható mindennapi fotózásra. Az adatkommunikációs repertoárral maradéktalanul elégedettek lehetünk, az üzemidő pedig ugyan átlagos, de legalább az egy napos munkát elviseli, itt mondjuk kicsit még megerőltethette volna magát a kínai gyártó. Ellenfélnek egyértelműen a kicsit olcsóbb, de alacsonyabb felbontású kijelzővel szerelt Samsung Galaxy Ace 4 számít, vagy esetleg még a picit gyengécskébb, de szintén olcsóbb Honor 3C, a többiek viszont vagy tudásban maradnak el főszereplőnktől, vagy jóval több nagy címletű bankjegyet kell a boltban hagynunk megvásárlásuk esetén. A G620s tényleg jó vétel, nem csak karácsonyra, hanem úgy általában nézve is. Ha itt lenne már rá az EMUI 3.0, és mondjuk még hosszabb üzemidőre lenne képes, akkor egyértelműen különösen ajánlott lenne, így egy plecsniértékkel kevesebbel jutalmazom a készüléket, de még egyszer mondom, nagyon erős ajánlat a G620s.

Huawei Ascend G620s

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Ascend Y550 - 64 bit alsóhangon

    Komoly generációváltáson esett át a Huawei friss alsó-középkategóriása: Snapdragon 410, 4G modem, 1 gigabájt RAM, 2 megapixeles előlapi kamera és Android 4.4.4 a motorháztető alatt.

  • Huawei Ascend Mate7 - figyeljék a kezemet

    A kínai gyártó nem aprózta el az újdonságok bejelentését, a harmadik generációs Mate gyönyörű formatervet, kiváló hardvert és ujjlenyomat-olvasót kapott.

  • Huawei Ascend Mate 2 4G - ultramaraton

    Kipróbáltuk a Huawei második generációs phabletjét, az Ascend Mate 2 4G-t, amely óriás kijelzővel, tabletes akkumulátor kapacitással, LTE-támogatással és középkategóriás árcédulával robbanthat.

  • Huawei Ascend G630 - generációk ötvözete

    A kínai gyártó újdonsága csöndesen mutatkozott be, ám annál nagyobb port kavarhat rendkívül kedvező árával, HD kijelzőjével és négymagos processzorával.

Hirdetés