Hirdetés

HTC One X9 dual sim - útikalauz rossz irányba

A tajvaniak decemberben bemutatkozó készüléke egész jó középkategóriás mobil, szerethető rendszersebességgel, ám sem az üzemidő, sem a kamera, sem az árazás nem viszi előre.

Hardver, szoftverezettség

A HTC One X9 lelke nem más, mint a 28 nanométeres node-on gyártott, 64 bites MediaTek Helio X10 (MT6795) chipset. Az ARMv8 architektúrájú processzorban nyolc darab 2 gigahertzen pörgő Cortex-A53 mag végzi a munka oroszlánrészét, a grafikus gyorsító szerepkörét a PowerVR G6200 IGP tölti be, szerencsére a rendszermemóriával sem spórolt a gyártó, hiszen 3 gigabájt került a készülékbe (ebből üresjáratban a fele marad szabadon). Az adattároló mérete sem csekély, 32 gigabájt, igaz, ebből 8,29 gigabájtot emészt fel az operációs rendszer. Aggodalomra persze semmi ok, a tárolóegység microSD-vel bővíthető, alkalmazásokat mondjuk erre nem telepíteni. A HTC telefonjához ingyenes Google Drive tárhely is jár, méghozzá 100 gigabájt, 2 évig. A rezgőmotor rendkívül erős, szinte minden esetben megérezzük majd az értesítéseket.

Balról a nanoSIM és a microSD, a másik oldalon pedig csak egy nanoSIM foglalat található
Balról a nanoSIM és a microSD, a másik oldalon pedig csak egy nanoSIM foglalat található [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC One X9 Meizu m2 note LG G4 Xiaomi Redmi Note 2
Rendszerchip MediaTek MT6795 MediaTek MT6753 Snapdragon 808 MediaTek MT6795
AnTuTu Benchmark 5.x 58322 pont 31310 pont 59597 pont 49170 pont
Vellamo Browser 2510 pont 1903 pont 4131 pont 2460 pont
Vellamo Metal 1441 pont 832 pont 2241 pont 1355 pont
Geekbench 3 (single) 925 pont 562 pont 1100 pont 911 pont
Geekbench 3 (multi) 4626 pont 2662 pont 3495 pont 4594 pont
GFXBench Man. onscreen 7,9 fps 4,2 fps 9,3 fps 7,9 fps
GFXBench Man. offscreen 8,6 fps 4,2 fps 14,9 fps 8,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 12 fps 24,5 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 23 fps 12 fps 34,3 fps 23 fps

Hiába marad el pontszámokban a Helio X10 néhány Snapdragon lapkától, a HTC hihetetlenül jól optimalizált felületének köszönhetően ebből nem érzünk semmit, sőt, villámgyors rendszert sikerült megint megalkotniuk a tajvaniaknak. Minden feladatot ellát a telefon, nem okoz gondot neki sem az alapműveletek végrehajtása, sem összetettebb programok, táblázatok megnyitása. Az alkalmazásváltás is szempillantás alatt megtörténik, szerencsére nem agresszív a launcher, van elég szabad memória, szóval pár programot azért képes a háttérben tartani a rendszer. A játékokkal is elbánik a mobil, próbáltam újabb fejlesztéseket (Asphalt 8, Modern Combat), mindegyik szépen futott, és melegedést sem tapasztaltam közben.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü [+]

A One X9 fedélzetén az Android 6.0 Marshmallow operációs rendszerre épülő Sense 7 felület teljesít szolgálatot. A HTC egyedi UI-jának generációi rendre jól teljesítettek, és egyre inkább kezdtek letisztulni, az ikonkészlet persze más, ám sok helyen felfedezhetők gyári megoldások. Ilyen például a vertikálisan görgethető menü, ahol az alkalmazásokat ábécé és használat szerinti sorrendben is megjeleníthetjük, mindig 5 x 4 ikon látszódik. Vannak témázási lehetőségek, a minionostól egészen a punkosig, ilyenkor az egész szoftver átöltözik. A legördülő információs függönyben kapjuk meg az értesítéseket, valamint a gyorsbeállítások kapcsolóit. A beállításokban találjuk a kettős hálózatkezelőt, ahol kiválaszthatjuk az elsődleges kártyát.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A testreszabás menüpontban tudjuk widgetekkel és háttérképekkel megbolondítani a főoldalakat, plusz itt módosíthatjuk a csengőhangot, a betűméretet és a betűstílust. A kijelző és mozdulatok szekcióban lehet módosítani a fehéregyensúlyt, valamint az egyik vezérlőgomb szerepét: a jobb oldali ugyanis tud sima alkalmazásváltóként vagy almenüként működik, ezeket pedig variálhatjuk is, hogy melyik jöjjön elő hosszú, melyik rövid megnyomásra. A Motion Launch-ba lépve kapcsolhatjuk be a dupla koppintásos képernyő felébresztést, és az RSS olvasóként működő, a kezdőképernyőről egy balra legyintéssel elérhető BlinkFeed megjelenését. A telefonkönyvben lévő kontaktokhoz minden fontos adat hozzárendelhető (e-mail, szám, cím, megjegyzés, kép), a tárcsázóról lehet keresni szám és betű szerint. Az üzenetkezelő jól működik, kérhető kézbesítési jelentés, a virtuális billentyűzeten hosszabb gépelés sem okoz nehézséget.

A Zoe videoszerkesztő és néhány különleges téma A Zoe videoszerkesztő és néhány különleges téma
A Zoe videoszerkesztő és néhány különleges téma [+]

A HTC sem rakja teli felesleges applikációkkal a készüléket, a Google Dokumentumokon és a fájlkezelőn túl talán még a Zoe videoszerkesztő emelhető ki, ahol montázs készíthető a fotókból, és filmekből, méghozzá zenei aláfestéssel egybekötve. Van természetesen számológép, fényképező, időjárás, naptár (heti, havi, napi és eseménynézettel), e-mail kliens, YouTube, Chrome, zseblámpa, Play Zene, videolejátszó, minden másra pedig ott a Play Áruház.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Utcai nagyokos

    Mai adásunk főtémája a HTC One X9 lesz, ami a phabletek családját erősíti 5,5 hüvelykes kijelzőjével, és erőnek sincs híján a Helio X10 chipsetnek köszönhetően.

  • MWC 2016: Kezünkben a HTC One X9

    A karácsony előtt bejelentett phabletet végre élőben is kipróbálhattuk, és nem kellett csalódnunk: az összeszerelés hibátlan, a rendszerfelület pedig nemcsak fürge, sok hasznos extrája van.

  • Befutott a HTC One X9 is

    Az ünnepek előtti utolsó pillanatokban leplezte le legújabb felső-középkategóriás mobilját a HTC, amely a One A9-cel ellentétben megtartotta a BoomSound hangszórókat.

Hirdetés