Hirdetés

HTC One X9 dual sim - útikalauz rossz irányba

A tajvaniak decemberben bemutatkozó készüléke egész jó középkategóriás mobil, szerethető rendszersebességgel, ám sem az üzemidő, sem a kamera, sem az árazás nem viszi előre.

Kamera, multimédia

A hátlapi, f/2.0 rekeszértékű kamera maximum 13 megapixel felbontású képeket tud készíteni, sötétben dupla tónusú led segíti a munkáját, az optikai képstabilizátor pedig mind fotózásnál, mind pedig az akár 4K felbontású videók rögzítésénél jól jöhet. Nem maradt el az előlapi szenzor sem, ami 5 megapixelben lövi a képeket és f/2.8 apertúrájú. A kameraszoftver egyszerű, átlátható, a bal oldali ikonok segítségével kapcsolhatjuk be a vakut, a HDR-t és a sorozatfelvételt, a jobb alsó négy pötty pedig a módokat jeleníti meg: önarckép, fotó, panoráma, lassított, hyperlapse. Van még a profi mód, ahol szórakozhatunk a fehéregyensúllyal, az expozíció korrekcióval, az érzékenységgel (ISO 100-1600), valamint a záridővel (2-1/8000 másodperc). Az időzítő (2, 5, 10 másodperc), a rácsozás, valamint a helycímkével ellátás szintén adott.

A kamera keresőképernyője és a választható módok A kamera keresőképernyője és a választható módok
A kamera keresőképernyője és a választható módok [+]

Papíron egész jó képességekkel rendelkezik a kamera, ám a valóságban sajnos ez nem mutatkozik meg. A dinamikatartomány közepes, a harmadik sorban csak HDR felvételek vannak, a dinamikus tónus segít a végeredményen. A felvételek szemcsések, nagyon torzak, a vonalélesség egyáltalán nincs rendben, és ezzel együtt a részletességen is komoly csorba esik, egyszerűen a fotók szélein lévő tárgyak elmosódnak, nem látszódnak rendesen, de még a fókuszpontra sem lehet azt mondani, hogy ott minden rendben van. A makró legalább megfelelő, és a vaku fényerejét sem érheti kritika, az éjszakai alkotások azonban maximum belenagyítás nélkül vállalhatók. Készítettünk 4K-s filmet is, az OIS tette a dolgát, a felvétel folyamatos, a hanggal sincs gond, aki kíváncsi a tesztvideóra, kattintson ide.

A dupla tónúsú ledes villanó messze elvilágít, a kamera viszont nem a legjobb
A dupla tónúsú ledes villanó messze elvilágít, a kamera viszont nem a legjobb [+]

Zenélni elsősorban a Google alkalmazásával tudunk, ami a legtöbb ismert formátumot (köztük a MP3/eAAC+/WAV fájlokkal) kezeli, ráadásul ezek lehetne a telefonon, vagy a felhőben is. A számokat dalok, albumok, listák szerint tudja szétválogatni, lejátszáskor ismételhetjük a muzsikákat, vagy véletlenszerűen is tudunk lépegetni. A hangszínszabályzót a beállításokban találjuk. Van FM-rádió, ami képes kijelezni a műsorok feliratait, vagyis RDS-képes, működni viszont csak headset csatlakoztatása esetén fog. A BoomSound hangszóró nagy lármát csap, hangosan és egész szépen szól, kellemesek a mély hangok, habár a tavalyi csúcsmodell talán jobban szólt, ezzel is bőven elégedettek lehetünk.

A Play Zene és a videolejátszó A Play Zene és a videolejátszó
A Play Zene és a videolejátszó [+]

A videolejátszó már jóval szerényebb tudással kecsegtet, az MP4 vagy éppen a H.264 kódolású filmeken kívül mást annyira nem szeret, a DivX például nem indult el (más programmal ez nem akadály). Nincsenek extra funkciók, a feliratok sem jelennek meg mindig, bár legalább a 720p, 1080p és a 4K megjelenítése is folyamatos.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Utcai nagyokos

    Mai adásunk főtémája a HTC One X9 lesz, ami a phabletek családját erősíti 5,5 hüvelykes kijelzőjével, és erőnek sincs híján a Helio X10 chipsetnek köszönhetően.

  • MWC 2016: Kezünkben a HTC One X9

    A karácsony előtt bejelentett phabletet végre élőben is kipróbálhattuk, és nem kellett csalódnunk: az összeszerelés hibátlan, a rendszerfelület pedig nemcsak fürge, sok hasznos extrája van.

  • Befutott a HTC One X9 is

    Az ünnepek előtti utolsó pillanatokban leplezte le legújabb felső-középkategóriás mobilját a HTC, amely a One A9-cel ellentétben megtartotta a BoomSound hangszórókat.

Hirdetés