Honor X8 - bíró úr, nem kérem

A középkategóriában még nem tudja a Honor átlépni a Huawei árnyékát.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Honor X8 két nanoSIM-et fogad be minden hazai 4G sáv támogatásával, 5G opció nélkül. Korrekt beszélgetési hangminőséget kapunk keskeny, ám kellően erélyes hangszóróval átlagos utcai zaj mellett, és a másik irányba is elfogadható hang jut. A kétcsatornás WiFi modem érzékenysége remek (802.11a/b/g/n/ac, Direct, HotSpot), a Bluetooth 5.0-s (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (Type-C, MTP, OTG). A navigációkhoz az A-GPS mellett a GPS, GLONASS, Galileo és BeiDou műholdak jeleit lehet használni gyors és megbízható pozíciószerzéssel. Az iránytű, a gyorsulásmérő és az NFC megvan mobilfizetési lehetőséggel, viszont a kevésbé alapvető barométer és infra mellett kimaradt az esszenciálisabb giroszkóp.


[+]

A 4000 mAh-t telepet aprónak nevezni nem lehet, ám az X8 riválisai rendre 5000-eset biztosítanak 7-8 órás, csúcskategóriát megszégyenítő képernyőidőkkel, itt viszont 5-6 órával kell beérni. Ez még mindig jó másfél napos átlagos használatra, csak nincs meg a középkategória akkuelőnye. A készenléti fogyasztás alacsony és persze nem ezzel a telefonnal fogunk fotózni, videózni vagy játszani (vagy eséllyel bármit csinálni). A 22,5 wattos adapter szerencsére a csomagolás része és két óra alatt csurig tankolja az egységet.


[+]

Honor X8
Pro
Nagy kijelző vékony kerettel
Jó összeszerelés, lényegre törő dizájn
Jack kimenet, NFC, 6/128 GB-os nyitás
Kontra
Gyenge betekintési szögek
Nincs sztereó hangszóró, 5G, microSD foglalat, giroszkóp
A kategóriától elmaradó üzemidő
Android 11-en ragadt kölcsönfelület
Középszerű főkamera, gyenge segédek
Nincs 4K videó, képstabilizálás
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 6,5 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 5 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 7,5 pont
Ár/érték arány 4 pont
Indulóár (6/128 GB, HUF) 99 990

Vékony káváival és szép hátlapjával a Honor X8 megnyerően néz ki, és ezzel a legjobb tulajdonságát ellőttem, passzoló, profi összeszereléssel és jack kimenettel. A bökkenő az árcédulánál kezdődik: százezer forintért az X8 nemhogy nem méltó a Honor 6 kvázi-csúcskészülékhez, középkategóriás versenyzőként is elhasal, kezdve a gyenge betekintési szögeket kínáló TFT panellel és ósdi processzormagokkal, illetve a harmatos GPU-val. Nincs meg sem egy árszinten elérhető Redmi vagy Realme kellő lóereje és élvezhető játékélménye, sem pedig 5G modeme vagy fényes AMOLED panelje, és végképp nincs esélye egy kifutó árbajnok GT Master ellen.

A kameraszett sem hozza a formát: a huawei-es időkben jobban odafigyeltek az algoritmusra, a 4K hiány mellett pedig mindenféle képstabilizálásnak is lőttek. Meg a sztereó hangszórónak. A cseppálló kivitelnek. A tárhely-bővítésnek. Az árszinten jellemző gigatelepnek. Az Android 12-nek. Mit keres amúgy az EMUI átirata egy elvileg önálló márka telefonján? Ideje szoftverben is függetlenedni, mert ráférne a felületre némi Honor karakter, frissebb főverzió vagy mondjuk a nagyfelbontású streaming támogatása, ha már van a Google-csomag. Ez egyébként hatalmas előny a HMS-es telefonokhoz képest.

A márka legnagyobb problémáját mégse lesz egyszerű orvosolni: amíg a Huawei csúcstelefonjai és hálózati berendezései hozták a bevételt, belefért alacsony haszonkulcsú Honor mobilokkal teleszórni a piacot. Önállóan viszont már a ennek a márkának is szállítania kell a jó számokat a negyedév végén, és ennek esett áldozatául tesztalanyunk árához viszonyított tudáslistája. Kínában amúgy tényleg kezdi a tanítvány átvenni a mester szerepét eladásokban, csakhogy arrafelé jóval barátibban áraznak, errefelé meg a Samsung és a bejáratott márkák mellett az Oppo és Realme-féle feltörekvőkkel is meg kell küzdeni, ami az X8-nak nem sikerül. De már nálunk a Magic4 Pro, az pedig a csúcskategóriában sokkal ígéretesebb.

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor Magic4 Lite 5G - varázslat helyett bűvésztrükk

    Ha a külső alapján ítélnénk, a Magic4 Lite lehetne egy jó készülék. Sajnos nem az.

  • Honor 50 Lite - a függetlenség ára

    Ez a második Honor telefon, ami itthon kapható és már a márka függetlenedése óta a piacra kerül. Ám még nagyon érződik, hogy a múltból táplálkozik.

  • Honor 50 - apám nevében

    Mennyit számít a szoftver! A Huawei Nova 9 nem versenyképes Google szolgáltatások nélkül, a Honor 50 már inkább annak tűnik. Miközben a két telefon csaknem azonos.

  • Honor 10X Lite - intermezzo

    Ismét egy Kirin 710-zel szerelt tucatmodell, Google nélkül, de túl sok kamerával. Mintha kötelező lenne adott időegységenként bemutatni bármit. Akkor is, ha már tele a padlás.

Hirdetés