Honor X8 - bíró úr, nem kérem

A középkategóriában még nem tudja a Honor átlépni a Huawei árnyékát.

Kamerák, multimédia

Az előlapra 16 megapixeles, fixfókuszos kamera került (f/2,45-ös rekesz) korrekt fotós minőséggel de felejthető 1080p videókkal. Íme, egy hátlapi portré, és ezzel rátérhetünk a sűrű lencseerdőre, bár négy közül a 64 megapixeles főegység az igazán használható (f/1,8, PD-autofókusz), mellé ugyanis 5 megapixeles ultraszéles társ szegődött (f/2,2, fixfókusz), illetve 2-2 megapixeles makró és mélységérzékelő. Az első két közelit a főkamera, a második kettőt a makróegység lőtte, és újfent világos: az ilyen alacsony felbontású extra szenzorok feleslegesen terhelik a környezetet.

A szoftver a DNG RAW mentésen kívül nagyjából minden tud, amit egy nem dedikált fotós telefontól elvár az ember, beleértve a teljes felbontáson való, értelmetlen rögzítést. Mindjárt acélosabbak az automatika 16 megapixeles képei (első sor), korrekt fehéregyensúllyal és itt-ott jó részletességgel. Viszont a dinamika középszerű és előfordul fókuszhiba, ami a képek jobb oldalán ütötte fel a fejét viszonylag gyakran. A 2x-es szenzorzoomnak a pusztán digitális nagyítás miatt semmi értelme (második sor), ebből is látszik, hogy a Huawei hozzáértő alkalmazottjai nem voltak jelen az algoritmus reszelésekor. Este a fehéregyensúly a helyén marad, a részletesség viszont nem, ezért szinte kötelező a dedikált éjjeli módot bekapcsolni, közepes minőségű képek rögzítésére.

Az ultraszéles kamera korlátolt dinamikával és felbontással, 5 megapixelen viszont elfogadható vonalélességgel dolgozik, bár nyilvánvaló jelei vannak a zajszűrésnek és a túlélesítésnek. Ettől függetlenül nappal kapóra jön a széles látószög, de estére borítékolhatóan elfogy a lendület, így gyenge képek születnek.

Árszinten jellemző ma a 4K felvétel és a stabilizált 1080p videó is, az X8 viszont mindkettőről lemond, így remegős, gyenge dinamikájú videók születnek mindkét kamerával, túlexponálva és túlságosan megszűrt sztereó hanggal. Ezt 60 ezer forintért sem fogadnánk el.

1080p a legnagyobb lejátszási felbontás is, a hiányzó Widevine L1 CDM védelemről pedig már esett szó, van viszont jack kimenet korrekt hangminőséggel és a jó öreg FM-rádió is elindul régi fülest rákötve. A hangszóró sajnos monó és az átlagos maximális hangerő mellé kissé dobozos, viszont van egy kis tere és a mélyek sem teljesen jelképesek. 100%-on hallható némi dinamikus normalizáció, ami lejjebb véve eltűnik, viszont 80%-on sem a hangerő, sem a hangminőség nem igazán tuti.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor Magic4 Lite 5G - varázslat helyett bűvésztrükk

    Ha a külső alapján ítélnénk, a Magic4 Lite lehetne egy jó készülék. Sajnos nem az.

  • Honor 50 Lite - a függetlenség ára

    Ez a második Honor telefon, ami itthon kapható és már a márka függetlenedése óta a piacra kerül. Ám még nagyon érződik, hogy a múltból táplálkozik.

  • Honor 50 - apám nevében

    Mennyit számít a szoftver! A Huawei Nova 9 nem versenyképes Google szolgáltatások nélkül, a Honor 50 már inkább annak tűnik. Miközben a két telefon csaknem azonos.

  • Honor 10X Lite - intermezzo

    Ismét egy Kirin 710-zel szerelt tucatmodell, Google nélkül, de túl sok kamerával. Mintha kötelező lenne adott időegységenként bemutatni bármit. Akkor is, ha már tele a padlás.

Hirdetés