Óralapok, funkciók
A gyártó a Kirin A1 chipen és a 4 GB-os tároló tényén túl nem vacakol sok hardverinfóval, azt viszont elmondhatom, hogy az első generáció ráérős működése és elő-előforduló dadogása a múlté: minden pikk-pakk történik nyomásra és érintésre. Nyilván takarékosabb a hardver, mint ami egy teljes értékű okosórán, ezért szűkösebb és zárt a LiteOS rendszer, de legalább kevesebbet fogyaszt. A beüzemelés nem bonyolult: kompatibilis androidos / iOS-es eszközre csak telepíteni kell a Huawei Egészség appot, onnan pedig aktív Bluetooth kapcsolat mellett a vásárolt órát kiválasztani és aktiválni.
Érdemes hamar megadni testi adatainkat és mozgáscéljainkat a jobb aktivitáskövetés érdekében, engedélyekre is szükség lesz az értesítéskezeléshez, azt pedig egyenként kiválaszthatjuk, hogy a hívások és SMS-ek mellett mely telefonos alkalmazások zargassanak minket notijaikkal. Ami sajnos még mindig a széria gyenge pontja: nincs értesítés csoportosítás, bármiféle adható válasz, GIF, emoji megjelenítés vagy értesítéstörlés úgy, hogy a mobilról is eltűnjön. Nem lehet hosszabb üzenetbe vagy akár egy emailbe beleolvasni, pedig semmi nem indokolja, hogy ennyire fapados legyen a dolog. A rezgés erőssége szabályozható, a legintenzívebb pedig elég erélyes az értesítések érzékelésére, ám a felébresztéshez már gyenge. Itt jön kapóra a 46 mm-es darab hangszórója.
Ilyen a 42-esben nincs, így csak a bejövő hívás elnémítása és elutasítása opció, a 46-os ugyanakkor beveti mikrofonját és hangleadóját a telefonhívás fogadására, és szobabelsőben vagy csendesebb kinti környezetben abszolút vállalható a dolog. A komolyabb városi / kocsmai moraj és a metróhuzat nyilván kifog rajta, de arrafelé mobilon sem az igazi beszélgetni. Ez a modell hívásnaplót és tíz kedvenc névjegy megjelenítését is felkínálja, hogy azokra a telefon előrángatása nélkül rácsöröghessünk. Ezzel az erővel mondjuk az egész telefonkönyvet szinkronizálni lehetett volna, és akkor random ismerősöket zargathatunk.
Huszonöt óralapot kínál az Egészség mobilalkalmazás, analóg és digitális variációból egyaránt, és a szűkölködő Amazfit GTS / GTR-rel szemben a WatchMagic 2 akár egy tucatot befogad. Akad kifejezetten Honor márkás variáns, jó pár női óralap és sokféle információ megjelenhet típustól függően, plusz egyéni háttérképet is választhatunk a galériából. Épp csak interakció nincs az időjárásra, a lépésszámra, a pulzusra vagy a dátumra bökve. A widgetlista egy kézen megszámolható: vízszintesen a napi mozgásadatokra, az időjárásra, a pulzusgrafikusra, a zenelejátszóra és a stresszindex lapjára lehet jutni, ezeknek almenüi nincsenek.
A zenét lokálisan vagy a telefon lejátszóját kezelve tudjuk irányítani, miután az utóbbit elindítottuk. Amúgy a YouTube és más multimédiás app is kezelhető az óráról. Alulról gördülnek fel az értesítések, felülről pedig a kapcsolók érhetők el: a ne zavarj, a képernyő bekapcsolása pár percre, a telefon keresése, az ébresztés, a beállítások, illetve a csatlakozási és akkumulátorállapot. A két WatchMagic megbízhatóan felvillan a csuklót arc felé fordítva.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!