Hirdetés

Honor Magic4 Pro - varázsolj nekünk valami szépet

A csúcskategóriában a Honor végre leteszi a névjegyét, de biztos, hogy teljesen független?

Fotós képességek

Sehol egy Huawei vagy Leica logó, ismerős szoftverével és kameraadataival a Magic4 Pro mégse tagadhatja le múltját, és mivel a P50 Pro kéznél volt, bekapcsolódik referenciaképpen az első és harmadik sorban. A Honor képernyőoldalán kellemesen széles látószögű, 12 megapixeles kamera lő akár nagy látóterű szelfit, akár közelebbi portrét, és kifejezetten acélos az ügyesen kiegyensúlyozott 4K videó is, csak 30 fpsre korlátozva. Hátul a tárcsa közepére költöző, periszkópos, 64 megapixeles, 90 mm fókusztávolságú zoommodul a P50-ből sétált át (1/2”-es szenzorméret, 3,5x-ös optikai nagyítás, f/3,5-ös rekesz, PD-autofókusz, optikai képstabilizátor), éppen ezért csúcsminőséget szállít, lásd az alábbi válogatás 3. oszlopát, majd a 4-ben a még mindig használható, 10-ex hibrid nagyítást.

P50 Pro képek:

Honor Magic4 Pro képek:

P50 Pro képek:

Honor Magic4 Pro képek:

A főkamera 50 megapixeles és 1/1,56"-es itt is, ott is, de nem ugyanaz, mert a Magic4 elhagyja az optikai képstabilizálást (23 mm, f/1,8, omni-PD autofókusz + lézer segéd, színspektrum és villogásfigyelő szenzor – itt egy vele készült makró). 50 megapixeles végül az 1/2,5” méretű ultraszéles kamera is (13 mm, 122 fokos látószög, f/2,2, autofókusz, itt egy szupermakró), ez a 2. oszlopban pedig nappal rálicitál a P50 korlátozott minőségére – igaz, a Magic4 Ultimate profibb ultraszélese mindkettőre. Akad végül egy 3D ToF kamera, és vele a portrék háttér elkülönítése kitűnő. A látnivalók sorát kéttónusú LED villanó és mikrofon zárja, amiből alulra és felülre is került egy.


[+]

Az ismerős szoftver minden igényt kielégít széleskörű tudásával, az viszont árulkodó a Honor külön utas optimalizálásáról, hogy DNG RAW mentést sajnos csak a főkamera kínál (egy feldolgozott példa). Itt egy 50 megapixeles, teljes felbontású kép némi extra részlettel, de ritkán lesz rá szükség, úgyhogy máris jöhetnek az automatika mód eredményei 12,5 megapixelen.

Szuper részletesség, pontos színek, jó dinamika, tiszta lencserajzolat: a Magic4 Pro hozza nappal a csúcsszínvonalat, bár itt-ott a P50 picit részletgazdagabb az alacsonyabb zajszűrés és tömörítés miatt. Ez a különbség inkább este látványos a Huawei javára, amikor a Honor picit sárgásabb és homályosabb. Sajnos mindkét telefon 23 mm-ről (nyerskép, 50 megapixel) 27 mm-es fókusztávolságra, azaz szűkebb látótérre vág értelmetlenül, amire semmi szükség.

A zoomkamera hozza a P50 kitűnő minőségét: 16 megapixelen minden ellenfél elbújhat mögöttük, a 3,5x-ös nagyítás pedig arany középút a túl alacsony 2x-es és a ritkán szükséges nagyobb zoomtartomány között. Azért itt egy remek 7x-es szenzorzoom teljesen tiszta minőséggel, hogy egy kamera két zoomtartományban is jól teljesítsen, itt pedig egy 50 megapixeles példa. Ha sötétedés után van elég fényforrás, korrekt zoomképek születnek, ha nincs, akkor már gyengébbek, és a színek most is sárgásabbak a P50-nél.

Az ultraszéles kamera vegyes képet mutat, és most nem a felesleges, 50 megapixeles példára gondolok, hanem az automatika fenti, 12,5 megapixeles kollekciójára. A részletesség nappal a P50-től kezdve az S22 Ultrán át az iPhone 13 Próig nagyjából mindenkit lepipál, és a Find X5 Próval versenyez, picit visszafogottabb dinamikával. Este viszont érdemtelenül elmarad a minőség az Oppótól, és a P50-et is alig pipálja le a papíron jobb szenzor ellenére. Ezért illett volna félmillióért a sokkal fejlettebb Magic4 Ultimate-et Magyarországra hozni – nélküle kétséges a kameratelefonos dobogó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés