Honor 5X - tisztességes munka

Bevezető

Egymás után futnak be szerkesztőségünkbe a Huawei, vagy a kötelékébe tartozó Honor készülékei, és ez nem azért van, mert a sencseniek kétségbeesetten próbálják a piacot egy rakás ajánlattal izgalomba hozni. Való igaz, hogy sokféle árban és méretben megjelennek a kütyük, a piac viszont meg is követeli ezeket, bizonyíték erre az, hogy tavaly 100 milliónál is több okostelefont szállítottak le. Míg Huawei márkajelzéssel a belépőszinttől a prémiumkategóriáig akadnak tucatszámra ajánlatok, addig a Honor brand kevesebb, ám annál pontosabban pozicionált ár/érték harcosokkal áll elő, és a Honor 7 tavalyi sikere is jelezte, hogy a fémház, az EMUI felület és az ujjlenyomat-olvasó kombinációja komoly népszerűségre számíthat.

Komoly előrelépés a Honor 5X a 4X-hez képest
Komoly előrelépés a Honor 5X a 4X-hez képest [+]

A Honor 7 viszont továbbra is egy felső kategóriás mobil, még ha annak is az aljára lett pozicionálva, míg időközben a Meizu a metallal, a LeTV a Le 1s-sel, a Xiaomi pedig a Redmi Note 3-mal tett le az asztalra egy-egy olyan ütős középkategóriás phabletet, amelyek a drágább telefonokkal is versenyre kelnek. Olvasóink valószínűleg már kívülről fújják a közös tulajdonságokat, így a fémházas kivitelt, az 5,5 hüvelykes FHD kijelzőt, a biometrukus szenzort és a legalább 2/16 gigabájtos RAM/tároló kombinációt, ami mellé kellemes árcédula társul. A Huaweinek a hazai kihívásokra lépnie kellett, és a 720p-s, műanyag házas Honor 4X után az 5X a fenti tulajdonságok mindegyikét megkapta. Helio X10 vagy Snapdragon 650 helyett ugyanakkor a Snapdragon 616-os SoC mellett tették le a voksukat, és a kínai helyett a nemzetközi értékesítésre, az Egyesült Államokban például 200 dollárért hozzá lehet jutni a most terítékre kerülő phablethez.

A fém hátlap most már a középkategóriát is elérte
A fém hátlap most már a középkategóriát is elérte [+]

Az 5X nyilván odahaza is megméretteti magát, a Huawei viszont igyekszik maximálisan kihasználni, hogy összehasonlíthatatlanul előnyösebb a nemzetközi pozíciója fenti riválisainál, úgyhogy, ha a Népköztársaságban több is fogyna a gyakran olcsóbb ajánlatokból, van tere máshol hozni a kiemelkedő mutatókat. Addig biztosan, amíg hivatalos formulában a Xiaomi, a Meizu vagy a LeTV fel nem bukkan a nagy nyugati piacokon. Mindez azt is jelenti, hogy az itthoni, gyártói garancia mellé tökéletesen működő Play-szolgáltatások és színvonalas magyarítás jár, nem beszélve a szélesebb körű LTE támogatásról.

A türkizkék doboz visszatér
A türkizkék doboz visszatér [+]

A Honor 5X a brandre jellemző, türkizkék dobozban futott be hozzánk. A fedél alól mindjárt egy mutatós mobil bukkant elő, amelynek vonásait állítólag a bilbaói Guggenheim Múzeum ihlette, azt mindenki maga döntse el, hogy a közös dizájnelemek tényleg egyértelműek-e. A készüléktálcát leemelve egy 1 amperes töltőfej, egy earbud típusú mikrofonos füles, egy SIM-tű, egy microUSB-kábel és némi leírás került elő. Az 5X kijelzőjén alapból rajta volt a képeken kiszúrható védőfólia, a telep pedig már a hátlap alatt lapult, és ott is maradt.

Külső és kijelző

Egy ideje nagyjából megegyezik a magasabb árkategóriájú Huawei és Honor mobilok külleme, és az 5X is számos jó tulajdonságot átvesz a Honor 7-től például. Ilyen a fémkeret és javarészt fém hátlap, a középen elhelyezett kameralencse és ujjlenyomat-olvasó, valamint az előlapi virtuális billentyűk. Az 5X ugyanúgy mutatós, mint márkatársai, és a hátlap szálcsiszolt kivitelezése is ráerősít a prémium jellegre. Némi műanyagot azért fel kellett használni, így a hátlap alján és tetején kevésbé esztétikus, pöttyös mintázattal, illetve a képernyő körül fedezhető fel némi plasztik, ezt a Le 1s-nél elegánsabban megoldották.

A Honor 5X mutatós, bár a funkciótlan alsó kávából lehetett volna bőven faragni
A Honor 5X mutatós, bár a funkciótlan alsó kávából lehetett volna bőven faragni [+]

A 151,3 x 76,3 x 8,15 milliméteres paraméterek nagyjából megegyeznek a fenti márkák 5,5 hüvelykeseivel, akárcsak a 158 grammos tömeg. Az viszont szerintünk hátrány, hogy az androidos kezelőgombok nem az alsó, üres kávára, hanem a képernyőre kerültek – vagy faragni lehetett volna ebből a sávból, vagy ide helyezni az érintőgombokat. Az összeszerelés a unibody kialakításnak köszönhetően hibátlan lett, semmi bizonytalanság vagy recsegés nem jellemző, és bár a fémburkolat ezúttal is vékonynak érződik tapintásra, kevésbé tűnik sérülékenynek, mint a Honor 7 hátlapja. A szálcsiszolt megmunkálás hozzájárul a fogás biztonságához, ekkora méretben viszont tornázni kell, ha az ember egy kézzel kívánja a kijelzőt kezelni. Szerencsére erre van szoftveres megoldás is.

A Honor 5X hátlapi ujjlenyomat-olvasója pont kézre esik
A Honor 5X hátlapi ujjlenyomat-olvasója pont kézre esik [+]

A tenyérbe illeszkedést segíti az enyhén ívelt hátlap, illetve az oldalkeret és a képernyőkeret enyhén csapott megmunkálása. Bal oldalon lehet a microSIM-et, a nanoSIM-et és a microSD kártyát behelyezni – szerencsére mindháromnak jut egy-egy hely. Az átellenes oldalon jó visszajelzéssel működtethető a bekapcsoló, és a hüvelykujjnak túl magasra került hangerőszabályzó. Alul látszólag két hangszórórács van a multimédiás dallamok megszólaltatására, azonban csak a jobb oldaliból jön hang, monó megoldásról van szó. A rácsok közötti csatlakozóba lehet bedugni a microUSB kábelt, felülre pedig a 3,5 milliméteres fülest. Az infra a Honor 5X esetében kimaradt.

Kijelző-teszt
Mérés Honor 5X LeTV Le 1s Xiaomi Redmi Note 3 ZUK Z1
Fehér fényerő (max.) 481 nit 549 nit 473 nit 567 nit
Fehér fényerő (min.) 8,2 nit 1,85 nit 2,6 nit 3,6 nit
Fekete fényerő 0,48 nit 0,21 nit 0,32 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 1002:1 2498:1 1390:1 1318:1
Színhőmérséklet 8136 K + kézi 7367 / 6626 K 7197 K + kézi 7373 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Minőségi IPS panel jellemzi ezt a Huawei/Honor mobilt is
Minőségi IPS panel jellemzi ezt a Huawei/Honor mobilt is [+]

Az előlap 72,5%-át tölti ki az 1080 x 1920 pixeles, azaz Full HD-s IPS kijelző, amely szerencsére hozza a drágább Huaweiek színvonalát. A maximális fényerő elég jó ahhoz, hogy napfény alatt többé-kevésbé látszódjanak a tartalmak, és bár a kalibráció kissé kékes lett, a beállítások között gyorsan korrigálható a dolog. A színek és a betekintési szögek nem maradnak el az átlag feletti IPS panelek színvonalától. Az éjjeli minimális fényerő nem túl harsány, az érintési visszajelzések pedig mindig pontosak. A Honor nem közölte az előlapi védőüveg típusát.

A hét hangszórórácsból csak az egyik szól – erről az oldalról nézve a bal oldalni
A hét hangszórórácsból csak az egyik szól – erről az oldalról nézve a bal oldalni [+]

Felülre fénymérő, közelségérzékelő, halovány értesítési LED, beszélgetési hangszóró és 5 megapixeles kamera került, alulra meg ugye a nagy semmi. Az egyetlen márkalogó ugyanis a hátlap alján pillantható meg, alatta némi minősítési felirattal. Az érintésalapú ujjlenyomat-olvasó felett 13 megapixeles kamera és egyelemes ledes villanó pihen.

Hardver, szoftverek

Szinte törvényszerű, hogy a Honor 5X is egy középkategóriába szánt, nyolcmagos rendszerchipet kapott, bár a Snapdragon 616 (amerikai termékoldal) egyértelműen elmarad a Helio X10 vagy a Snapdragon 650 teljesítményétől, amely egynémely riválist erősíti. A négy 1,5 gigahertzes, és négy 1,2 gigahertzes Cortex-A53 mag együttesen azért nem gyenge, csak éppen az Adreno 405-ös IGP-nek túl sok néha a 1080p-s felbontás. A nálunk forgalomba kerülő Honor 5X 2 gigabájt RAM-ot és 16 gigabájtos belső tárolót kapott, utóbbiból nagyjából 10 áll a felhasználó rendelkezésre. MicroSD kártya behelyezésével további gigabájtok érhetők el, telepíteni a kártyára is lehet.

A Honor készülékek is EMUI felületet futtatnak, az 5X a 3.1-eset
A Honor készülékek is EMUI felületet futtatnak, az 5X a 3.1-eset [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Honor 5X LeTV Le 1s Lenovo Vibe P1 Xiaomi Redmi Note 3
Rendszerchip Snapdragon 616 MediaTek Helio X10 Snapdragon 615 MediaTek Helio X10
AnTuTu Benchmark 6.x 36466 pont 54109 pont 32629 pont 49492 pont
Vellamo Browser 2307 pont 2732 pont 1681 pont 2114 pont
Vellamo Metal 1184 pont 1430 pont 955 pont 1140 pont
Geekbench 3 (single) 702 pont 980 pont 647 pont 864 pont
Geekbench 3 (multi) 3056 pont 5050 pont 2481 pont 4676 pont
GFXBench Man. onscreen 5,9 fps 9,5 fps 5,5 fps 9,4 fps
GFXBench Man. offscreen 5,6 fps 10 fps 5,6 fps 10 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 27 fps 14 fps 26 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14 fps 27 fps 14 fps 26 fps

A mindennapos sebességgel önmagában nem lenne gond, nem reagál például lomhán a rendszer alkalmazásváltáskor vagy honlapok betöltésekor. A kisebb-nagyobb megakadások viszont állandó kísérői a görgetéseknek és átmeneteknek, és ez egyáltalán nem jó hír az árcédulát megpillantva. Egy Leo’s Fortune szintű játék még nem, egy Real Racing 3 ellenben már egyértelműen jelzi az Adreno 405 korlátait, és a hátlap fel is melegszik hosszabb aszfaltszaggatás mellett. A házi HiSilicon Kirin 935-ös SoC ugyan már porosnak számít a csúcskategóriában, a középkategóriás 5X-nek viszont pont jó választás lett volna.


[+]

Érdekes, hogy akárcsak a lapcsaládnál körbekérdezve, pozitív visszajelzéseket hallok az EMUI rendszerről, míg a külföldi tesztelők inkább annak negatívumait emelik ki. A sajátosan átszabott, néhol iOS-es beütésű UI valóban nyomasztó mennyiségű funkciót és opciót felvonultat, néha túlbuzgó rendszerfelügyelettel. Ezekből viszont ki-ki megtalálhatja a maga kedvenceit, én például kedvelem a gyors kameraindítást a hangerő le dupla megnyomásával, a kétkoppos felébresztést és az egykezes módot – a képernyőtartalom a három androidos kezelőgomb végigcsúsztatásával méretezhető le. Akad még betűrajzos és a giroszkópot bevető gesztusvezérlés, apránként variálható engedélykezelés és internetelérés, de még az energiagazdálkodási sémák is széles körben testreszabhatók.


[+]

Nyilván, a sok mód (lebegő kezelőgombok, kesztyűs, nagy ikonos egyszerű stb.) és az alkalmazásmenü hiánya némi káosszal és betanulási idővel jár, cserében az EMUI 3.1 elegáns átmenetekkel, hasznos kapcsolópanellel és egységes alkalmazásdizájnnal kárpótol. Az Android 5.1-en alapuló rendszer (amely vélhetőleg egyszer EMUI 4.0-ra és Android 6.0-ra vált) nagyon sok hasznos szoftver felkínál (pl. tükör, rendszerfelügyelő, zseblámpa, felvevő stb.), bár akad néhány felesleges is (VMall, játékdemók). A naptár, az óra és a fájlkezelő is rendben használható, jó a magyarul is tudó Swype-billentyűzet és mindent tud a telefonkönyv. Így behívhatók a névjegyek SIM-ekről, internetes fiókokból (pl. Google, Facebook) és fájlokból, a szám nélküli tételek kiszűrhetők, a vezeték- és keresztnév sorrendje pedig cserélhető. A tárcsázóban opció a gyorskeresés és gyorshívás, és persze a két SIM kezelése is.


[+]

Az EMUI kuszaságát és zsenialitását replikálja a hátlapi, érintésalapú ujjlenyomat-olvasó. Egyfelől pik-pakk be lehet vinni az öt lehetséges ujjminta egyikét néhány megismételt érintéssel, és opció nemcsak a képernyőzár feloldása nagyjából 1 másodperc alatt, hanem az egyéb azonosítás is (alkalmazások és a széfbe helyezett fájlok is védhetők). Másfelől pedig a szenzor érintőfelületként is használható, így beállítható, hogy az egyszeri lenyomás vissza funkcióval, a hosszú érintés pedig kezdőoldalra visszalépéssel, értesítésnémítással, fényképezéssel vagy hívásfogadással társuljon. Ujjlehúzással az értesítési panelt lehet elővarázsolni, feltolással pedig az alkalmazásváltót. Káosz: ha minden funkció aktív, a rendszer gyakran félreértelmezi a mozdulatokat (vagy csak mi nem vagyunk elég egyértelműek az apró felületen). Zsenialitás: ha csak néhányat használ az ember, azok pontosan működnek, és egy phablet esetében a mutatóujjal való navigálás egyértelműen a kényelmet szolgálja.


[+]

Böngészni ekkora és ilyen felbontású kijelzővel élmény, a hardver azonban nem nő fel a feladathoz, sok a kisebb-nagyobb megakadás görgetés és nagyítás közben. A gyári program mindenesetre rendben kezel több lapot, a könyvjelzőket és a keresési előzményeket. Akad inkognitó mód, váltás asztali nézetre, mentés offline olvasáshoz, keresés az oldalon és a képek letiltása az adattakarékosságért. Hiányzik a zoomalapú sortörés, no és persze Flash-támogatás, ez utóbbitól egyébként szép lassan az egész internet megszabadul.

Kamerák, multimédia

A Honor 5X 5 megapixeles előlapi és 13 megapixeles hátlapi kamerát kapott, az utóbbihoz F/2-es rekeszértékű lencse és egyelemes ledes villanó tartozik. A fókusz közepes sebességű és este is megbízható. A szoftver rengeteg opciót és módot felkínál: az élőkép egyik oldalán lehet az arcszépítést, az ételfotózást, a videózást és a time-lapse felvételt kiválasztani, a másikon (a három vonalat megérintve) pedig a panorámát, a HDR-t, az utófókuszt, a sorozatképet, a vízjelezést, a hangjegyzetes képet és a lassított felvételt. Kézi vagy hosszabb záridőket felkínáló éjjeli mód nincs, így csak az expozíciókorrekció, a fehéregyensúly, az érzékenység (ISO100 - 800) és az önkioldó állítható. Az autofókusz mellett elérhető arcfelismerő és érintőfókusz is. Jó hír, hogy a hangerő le billentyű dupla megnyomásával továbbra is gyorsan elindul a kamera, és azonnal kattint is.


[+]

Nappal abszolút rendben vannak az elkészült képek, a fehéregyensúly megbízható, a vonalélesség pedig átlag feletti, bár némi zajmentesítés és élesítés a 13 megapixeles eredményekbe belenagyítva előbukkan. Mivel a dinamikatartomány kissé szűkös, a rendszer pedig igyekszik a kiégést kiküszöbölni, nagy kontrasztok esetében az 5X némileg alulexponál. Makrók nagyjából 8 centiméterről lőhetők, és itt-ott rakoncátlankodik a fókusz, a végeredmény mindenesetre elég éles és életlen részletekkel jár, hogy bátran lehessen ilyen célokra is használni.


[+]

Este rajzolódik ki az 5X hátránya egy Honor 7-hez vagy Huawei P8-hoz viszonyítva, és nem csak a hasznos éjjeli mód hiánya miatt, aminek a „kispórolása” az árszinten elég nagy baki. Alacsony érzékenységet választva egyszerűen túl sötétek az elkészült képek, mert a rendszer 1/15 másodpercben maximalizálja a záridő hosszát, amit ugye kézzel nem lehet variálni. Amikor viszont van elég fény, lőhető használható esti fotó, csak általában magas részletveszteséggel és túlélesítéssel. Videofelvételeket legfeljebb 1080p-ben lehet készíteni 30 fps-sel, átlagos képminőséggel és kissé tompa hangokkal. Íme, egy előlapi kép.


[+]

A Zene névre keresztelt lejátszó előadók, számok, albumok, mappák, listák és kedvencek szerint listázza a helyben tárolt hangállományokat, amelyek közül a wma-n kívül minden általunk bevetett kódolással megbirkózott. A számos widget mellett, ha van, a dalszöveg is megjeleníthető, ám az hangszínszabályzó kimaradt. Az FM-rádió nem, füles csatlakoztatásával működik. A mellékelt, earbud kialakítású headset beszélgetésre és „sürgősségi zenehallgatásra” bátran bevethető, a minőségi dallamokért viszont nem árt drágább fülessel próbálkozni, főleg, mivel a készülék kiegyensúlyozott frekvenciaátvitellel és alacsony zajjal vagy sztereó áthallással továbbítja a hangokat a kimenetre.


[+]

A gyári videolejátszó a H.263, H.264 és Mpeg4 kódolásokkal megbirkózott, a többivel viszont nem, úgyhogy a DivX, Xvid és AC3 tesztfájlokat alternatív szoftverrel hajtottuk meg, 1080p-ig nem is volt gond, a 4K-s állomány viszont nem indult el. A gyári lejátszó felkínál ablakos módot, gyorsítást és lassítást, és kétoldalt, függőlegesen végighúzva az ujjat lehet a fény- és hangerőt szabályozni. A készülék aljára került (ezért könnyen eltakarható) multimédiás hangszóró remek hangerejű, így a bejövő hívásokat nem fogja az ember elmulasztani, viszont 2-3 lépéssel lejjebb kell venni, hogy tiszta legyen a minőség. A zörejek ilyenkor eltűnnek, és telt, kiegyensúlyozott hangok áradnak ki a monó megoldásból.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Honor 5X egy micro- és egy nanoSIM-et fogad be, és mindkettővel 4G az elérhető legnagyobb adatsebesség (egyszerre egy adatkapcsolat lehet aktív). Két kártyával is a hálózaton lehet lógni egy időben, ám ha az egyik számról hívás folyik, a másik arra az időre lekapcsolódik. A vételi és a beszélgeti hangminőség átlag feletti, a hangerővel sem volt kifogásunk. A kitűnő érzékenységű WiFi modul 802.11a/b/g/n szabványú (Direct, hotspot), a Bluetooth 4.1-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (MTP). Szuper a GPS modul is, amely fedett helyen is tucatnyi műhold jelét látja (GPS, GLONASS), és az A-GPS is adott a villámgyors pozíciószerzéshez. Az infra és az NFC viszont kimaradt, az utóbbiért jár is a megrovás.

A hátlap alatt jól üzemidőt biztosító telep lapul
A hátlap alatt jól üzemidőt biztosító telep lapul [+]

A Honor 5X 3000 milliamperórás telepet rejt a szálcsiszolt fémlap alatt, amely nem cserélhető, de nem is nagyon kell, mert az IPS panel és a Snapdragon 616 kellemesen hosszú üzemidőt biztosítanak, alacsony készenléti fogyasztással. Nekünk rendre 5 órás, vagy picivel jobb képernyőidők jöttek össze, amelyet másfél-kétnapos használatra fordítanánk le saját preferenciáink szerint. Sok játék hamarabbi, kevés használat pedig ritkább etetést jelent. A MinDig TV HD adását és az internetes tartalmakat is 10-10 órán át tudtuk fogyasztani egy-egy töltésről, közepes fényerővel. Az egyetlen kifogásunk az 1 amperes töltővel van, amivel két és fél óra a telepet csurig tölteni, miközben a Xiaomi és a LeTV ajánlatai jóval hamarabb végeznek. A takarékosság a szokásos módon testreszabható, így akad három séma (normál, intelligens/alapvető és ultra), és azt is meg lehet adni, hogy mely alkalmazások és folyamatok futhassanak a háttérben. Szerencsére az üzemidő kézi finomhangolás nélkül is kielégítő.

A Honor 5X jó készülék egy nagyon erős mezőnyben
A Honor 5X jó készülék egy nagyon erős mezőnyben [+]

Értékelés: Honor 5X
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Nem kérdés, hogy a Honor 5X sikerrel veszi fel a kesztyűt a LeTV 1s-sel, a Meizu metallal a Xiaomi Redmi Note 3-mal és annak Pro változatával – a Kínai Népköztársaságban manapság ezek a készülékek ütköznek meg a fémházas, ujjlenyomat-olvasós, nyolcmagos phabletek körében. A Huawei előnye a jóval nagyobb nemzetközi jelenlét, így ha otthon a riválisok jobban is szerepelnének, külföldön hozni lehet az impresszív eladásokat. És ha már megemlítettük, ismét jár a dicséret a szokásosnál picit lassabb, mégis pontos biometrikus azonosítóért, mert jó helyen van, és extra funkciók is tartoznak hozzá.

Két okból mégsem érdemli ki a jól egyberakott és kellemes üzemidejű 5X az ajánlott plecsnit. Az egyik az ár: 90 ezer forint jóval több, mint amennyiért ugyanezt a terméket az USA-ban vagy a Kínai Népköztársaságban meg lehet kaparintani. Ez persze nem meglepő, csakhogy a Xiaomi Redmi Note-ok itthon is olcsóbbak szoktak lenni, és a 2/16 és 3/32 gigabájtos Note 3 is belefér 80 ezer forintba. Szintén erősebb hardverrel, bár némileg drágábban a Zuk Z1 3/64 gigabájtos kiszerelést ajánl. Az 5X dadogós felülete pont eldöntheti a felhasználói választást a riválisok javára, jobb lett volna a Snapdragon 616 helyett a tavalyi csúcskészülékekben használt Kirin 935-öt mellékelni. Mindazonáltal, az EMUI felszereltsége, az IPS panel minősége, a jó multimédiás hangszóró és a nappal bátran bevethető kamera kombinációja vastagon kiérdemli a tetszett plecsnit, és ha mérséklődik valamelyest az ára, akár eggyel jobbat is ide lehet képzelni.

Honor 5X

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Honor 5X
Honor 5X Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 151,3 x 76,3 x 8,15 milliméter
Tömeg 158 gramm
Színvariációk ezüst, fehér, arany
SIM-foglalat 1 x nanoSIM + 1 x microSIM (dual standby)
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 (401 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Snapdragon 616 (MSM8939)
Processzor típusa 1,5 GHz-es négymagos ARM Cortex-A53 + 1 GHz-es négymagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 405
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (10,34 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (128 GB-ig bővíthető)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 Mhz
UMTS 900/2100 MHz
LTE 800/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot, Direct
USB microUSB 2.0 (MTP)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok normál/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Telefonkezelő
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, LED segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, érintőpaneles ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

Előzmények

  • Honor 7 - emeli a tétet

    Az ár/érték bajnok Honor 6 tavaly nem csak a konkurenciának, hanem a folytatást illetően magának is feladta a leckét. A Honor 7 fémházzal és ujjlenyomat-olvasóval válaszol.

  • Honor 4X - négytalálatos

    A vállalat újdonsága lényegében a phabletek között versenyez az 5,5 hüvelykes HD kijelzővel, jó az üzemidő, erős a nyolcmagos processzor, a kamera jó képeket lő és az árat is sikerült eltalálni.

  • Honor 6 - becsületbeli ügy

    Új márkát hozott létre a Huawei, Európában és hazánkban is kapható már a Honor 6, ami újfajta értékesítési modellel próbál vásárlókat szerezni. És erre minden esélyük meg is van.

Hirdetés