Honor 200 Pro - mobilportré

AI portrémóddal támad a Honor, csúcskategóriába kúszott árazással.

Kamerák, multimédia

A Magic 200 Pro 50 megapixeles szelfikamerát (f/2,1, fixfókusz) és 2 megapixeles mélységérzékelőt kínál az előlapon ilyen kellemes önfotót mentve teljes látószögben, és ilyet szűkebbre vágva, végül ilyen a 4K 30 fps önvideó. Ám a lényeg a túloldalon van: a párizsi Studio Harcourt portréfotós módszerét használva és a fotóin edzve a Honor AI ugyanis az 50 megapixeles Super Dynamic H9000 főszenzorral (1/1,3”, 24 mm, f/1,9, PDAF, OIS) és az 50 megapixeles, 2,5x-ös IMX856 zoomegységgel (1/2,51”, 69 mm, f/2,4, PDAF, OIS) profi arcképeket és alakfotókat igyekszik készíteni 5:4-es képarányban. A Honor jóvoltából mindezt a Studio Harcourt műhelyében tudtuk kipróbálni.

Harcourt módban készült portrék

Hirdetés

A kompozíció és a világosítás a mi dolgunk, az AI innentől viszont kielemzi a témát, megfelelő beállításokat választ, majd feldolgozáskor finomhangolja a részleteket, láthatóan remek minőségben. Az élénk, színes és monokróm klasszikus Harcourt stílusok közül kétségtelenül az utóbbi a legkarakteresebb, hiszen ez a francia stúdió specialitása. Azért még profi világosítás mellett is figyelni kell, hogy alanyunk ne mozduljon be, ha viszont mozdulatlan, tűéles a kép, korrekt háttérelmosással. Napfény alatt nyilván rövidebb a záridő és ritkább a bemozdulás, a dinamika pedig kellemesen előnyös a nagy fény/árnyék különbségek megoldására.

Természetes, friss és autentikus képfeldolgozás

A főkamera részletes és dinamikus fotókat ment 50 megapixelen, 24 mm-es fókusztávolsággal, hogy akár éjjel, akár nappal mindig ezt használjuk, de azért nyugodtan maradhatunk az automata mód 12,5 megapixelén, Huawei csavarral: a Honor régi partneréhez hasonlóan és teljesen feleslegesen 27 mm-re vág a teljes látószögből, ami szerencsére a Google Kamerával is visszanyerhető, (lásd a példát). A leicás időkből maradt meg az effektus gomb is felül, ahol természetes, friss (ez az alapvető) és autentikus képfeldolgozás közül választhatunk. Máris zavart okoz az első és a harmadik név hasonlósága, balról jobbra haladva mindenesetre egyre nő a telítettség, és amíg a friss rávilágosít az árnyékos részekre, az autentikus túltolja a kontrasztokat. Az alábbi fotók rendre természetes sémával készültek.

Főkamera, 27 mm, 12,5 megapixel

A legjobb kameramobilokkal versenyez a kitűnő dinamikaátfogás és részletesség éjjel-nappal, a zajszűrés és élesítés némi jelével, túlzás nélkül. Megszabadult a Honor a korábban túltolt textúrakiemeléstől, a fehéregyensúly megbízható, az expozíció pontos, az éjjeli móddal pedig a harsány kontrasztokkal is megbirkózik a rendszer. Amit pedig a képek nem árulnak el, azt én teszem hozzá: megbízhatóan és következetesen szállítja a kamera az itt látható minőséget, és ez legalább olyan fontos, mint az, hogy mennyire jó a válogatás.

Főkamera, 54 mm, 2x-es szenzorzoom

A jó széria szenzorzoommal folytatódik: nappal a piac egyik legjobb nagyítását kapjuk úgy dinamika, mint fehéregyensúly és részletek részéről. Este attól függ a részletesség, hogy a rendszer 50 megapixelből vág (2-3. kép) vagy 12,5-ből skáláz fel (1. és 4. példa), utóbbi esetben gyengébb a rajzolat. Itt jegyezném meg, hogy ha a főkamera 24 mm-es fókusztávolságához viszonyítok, akkor 54 mm-en a szenzorzoom valójában 2,25x-ös, és alább a 69 mm-es optikai zoom 2,5x helyett valójában 2,9x-es, de maradjunk a hivatalos kommunikációnál.

2,5x-ös optikai zoom, 69 mm, 12,5 megapixel

Ilyen jó szenzorzoommal indulhatott volna az optikai nagyítás akár 5x-ös állásban is, az 50-ből 12,5 megapixelre binnelő Sony IMX856 szenzor mindenesetre a Galaxy S23-mal egyenértékű nagyítást és jófajta minőséget hoz, csak több zajszűréssel a főkameránál. Jó a dinamikaátfogás, pontos a fehéregyensúly és éjjel már ennél a kameránál van az előny a szenzorzoommal szemben: igazán kellemes a minőség naplemente után. Mondjuk hiába a nagy felbontás, ha az 5x-ös képek se nappal, sem este nem jobbak a digitális nagyításnál, így nincs a Honor 200-nak ügyes partitrükkje, hogy egy zoomkamera két tartományban szállítson remek képeket.

Ultraszéles kamera, 16 mm, 12 megapixel

Az ultraszéles kamera 16 mm-en az átlagnál szűkebb látóterű (112 fok, f/2,2, autofókusz) és átlagos dinamikájával itt-ott előfordulnak kiégett részletek, amit a Google Kamera ügyesen kiküszöböl. Hatékony feldolgozással mégis remek a nappali részletesség, bár este a brutális zajszűrés után már elmosottabbak a felvételek, de legalább éjjeli módban a dinamika és a fehéregyensúly megbízható marad. Makrók akár 2,5 cm-ről is lőhetők, digitális nagyítással és közepes részletességgel (egy példa és még egy). A Honor 200 Pro nyilván nem kapta meg a drágább Magic5 Pro vagy Xiaomi 14 Ultra komolyabb hardverszettet, ám ügyes feldolgozással jól főz szerényebb alapanyagból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények