Google Pixel 7 - nálunk nincs, de igény az volna rá

Elegáns és egyedi megjelenés, friss és tiszta Android, remek kamera, okos szoftveres trükkök. Az ára sincs az egekben, de nincs 5G és a hazai beszerzés is egy-két forrásra korlátozott.

Adatkapcsolat, üzemidő, összegzés

Az első oldalon már volt szó a szoftveres korlátokról, melyek gátolhatják, hogy a telefon fellépjen a papíron egyébként támogatott hazai 5G-sávokra. 4G/LTE hálózaton ilyen probléma nincsen, megy a VoLTE, stabil az internetkapcsolat, a szerkesztőség udvarán mérve pedig ugyanolyan le- és feltöltési sebességet produkált a Pixel 7, mint kategóriatársai. Személy szerint a bejövő hívások eltűnésének problémájával sem találkoztam másfél hét alatt, a beszélgetési hangminőség kiváló volt, a mikrofonok jól szűrt hangot továbbítanak, a beszédhangszóró pedig forgalmasabb út mellett is elégséges hangerővel szólal meg. Adott a háromsávos Wi-Fi 6E modem (802.11a/b/g/n/ac/6e; 2,4 - 5 - 6 GHz), de továbbra sem megy a VoWi-Fi, van 5.2-es Bluetooth (A2DP, LE), a 3.2-es USB-C pedig MTP és OTG képességekkel is el van látva, de videokimenetként nem használható. Navigáláshoz kétcsatornás vevőegység van a telefonban, GPS (L1+L5), GLONASS (G1), Galileo (E1+E5a), QZSS (L1+L5) és BeiDou (B1l+B1c+B2a) konstellációkkal kommunikál, de műholdas vészhívás nincs. Normál vészhelyzeti hívás ugyanakkor van, ha a telefon balesetet észlel, normál mobilhálózaton keresztül képes riasztani értünk. Adott az NFC és hozzá a Google Wallet, van iránytű és giroszkóp, barométer és gyorsulásmérő is, a pozicionálás pedig gyors városon belül, 3-4 méteres pontossággal beméri helyzetünket másodpercek alatt.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az akkumulátor 4355 mAh-s, kézzel nem cserélhető, töltést pedig 20 wattot vesz fel PD3.0 szabvány szerint vezetékkel, ez félig tölti a telepet fél óra alatt a Google szerint. A gyakorlatban kompatibilis 30 wattos adapterrel másfél órát kért a telefon, hogy maximumra töltsön. A vezeték nélküli Qi töltés is adott, itt is 20 watt a felső határ de csak a Pixel Stand 2 töltővel, egyébként 12 wattban megáll a tudomány, leadni pedig ugyanennyivel tud a telefon a hátlapon át, vezeték nélküli fülhallgató tokjának töltéséhez például elég. A Tensor első generációra nagyon energiaigényes volt, a G2 és az Android 13 valamivel kíméletesebb a teleppel, de átlagosan 5, maximum 6 órás kijelzőidőknél aktív használat mellett nem tudtam többet kihozni a telefonból. Adott az energiatakarékos mód és az adaptív akkukíméléshez pár szoftveres extra, itt is a gépi tanulásra hagyatkozik a Google: a telefon megtanulja felhasználó szokásait, ezek alapján szabályozza a töltés sebességét, illetve a háttérbeli folyamatokat, vagy tölti be előre például a Gmail appot a reggeli rendszeres email átolvasásunk előtt. Viszont se az üzemidő, se a töltési sebesség nem kiemelkedő, hozza a kötelezőt a Google (főleg úgy, ha a Pixelek célpiacának számító Egyesült Államokban is elérhető konkurenseket - iPhone, Galaxy - vesszük alapul), de azért volna hova fejlődni, a kínai gyártók pedig többszörös versenyelőnyben vannak, már ami a töltési sebességet illeti.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Összegzés


[+]

Google Pixel 7
Pro
Egyedi megjelenés, igényes összeszerelés, IP68 védelem
Remek kijelző
Remekül optimalizált, friss Android, 3 + 2 év támogatás
Kitűnő fotós és videós képességek
Egyedi szoftveres extrák és funkciók
Kontra
Nincs töltő, tok, fülhallgató a dobozban
Átlagos üzemidő, lassú töltés
Nincs hazai gyártói jelenlét
Egyes Google Asszisztens és okosfunkciók régiózár miatt nem elérhetők, magyar nyelvet több funkció nem támogat
Magyarországon az 5G és VoWi-Fi nem megy natívan
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 10 pont
Fotózás, videózás 9 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 6 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (8/128 GB, HUF) 258 690

A Pixel vonal életre hívása óta kuriózumnak számít Magyarországon a Google telefon, miközben egykoron, nem is olyan régen a Nexus készülékeket még operátori kínálatból is meg lehetett venni. A Google viszont nem úgy tűnik, hogy törné magát a nemzetközi terjeszkedéssel, ahogy átkerült a referenciatelefonjaikban a fókusz az új, friss Android rendszerekről az Asszisztensre és egyéb, gépi tanulásra épülő okosfunkciókra, úgy szűkült be a hivatalos értékesítés egy-két kivétellel (India, Japán) az angol, francia, spanyol és német nyelvterületekre. Ezt pedig a Google megfejeli azzal, hogy szoftveresen korlátoz egyes funkciókat, amiből a legfájóbb a natív 5G-s támogatás hiánya lehet, hisz kétszázezer forint környékén vagy felette már lényegében bármelyik új okostelefon képes az újgenerációs 5G Sub 6 hálózatokat használni. Plusz nem lehet elmenni amellett sem azért szó nélkül, hogy ha egyetlen helyről lehet beszerezni a telefont, akkor az jelentősen csökkenti a szervizeltetési lehetőségeinket is.

Mindezek ellenére sem lehet azt mondani, hogy a Pixel 7 még a magyarországi forgalmazó által kínált áron is rossz ajánlat lenne, külföldön pedig különböző akciókat is kifoghatunk a telefonra. Azzal viszont érdemes tisztában lenni, hogy magyarul az Asszisztenssel (egyelőre) beszélgetni nem fogunk, az üzemidő átlagos lesz, a töltés lassú és külön kell majd adaptert vagy tokot beszereznünk. A kétszázezer forint környékén indító középkategóriás mobilokhoz képest viszont jobb összeszerelési minőséget, vezeték nélküli töltést, remek kamerákat és kijelzőt kapunk, plusz friss szoftvert minimum három évig. De azért akad a konkurensek között olyan, itthon hivatalos forgalmazásban lévő, 5G-képes eszköz, mely ezeket nagyjából vagy teljesen kipipálja: Motorola Edge 30 Fusion, Nothing Phone (1), Realme GT2 Pro, vagy épp egy korábbi csúcskategóriás modell, mondjuk a Samsung Galaxy S22.


[+]

De nézzük más szemszögből: ha kell egy jól összerakott, friss szoftvert futtató, jól fotózó és videózó, felsőkategóriás teljesítményt hozó telefon ami kompakt is, nehéz lesz a Pixel 7-nél jobbat találni. A Zenfone 9 és az iPhone 13 Mini drágább, így marad a Galaxy S22, vagy a Pixel 6a. Utóbbi több mint százezer forinttal olcsóbb, ami azért a mérleg nyelvét felé húzza, hisz ugyanazok a szoftveres korlátozások sújtják, mint a 7-et. Mindenesetre az biztos, hogy a Pixel 7 a Google eddigi legjobb telefonja, élmény használni, tudásához és a kínált hardver minőségéhez képest az ára is korrektnek mondható, és bár hivatalos hazai forgalmazás hiánya okán ajánlani nem merjük, egy Tetszett plecsnit mindenképpen kap. Ennél többhöz minimum elvárás a szoftveres trükközés nélküli 5G, de a legjobb talán az lenne, ha a Google saját hardvereivel nyitna a közép-európai piacok felé is.

Google Pixel 7

A Google Pixel 7 tesztkészüléket olvasói felajánlásból kaptuk kölcsön, ezúton is köszönjük!

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények