Hirdetés
Multimédia
Némi szemöldökfelvonást okozott a hátlapon lévő 13 megapixel felirat, hiszen ez inkább a csúcskategóriában szokásos (bár kínai mobilokon nem is annyira ritka). Apró csalás viszont van benne, hiszen a fotók 4096x3072 pixel felbontásúak, ami egész pontosan 12,58 megapixelt ad ki. No de sebaj, a kamera felülete egyszerűen használható és kellemesen sok beállításra ad lehetőséget. A felbontáson felül többek között képminőségi paraméter (élesség, kontraszt, telítettség), expozíció, színhatások, sorozatfotó, panorámakép, arfelismerés, időzítő, előre beállított témák, érintős fókusz, ISO, fehéregyensúly, kikapcsolható zárhang, geotagging is megtalálható. Az exponálás és a fotók mentése csak egy pillanat, és itt szerephez juthat az a bizonyos baloldali gomb. Ez ugyanis alaphelyzetben képernyőfotó készítésére van programozva, ám átállíthatjuk arra, hogy a kamerát indítsa el, illetve ha az már fut, akkor lehet vele exponálni. A LED villanóról érdemes megemlíteni, hogy igen erős fénye van (bezzeg a Maya M1-ben csak pislákolt a dupla vaku), az említett zseblámpa alkalmazással aranyat érhet.
A tesztfotókat nézegetve sajnos megint az a helyzet, hogy hiába a jó előjelek, az eredmény nem épp pozitív. Nagyon erős a zajszűrés, emiatt erősen el van mosva minden, a színek jók ugyan, de az automata fehéregyensúly kicsit „hideg” árnyalatot ad. Makróban némileg jobb a helyzet, és mivel van HDR, a dinamika hibái többé-kevésbé orvosolhatók, ennek eredményét a két utolsó képen láthatjuk. Videó esetén maximum 720p HD-ban rögzíthetünk, 30 fps sebességgel, sztereó hanggal és folyamatos fókusszal, az eredmény ITT megtekinthető.
Zenei fronton szokásos kiszolgálásban van részünk. Ezúttal is választhatunk a normál lejátszó és a Google Zene között. Utóbbinak nemrég új értelmet adott az, hogy hazánkban is elindul a Google Music szolgáltatás, úgyhogy ezt inkább erre érdemes használni. A lejátszóban előadók és albumok szerint is válogathatunk, látjuk a borítókat, van ismétlés, véletlen lejátszás és hangszínszabályzó is. Utóbbinál egyedi hangzásképet is összeállíthatunk, külön mélyhang és 3D kiemeléssel (a másodikat inkább ne használjuk). A dobozban található füles erősen felejtős, tompa és dinamikátlan, viszont egy kulturáltabb eszközzel már hallgatható, normális eredmény érhető el. Van FM rádió is, ennek a kinézete kicsit módosult, sajnos RDS nincs, de egyébként működik.
Dual SIM készülékről lévén szó, az ehhez szükséges extrákat megtaláljük a menüben. A kártyák bármelyike lekapcsolható, továbbá hívásra, üzenetre és adatkapcsolatra is megadható az alapértelmezett SIM. Ezek menet közben is változtathatóak, és arra is lehetőség van, hogy minden kontaktot egy adott kártyához rendeljünk. A Sierra S1 dual standby módban működik, tehát a két kártya egyszerre van hálózaton, de amíg az egyiken beszélgetünk, addig a másik nem elérhető.
Adatátvitel terén különösebb kritika nem érheti, hiszen 42 Mbit-es HSPA+ segít minket, ami nem rossz. Ezen felül van b/g/n-es WiFi, ami hotspotként is megy, továbbá ott a microUSB, ez tud OTG-t is, de nyilván a Bluetooth se hiányzik, 3.0-s verzióban és sztereó támogatással. A belső memória 4 GB, amiből nagyjából 2,5 GB felhasználható, a bővítéshez microSD kártyát használhatunk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!