Hirdetés
Bevezető, tartozékok
Kína támadást indított a világ ellen. No szerencsére nem katonai cselekményről van szó, a roham elektronikai, azon belül is telekommunikációs vonalon zajlik. Néhány éve még hangosan felnevettünk, ha egy kínai mobil került a látókörünkbe, ma pedig nem győzünk ámuldozni a fejlődésen. Itt van a Huawei és a ZTE, akik már a világ legnagyobbjai közé tartoznak, de már a kisebb, számunkra „noname” gyártók is egyre komolyabb dolgokat tesznek le az asztalra. Az elmúlt hetekben a Mobilaréna olvasói igazán el voltak kényeztetve kínai mobilok terén. Volt itt ZTE, Lenovo és a jelek szerint a jövőben akár rendszeressé is válhatnak az ilyen tesztek.
Ehhez néha az események egészen meglepő fordulatai is szükségesek. Történt ugyanis, hogy egyik olvasónk (aki mellesleg kollegám is) vásárolt egy kínai készüléket, mint kiderült, épp a nálunk járt Lenovo A820 klónját (Kínában még saját magukat is másolják). A kézhez kapott darabról kiderült, hogy hibás, így visszaküldte, és visszafizették neki a pénzt. Ő közben már kiválasztotta a Jiayu újdonságát, a G4-et, nálam pedig ekkor volt a G3. Már az első körben vásárolt készülék is nálam landolt volna, ám időközben befutott a Lenovo, így már nem volt értelme foglalkozni vele. Ellentétben a G4 nagyon is jól jött, hiszen a Jiayu jelenlegi legújabb modelljéről van szó. A felajánlást ezúton is köszönöm neki.
A G3 uzsonnás ládikója után ez a típus már normálisabb csomagolásban érkezett. Túlzottan igényesnek azért nem mondanám, a szimpla fehér szín és az aranyszínű kínai feliratok azért még inkább a giccsesen gagyi irányt erősítik. Az apró dobozban a telefon mellett mindössze két tartozék lapul. Az egyik egy hálózati töltőfej (hozzá egy adapter), illetve egy USB adatkábel. Sehol semmi más, se füles, se memóriakártya, se fólia, akármi.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!