Gigabyte GSmart Sierra S1 - belülről kifelé

Hirdetés

Külső

A két korábbi készülék mondhatni normál méretű telefon volt, ám a Sierra S1 már a phablet kategóriába a meglehetősen nagy (a kategóriában belépőnek számító) méretű kijelzőjével. Erre jön az, hogy nem nagyon spóroltak a keretekkel, így aztán viszonylag testes eszközt kapunk. A helyzet azért nem drámai, de mint az előző oldalon látható kép is bizonyítja, egy Galaxy Note 3 alig nagyobb nála, ráadásul kicsit vékonyabb is. A formatervről bizonyára lehet vitatkozni, de kétségtelen, hogy egy bizonyos koreai és amerikai cég is adhatott ihletet hozzá. Ugyanakkor a minőségre is fordítottak figyelmet, a ház teljesen műanyag, de teljesen klasszul összerakták. Nincs lötyögés, nyikorgás, tátongó illesztési rések.

Gigabyte GSmart Sierra S1
[+]

Az előlap tetején egy kamerát és a fényszabályzó valamint közelségi szenzort találjuk. A beszélgetési hangminőség rendben volt, a hangerősség meg bőven elegendő. Alul a szokásos androidos érintőgombok hármasa, a Vissza, Home és Task Manager/Opciók. E kettő között pedig ott a kijelző, ami 5 hüvelykes képátlójával eléggé meghatározó elem. Az igazán kellemes meglepetés pedig, hogy egy HD felbontású IPS panelről van szó, így kellemes képminőség, jó betekintési szög és napfényben is megfelelő olvashatóság jellemzi. Sajnos technikai okokból a kijelzőtesztet nem tudtuk elvégezni rajta, de a szubjektív tapasztalatok alapján megfelelőnek mondható.

Gigabyte GSmart Sierra S1
[+]

A hátlap leginkább egy óriási síkságra emlékeztet, viszont a felületét egész jól eltalálták. Egyrészt matt, így legalább nem csúszik és egy fokkal kevésbé érzékeny a koszra (mert ugye fehér) és egy kicsi szálcsiszolt hatást is belekevertek, de ezt a szín miatt csak fény felé fordítva látni. A felső részében egy GSmart felirat, illetve a bal sarokban a kamera töri meg az egyhangúságot.

Gigabyte GSmart Sierra S1
[+]

Az oldalait elemezve induljunk a jobb feléről. Itt van a bekapcsoló/lezáró, valamint a hangerőszabályzó, a másik oldalon is van egy gomb, erről majd kicsit később teszek említést. Felülre került a 3,5 mm-es jack, illetve a microUSB csatlakozója. Alul pedig... nos, alul van a hangszóró, aminek elhelyezéséért jár a piros pont, ám hogy mi szükség volt az iPhone 5 formai megoldását átvenni, azt nem értem. Ráadásul a baloldali részén csak „vaklyukak” vannak, nincs is teljesen átfúrva az anyag. Ettől eltekintve hangerőből van bőven, a hangminőség szokványos.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények