A Note7 akkumulátorhibáiról
A mai napon, Szöulban, az ígéreteknek megfelelően a Samsung ismertette a Galaxy Note7 végleges visszahívásához vezető okokat, amelyre az után került sor, hogy több modell, többféle akkumulátort használva lángra kapott. A belső vizsgálatokat szakértői egyeztetések kísérték, és a hétfői sajtótájékoztatón, a Samsung mobilrészlegének vezére, DJ Koh mellett három külső szakember, (Sajeev Jesudas, az UL fogyasztói üzletágának elnöke, Kevin White, az Exponent vezető kutatója és Holger Kunz, a TUV Rheinland AG ügyvezető alelnöke) is felszólalt a témában.
Hirdetés
„Az elmúlt néhány hónapban, független iparági szakértőkkel szorosan együttműködve minden részletre kiterjedő vizsgálatot folytattunk, hogy megtaláljuk a Galaxy Note7 esetek okát – nyilatkozta Koh. – Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy egy sor innováció révén egyrészt újra értelmezzük a biztonság fogalmát, másrészt, hogy új kaput nyissunk a végtelen lehetőségek és új élmények felé.” A vizsgálatok eredményeit a következő videó és infógrafika szemlélteti, amit képaláírásokban fordítunk magyarra. A jövőbeni biztonsági megoldásokról a második oldalon lehet olvasni.
Galaxy Note7: amit találtunk
Az akkumulátorban rövidzárlat keletkezhet, ha sérült a negatív és pozitív elektródot elválasztó elem a telep egészét jelentő „piskótatekercsen” (jelly roll) belül. Az első visszahívást és az első típusú telepet, illetve a második visszahívást és a második típusú telepet tüzetesen megvizsgálva egymástól eltérő eredményekre jutottunk a probléma forrását vizsgálva.
Az A-típusú telepben, a hibás darabok esetében a negatív elektródokat jelentő, valószínűleg grafit rétegek elhajoltak az akkumulátor jobb felső sarkánál, normál esetben, jobb oldalon ezek egyenesek maradtak.
Hozzájárult a problémához, hogy a negatív elektródok hegye egyes esetekben túllógott az sík területen a telep ívelt részébe. Jobbra a megfelelő elektródavégződések láthatók. Az A telepek problémáját lényegében a negatív elektród helytelen pozicionálása okozta.
A B-típusú akkumulátor esetében forrasztási egyenetlenségek keletkeztek a pozitív oldalon, amely áthatolt a szigetelő szalagon, így közvetlen érintkezés jött létre a negatív elektródával, ami zárlatot okoz. Jobb oldalon a helyes illesztés látható.
Hozzájárult a problémához, hogy számos esetben úgy, ahogy van, hiányzott a pozitív és a negatív rész közül a szigetelő réteg.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!