Evolveo EasyPhone XD - könnyűnek találtatott

Hardver, szoftver

Hardveresen, ahogy a butatelefonok többségénél, ismét nem jutunk közelebb az igazsághoz, ezúttal nincsenek árulkodó felületek, ettől függetlenül a legvalószínűbbnek egy MediaTek alapú megoldást tartunk. Ezúttal sajnos a belső memóriáról sem tudunk tájékozódni, hacsak annak alapján nem, hogy kiegészítő tárhely bepattintása nélkül egyetlen darab 80 x 60 felbontású képet sem tudunk ellőni, ahogy a hangrögzítő sem hajlandó elindulni, tehát kevés. Ebből már egyértelmű lehet, hogy a memória bővíthető, mégpedig microSD kártyával. Ennek maximális méreteiről nem állnak rendelkezésre pontos információk, de a teszt során használt 16 gigabájtos ellen nem tiltakozott.


[+]

A rendszer természetesen gyors és stabil, mitől is lenne másmilyen. A főképernyő XXL méretben mutatja az időt és dátumot, valamint a szolgáltató nevét. Itt tájékozódhatunk hozzávetőlegesen az akkumulátor állapotáról és a hangmódról. A főmenübe lépve fel-le irányú közlekedéssel válogathatunk a lehetőségek közül, elsőként a Névjegyzék ugrik be. Az alkalmazáslista bal oldalon, vertikális elrendezésben, kisméretű ikonok formájában jelenik meg, az aktuálisan kijelölt viszont méretes betűkkel és formában látható a kijelző közepén. Belépve már kissé már bonyolódik a helyzet, jobbára szöveges formában kel tájékozódnunk a szerteágazó beállításokban, ráadásul a kijelző szűkössége miatt nem mindig olvasható végig, hogy az adott lehetőség mit takar, sajnos nem minden esetben mozdul meg a hosszabb szöveg, hogy a végét is lássuk. Itt általában már elhagyjuk a Vissza lehetőséget is, és az opciókból kell kibányásznunk a kilépéshez vezető utat, de ha nagyon rossz helyen vagyunk, a hívásbefejező gomb mindig a főképernyőre visz minket.


[+]

Névjegyekből összesen 250, SMS-ekből pedig 100 darabot tárolhatunk a készüléken, de bevethetjük a memóriakártyát is, ha ennél többre van szükségünk. A hívásidő-emlékeztető és a bármelyik gomb fogadja a hívást nem tűnik haszontalan funkciónak, de állíthatunk be képet és egyedi csengőhangot is a partnerekhez, amelyeket vagy manuálisan viszünk be, vagy a SIM kártyáról húzhatunk be. A beállításokban adjusztálhatjuk a felhasználói profilokat, amik a hangmódokat takarják, talán érdemes lett volna megfontolni az egyszerűbb megnevezést. Van itt általános, néma, rezgő és utcai, ezek közül a hangot is generáló megoldásokra még a holtak is garantáltan felébrednek, még csak maxra sem kell tolni a hangerőt. A háttérvilágítást és a repülő üzemmódot a telefon beállításai között keressük, az SOS beállítások, ahogy a biztonság is elég egyértelműek.


[+]

Akadnak extrák is, mint a naptár, ami ezúttal csak a választott hónap statikus megjelenítését képes biztosítani, sem jegyzet, sem esemény nem állítható be, mondjuk jegyzet funkció amúgy sincs. Riasztásból ötöt tudunk kreálni, tetszés szerinti csengőhanggal és akár szundival. Lejjebb a Bluetooth kapcsolgatható, bár a Táp-bekapcsolása megnevezésből ember legyen a talpán, aki kitalálja, hogy mégis mi fog történni, ha engedélyezi. A számológép felületén pedig azért még lehetett volna gondolkodni kicsit, egyrészt aprócskák a számok, másrészt a használat sem teljesen értelemszerű, bár nyilván nem lehetetlen kitalálni. Szolgáltatások menüpont alatt a SIM eszköztár lapul, ezen kívül már csak a multimédia kínálja magát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés