Evolve FX420 - zseléscukor két kártyával

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatátvitel szempontjából a szükséges minimumot hozza az FX420. Mobilkommunikáció esetén 7,2 Mbps letöltési, valamint 5,76 Mbps feltöltési sebességet tudunk maximálisan elérni. Mivel a készülék két SIM-et is képes fogadni, így híváskor kiválaszthatjuk a preferált darabot, ám sajnos ebben az esetben a másik kártya automatikus lelép a hálózatról, ráadásul az egyik kártya kizárólag lassabb internetkapcsolatra képes, nem szereti túlságosan a 3G-t. A hangminőség elég gyenge, nem csupán a dobozhang idegesítő, hanem a mikrofon is nagyon élesen kihozza a magas hangokat. A mobilos hálózaton kívül rendelkezésünkre áll a 802.11 b/g/n szabványt támogató WiFi modul, mely mobil hotspotként is funkcionál. Az A2DP-re is képes Bluetooth 4.0-s verziószáma némileg meglepő, az A-GPS viszont nem, pozicionálása megfelelő pontosságú és gyorsaságú. Adatokat microUSB kábelen tudunk a cuccra másolni, ekkor ráadásul még töltődik is az akkumulátor.

Evolve FX 420 screen shot Evolve FX 420 screen shot

A gyári böngésző alapesetben nem támogatja a Flasht, habár köztudott, hogy alternatív megoldásokkal ez a probléma orvosolható. A honlapok megnyitása szempillantás alatt zajlik, a különféle részletek renderelési sebessége is teljesen vállalható. A kétujjas nagyítás támogatott, dupla koppintás esetén pedig a képernyő széléhez igazítva jelenik meg a szöveg, jól és szépen tördel a szoftver.

Evolve FX 420
[+]

Az 1500 milliamperórás akkumulátor messze nem magas érték a mai világban, ám arra tökéletesen elég, hogy egy napig elhajtsa a gépet. Nyilván a két SIM állandó hálózaton függősége többet fogyaszt az átlagnál, valamint a játékok folyamatos futtatásátóá után is gyorsan kimúlik az akksi, de egy fél óránkénti levélszinkronizáció, átlagos ideig tartó böngészés esetén is csak este kell majd töltőt keresnünk.

Evolve FX 420
[+] Evolve FX420 vs. Apple iPhone 4S

Értékelés: Evolve FX420
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 5 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Az Evolve minden bizonnyal piaci megfontolásból tért át a sima okostelefonok világába, hiszen a strapakészülékek csak rendkívül szűk szegmens számára jelentenek potenciális lehetőséget. Ráadásul az Evolve mellett több olyan gyártó is van, akik konkurensként szolgálnak, így a Caterpillar, a Zio, a Sonim, de már a Samsung is bekapcsolódott az ütésálló mobilok világába, valamint a Huawei Discovery sorozata is ilyen elgondolásból készült. További indok lehet az, hogy a legújabb csúcsmasinák – ha nem is a legerősebb ellenállósággal, de – mindenképpen por- és cseppálló felülettel érkeznek, így még kisebbre szűkül azon felhasználók számra, akik igazán ellenálló mobilt vásárolnának. Az Evolve az FX420-szal (és az FX520-szal) egy mérsékelt árral rendelkező, mégis vállalható terméket rakott le az asztalra, mely ugyan korántsem hibátlan, mivel az összeszerelés minősége nem maximalista, valamint a kijelző is elég olcsó darab, ám ennek ellenére számos olyan pluszt nyújt, amivel talán el tud csábítani néhány okostelefont birtokolni kívánó személyt. A kamera egész korrekt, a gyári Jelly Bean operációs rendszerért szintén nagy piros pont jár, valamint a kétmagos MTK chipset is elég a legtöbb feladat ellátásához. Az FX420 bruttó végfelhasználói ára körülbelül 50 ezer forint, amiért egy kétmagos, zseléscukorkával ellátott, két SIM-et kezelni képes mobilt kapunk, ami nem rossz üzlet manapság. Természetesen konkurensből is adat egynéhány, az Alcatel OT-997D méltó kihívója lehet az Evolve újdonságának, de a Prestigio legújabb modelljei – például a hamarosan tesztelésre kerülő MultiPhone PAP4500 Duo – is bőven képesek felnőni a feladathoz. Ugyan az ismertetett áron talán már kapható erősebb hardverrel operáló eszköz, azonban a két kártyások között az Evolve FX420 abszolút az ajánlott kategóriába esik.

Evolve FX420

Legendd

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Meizu MX2 - Android másképpen

    Bár a Meizu újdonságán teljes értékű Android fut, a gyártó ezt igen mélyen elrejtette a saját fejlesztésű Flyme OS alá. Android, ahogy még soha nem láttuk.

  • Sony Xperia V - hiába Várunk rá

    Gyönyörű külsővel, minőségi kidolgozással és strapabíró kialakítással csábít az Xperia V. Csak éppen nálunk nem lesz kapható.

  • Sony Xperia Z - a nagy varázsló

    A Sony első Full HD felbontású okostelefonja Európában hamarosan piacra kerül, s ezzel megelőzi a konkurenciát.