Elephone U - magasra nyúlna

Az eddigi legdrágább Elephone készülék megmutatná, hogy helye van a csúcskategóriában, és bár a külső megnyerő, az ígért funkciók egy része csak távolról meggyőző.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az Elephone U két nanoSIM-et fogad be, a hazai 4G sávok támogatásával (B1/3/7/8/20), legfeljebb 300 Mbps-os letöltéssel. A WiFi 802.11a/b/g/n típusú, átlagos vételi erősséggel, dual band, Direct és HotSpot hívószavakkal. a Bluetooth 4.0-s, A2DP és LE-profillal, a C-típusú USB pedig 2.0-s, MTP és OTG funkciókkal. A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és a GLONASS műholdak jeleit használja, a többi műholdcsoportot nem látja, viszont így is rendkívül gyorsan szerez pozíciót. Adott a giroszkóp, a gyorsulásmérő, illetve a mágneses hall szenzor, viszont a barométer, az NFC és az infra kimaradt.


[+]

A beszélgetési hangminőséggel kapcsolatban is jó tapasztalatokat szereztünk, a hangszóró erélyes, fogadói oldalról egyedül a hangerőszintek közti lépcső érződik kicsit túlzónak: sokszor a minimum is túlzás lehet egy teljesen csendes szobában vagy irodai környezetben, viszont a maximum kapcsán biztosan nem fogunk hiányt érezni. A zajszűrés nem érezhető túlságosan, mindazonáltal érthetően eljutnak a beszédhangok a másik oldalra is.


[+]

Értékelés: Elephone U
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 3620 mAh kapacitású akkumulátor annyira elegendő, hogy az átlagos használatban ne kelljen óránként a százalékokat nézegetni. Ha nem teljes fényerővel szeretnék végignavigálni a napot, biztosan ki fogja húzni egy esti töltésig. Kétnapos ciklusra berendezkedni már jóval kompromisszumosabban lehet, a Helio P23 készenléti fogyasztása nagyon alacsony, viszont ha rendszeresen kihasználnánk az erejét, akkor tudja égetni az energiát. 150 nites fehér fényerő mellett szintén nagyon keveset fogyaszt az AMOLED panel, mindent egybevetve akár egy 14 órás kijelzőidőre is képesek lehetünk offline videókkal vagy egyszerű böngészéssel. A normál használatból érkező kijelzőidők egy aktív kártyával, folyamatos szinkronizálással, némi játékkal 4 és 6 óra közti tartományban mozogtak. A gyári töltővel körülbelül 2 órát vesz igénybe a teljes feltöltés

Az egyszerűség kedvéért kezdjük az összegzést a hibákkal: összeszerelésileg az oldalsó gombok enyhe lötyögésébe, illetve a fém/üveg közti perem élességébe lehet belekötni, ezek a jelenségek valakinek hosszú évek után sem tűnnének fel, akit viszont az első pillanattól fogva zavarnak, az biztosan nem fog tudni tőlük elvonatkoztatni Az aprócska hátlapi ujjlenyomat-olvasó hatásfoka elmarad a legfrissebb sztenderdektől, körülbelül 10-ből 6-7-szer ismert fel engem, ennél szinte csak jobbakkal találkoztunk az elmúlt évben. A kameraszoftver működése olykor hektikus, emellett nincs benne túl sok extra, és az elkészült képek sem a legjobbak. Szoftveresen a beígért Face Unlock hiányára, illetve a gyári időjárás widgetre lehet még panasz, ami elfelejti, és a szoftver megnyitásáig nem is elemzi újra a pozíciónkat, hiába adunk meg minden engedélyt. Ez utóbbi nyilván egy laza mozdulattal törölhető, helyére pedig bármilyen alternatíva kerülhet.

Ezek alapján sajnos nem kaphat plecsnit a kínai webshopos áron, egyéb terhek nélkül kevéssel 100 000 forint alatti kütyü, pedig a kidolgozás minősége alapvetően jó, az AMOLED kijelző hozza azt, amiért ezeket a paneleket szeretjük, a hardver pont elég erős a legtöbb feladatra, van bőven memória, a 128 GB-os tárhely pedig ritkán fordul elő ezen az árszinten. A nálunk járt eddigi legjobb Elephone is nagyon közel volt ahhoz, hogy ajánlható termék legyen, viszont jelen állás szerint a komoly mennyiségű pénzt fizető felhasználó is bétateszternek érezheti magát, ha a fent említett, jellemzően szoftveres eredetű hibákkal találkozik. Reménykedünk a következőben!

szentkuti11

A tesztkészülék a Gearbest jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés