Elephone U - magasra nyúlna

Az eddigi legdrágább Elephone készülék megmutatná, hogy helye van a csúcskategóriában, és bár a külső megnyerő, az ígért funkciók egy része csak távolról meggyőző.

Kamera, video, audio

Két darab, 13 megapixeles szenzorral ellátott kamera ücsörög a hátlapon, ez papíron egy monokróm + RGB kettős megoldás, viszont natív monokróm képeket nem tud az alapvetően AOSP-s szoftver, amit az az ArcSoft segítségével módosított a cég. A beállításokat megnézve a jól ismert, gyári androidos funkciókat láthatjuk elektronikus képstabilizálással, állítható képmérettel, villódzásgátlóval, 2 vagy 10 másodperces önkioldóval, valamint éjszakai és panoráma móddal, viszont van egy-két extra funkció is: fotóinkat például menthetjük DNG-ban, illetve van egy térmélységre fordított mód, amivel virtuális apertúrát lehet állítani f/11-től f/0,8-ig. Mindezek ellenére hagyományos manuális mód nincs, az ISO állítgatásával sem változik a záridő, egyéb beállítási opció pedig nincs.


[+]

A szoftver legfőbb hibája azonban nem is a hiányosságokban keresendő, jóval zavaróbb az érintőfókusz problémaköre: ha épp működik, akkor gyors és hatékony a PDAF-támogatással, viszont gyakran egyszerűen nem veszi figyelembe, hogy megérintettem, teljesen önfejűen fókuszál és mér fényt. Ez főleg gyengébb fényviszonyok közt jelent problémát, jellemzően a szoftver újraindítása nyújtott rövidtávú megoldást.


[+]

Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!

A szenzor 4:3-as, viszont az alapértelmezés mindenhol 16:9, ez utóbbiban csak interpolációval éri el a 13 megapixelt a végeredmény. A normál fotókat 4:3-ban, 13 megapixelen, a mélységeffektes képeket pedig 16:9-ben, 9 megapixelen lőttük. A lencsekép sajnos nem az igazi, cserébe viszont nagyon erőteljesen dolgozik a zajszűrő algoritmus, ami belenagyítva mosott részleteket eredményez. Az összképet figyelve pedig leginkább a dinamika harmatossága és az általános fakóság tűnik fájónak. A fehéregyensúlyt vakuval és vaku nélkül is megfelelően lövi be a szenzor, éjszaka pedig kimondottan hangulatos képek tudnak készülni, természetesen az alulexponáltság jól ismert trükkjével, amit maga az automatika vet be. Ha nem látszik annyi minden, akkor a hibák sem feltűnőek.


[+]

A szelfik 8 megapixelben készülnek a szimpla előlapi érzékelő segítségével, arcszépítő mód vagy egyéb effekt nincs, csak a szokásos, AOSP-s színsémákat lehet rájuk húzni, a végeredmény nem tragikus, de semmiképp sem kiemelkedő. Videók kapcsán Full HD-ről és 30 fps maximumról beszélhetünk (tesztvideó 1 és 2), túl sok állítási lehetőség itt sem kínálkozik, rövid hangulatvideók készítésére jó lehet, komolyabb felhasználásra viszont semmiképpen nem lesz alkalmas.


[+]

A gyári videólejátszó szintén a csupasz Androidból jön, kodektámogatása és extralistája minimális, aki feliratfájlokat szeretne olvasni, HEVC, DivX vagy Xvid kodekes filmeket nézne, AC3 hangot hallgatna, az a Play Áruházban találja meg a megfelelő alternatívát, a kijelző és a beépített hangszóró egyébként egyaránt jó partner filmnézéshez, előbbi az AMOLED technológiának, a kiemelkedően magas kontrasztnak és a fényerőnek köszönhetően nem is meglepő, viszont az utóbbi messze átlagon felüli, főleg ha a legmagasabb hangerőhöz képest értelmezett legalacsonyabb torzítást vesszük figyelembe.


[+]

Nem a részletgazdagabb vagy legdinamikusabb hangzásvilág, viszont a beépített, mono kategóriában tényleg kimondottan jó. Hasonlóan jókat lehet mondani a zenei oldalról is, nem árt itt is egy jobb zenelejátszó szoftvert letölteni, viszont a kétperces művelete után, a gyári USB-C-s átalakítóval kimondottan élvezhető minőségű zenehallgatásra nyílik lehetőség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés