EarFun UBOOM L - hangszóLó

Sok-sok fülhallgató után érkezett egy viszonylag olcsó Bluetooth hangszóró is szerkesztőségünkbe az EarFuntól.

Használat, hangminőség

Egy töltéssel az EarFun 16 órányi lejátszást ígér, tapasztalataink szerint a teljesen új hangfal 15 órára képes AAC kodeken keresztül átküldött hangot lejátszva. Támogatott még az SBC is, viszont aptX vagy LDAC nincsen. Van viszont beépített mikrofon, így ha a telefonunkra érkezik egy hívás, miközben a UBOOM L-en hallgatunk éppen zenét, simán beszélhetünk a hangfalon keresztül. A mikrofon felvételének minőségét az alábbi videóban meg lehet hallgatni, kicsit tompa, kicsit dobozos, de egy gyors hívás lebonyolítására elég lesz.

Második UBOOM L híján a TWS sztereó módot nem volt lehetőségem kipróbálni, a videó módot igen. Ennek elindításához kétszer kell megnyomni a Bluetooth gombot, használata pedig 250 milliszekundumról 150-re csökkenti a késleltetést. Streamelt és natív videóval kipróbálva szemmel látható csúszást nem tapasztaltam videó módban, normálban viszont igen, így érdemes inkább előbbit használni, nem fogyaszt észrevehetően több energiát. Hiányzott viszont, hogy a hangszóróhoz nincsen dedikált alkalmazás, melyen keresztül egyszerűbben megoldható lenne a különböző módok, esetleg az eszközök közötti váltás, illetve egy hangszínszabályzónak is örültem volna, amivel kicsit hozzá lehet nyúlni a hangzáshoz.


[+]

A UBOOM L két 55 milliméteres meghajtót használ, ezek a szövet alatt vannak elrejtve valahol az EarFun logó környékén, melyeket kiegészít két passzív membrán a hangszóró szélein. Az EarFun JumboBass technológiával a teljesítmény 2 x 14 watt, a hangszóró hangzásvilágát pedig nem meglepő módon a basszusra húzták fel. Csak hát ekkora teljesítmény azért nem igazán dübörgő, ettől függetlenül a basszusok és a mély tartomány dominánsak, az összhatás kicsit lapos, a dinamika elfogadható. Zenei tisztaságról beszélni nem lehet, folyamatos alapzajjal dolgozik a hangszóró, a középtartomány és a magas hangok is fátyolosan szólalnak meg, kevés van belőlük. De valószínűleg nem is Szergej Rahmanyinov második zongoraversenyét (Op. 18, c-moll) hallgatja az ember általában egy ilyen eszközön egy házibuliban vagy egy kerti sütögetés mellett, hanem valami populárisabbat.


[+]

Modern popzenét kellő hangerővel, Dua Lipa Physicalja esetén ötméteres távolságból mérve normál módban átlagosan max. 89 decibellel, kültéri módban 96 decibellel nyomja a UBOOM L, éppen elfogadható torzítással, táncolható minőségben. A kültéri mód bekapcsolása egyébként ajánlott, mert az eszköz ilyenkor amellett, hogy hangosabban szólal meg, a középtartományra kicsit több figyelmet rak. Bár a gyártó szerint minden irányban egységesen szórja a hangot a UBOOM L, előre értelemszerűen több jut mindenből, a sztereó szeparáció és a térhatás egy hangszóróval nem érzékelhető és értékelhető.

(forrás: Mobilaréna) [+]


[+]

Bajban vagyok az összegzéssel, mert sub rosa dictum kedves olvasó, nem ismerem behatóan a hordozható Bluetooth hangsugárzók világát, ez volt az első, mely a tesztasztalomra került, így a konkurenseket is fórumolvasás után találtam meg. A Tronsmart T6 Pro, az Anker SoundCore Flare 2 vagy Motion+, a JBL Flip Essential vagy a Sony SRS-XB23 adnak hasonló áron hasonló tudást, személyes tapasztalatom csak utóbbival van, a Sony jóval tisztább hanggal bír, mint az EarFun. A UBOOM L-ből nekem nagyon hiányzott az, hogy egy alkalmazáson keresztül kicsit személyre szabhassam a hangzását, ahogy a több eszközös csatlakoztathatóság lehetőségét is elviseltem volna. Mást nagyon mégsem tudok felhozni negatívumként, ha abban a szituációban vizsgálom az eszközt, amibe szánták: háttérzenét szolgáltasson fület még nem sértő minőségben baráti beszélgetésekhez. Arra pedig pont elég a UBOOM L, a 23 ezer forintos induló ára európai raktárról történő ingyenes szállítással pedig korrektnek tűnik.

viragdani01

Azóta történt

Előzmények

  • EarFun Air Pro SV - öszvér

    Minden sikerszéria félbeszakad egyszer, az EarFun legújabb fülhallgatója pedig nem teljesít annyival jobban elődjénél, hogy indokolt legyen a felár.

  • EarFun Air Pro 2 - kategóriabajnok

    A kiváló ár-érték aranyú termékeiről ismert gyártó legkomolyabb modellje az elődjénél jobb zajszűrést és hosszabb üzemidőt kínál, miközben olcsóbb is lett.

  • EarFun Free Pro 2 - megnyerő

    A fülben egy apró kis semmiségnek érződik, mégis korrekt üzemidővel, kellemes hangzással és megbízható működéssel kecsegtet. Persze zajszűrésben nincs ott, mint a műfaj legnagyobbjai.

  • EarFun Free 2 teszt

    Megérkezett az AptX és az IPX7-es védelem kettőse az EarFun legújabb fülesébe, ráadásul viszonylag visszafogott lett a hivatalos árazás is.

Hirdetés