Kapcsolat, alkalmazás
Választanunk kell, hogy nagy felbontású audiokodeket vagy multipontot szeretnénk a Bluetooth 5.3-as kapcsolaton, mindkettőt nem biztosítja egyszerre az Air 2 NC. Támogatott az SBC és AAC mellett az LDAC, ezzel a teszt során egy Pixel 9 Pro XL-re és egy Honor Magic V2-re csatlakoztatva sem tapasztaltam hibát, tökéletesen stabil volt a hangátvitel 32 biten és 96 kHz-en. Az alkalmazásban találunk a késleltetést csökkentő játék módot, ez nem jár az LDAC letiltásával, nélküle +350 és +380 ms között mozgott a fülhallgatón mért késleltetés, vele +283 és +300 ms közötti értékeket hozott az EarFun új fülhallgatója.
A játék mód bekapcsolásáról vagy más beállítás megváltozásáról egy hang jelent be a fülhallgatókon általunk beállított hangerővel infót angolul, japánul vagy kínaiul igényeinknek megfelelően. Az EarFun Audio app elérhető Android és iOS rendszerekre is ingyenesen, felépítése nem változott a korábbiakhoz képest, tehát a főoldalon egyből láthatjuk az eszközeinket, azokra nyomva töltöttségüket, valamint az ANC vezérlőit. Ami különleges az Air 2 NC-ben, hogy ez is megkapta a csúcsmodell dedikált szél elleni zajszűrését és a hallásunkhoz igazodó ANC-t. Előbbi a három-három mikrofont használja egy algoritmus segítségével, utóbbinak mi kell beállítsunk pár paramétert: az appba beépített hallásteszt során különböző frekvenciákon szóló hangokra kell reagálnunk, majd az adott válaszaink alapján kalibrálja be az aktív zajzárat a füles, külön figyelmet fordítva azon tartományok kioltására, melyeket jobban hallunk.
Az alkalmazásban letilthatjuk az érintőfelületet, állíthatjuk az említett gépi beszédhang erejét, pittyegő hangot játszhatunk le az elhagyott fülhallgatón, valamint beállíthatjuk az automatikus kikapcsolás időzítőjét. Frissíthető a firmware is az appon át, mi a 0.3.6-os verzióval használtuk a fülhallgatót.
Mindezeken felül megvan az EarFun által biztosított hangszínszabályzó is, illetve egy újdonság, a Theater Mode, ami letiltja az EQ-t. Ez a színház módnak fordítható funkció élő színházterem terét próbálja meg reprodukálni adott frekvenciasávok hangerejének megtoldásával. Alapvetően az Air 2 NC kicsit szűkös hangtérrel rendelkezik, a Theater Mode viszont ügyesen veri át fülünket a megfelelő forrással, például élő (és jól felvett) koncertalbumokkal — én ezekkel próbáltam: Björk Post (Live), BC,NR Live at Bush Hall, Radiohead The King of Limbs - Live from the Basement, AC/DC If You Want Blood, You’ve Got It (Live) —, de ha stúdióban rögzített felvételeket játszunk le ezzel a móddal, akkor kicsit harsány, természetellenes lesz az eredménye, mesterkélten túlerősített mélyekkel és vokállal.
Az EQ ajánl előre programozott beállításokat különböző stílusokra, basszus kiemelésére, beszédhang kiemelésére, van tízsávos manuális EQ elmenthető egyéni profilokkal. Van hallásteszt is az applikációban, ami alapján generál nekünk az EarFun Audio egy szerinte megfelelő profilt. Ez az automatikus beállítás tapasztalatom szerint nem találta el olyan ügyesen azt, amit szeretnék hallani, mint mondjuk a nemrég tesztelt Sony WF-C510, de a füles gyári hangolásának kissé harsány mivoltát azért ez is egy kiegyensúlyozottabb, tisztább hangzásra módosította.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!