Hirdetés

Doogee Titans 2 DG700 - nem harap

Hirdetés

Külső és kijelző

Az első benyomás, amikor az ember a Titans 2-t a kezébe veszi, bizony az, hogy a készülék vaskos, és ezek az érzések a zsebbe csúsztatva is megmaradnak. Az előlap 72,3 x 141,7 milliméteres paraméterei még nem olyan vészesek, a 13 milliméteres vastagság és a 227 grammos tömeg viszont egyértelműen jelzik, hogy mivel járt a -40 és 85 foknak, a korróziónak, a karcolódásnak, a rázkódásnak, a pornak és 1 méter mélységig, 30 percig a víznek is ellenálló borítás megalkotása. Ennek megfelelően az egykezes használat nehézkes, és nem segít a dolgon a csúszós hátlap sem.

Fém oldalkeret veszi körbe a Doogee Titans 2 házát
[+]

A főszereplő az előlapon a 4,5 hüvelykes, 540 x 960 IPS OGS (one glass solution) megjelenítő, ami, bár elmarad a kategóriában megszokott 720p felbontástól, a mellékelt MediaTek SoC típus ismeretében éppenséggel a teljesítmény javára szolgálhat. A maximális fényerő remek, ami jó hír azoknak, akik napfény alatt használnák strapabíró telefonjukat, sajnos azonban a feketék is elég világosak lettek, ami alacsony kontrasztarányt szül. A betekintési szögek is lehetnének jobbak, és bár a színkalibráció csak elfogadható mértékben tér el az ideálistól, a színek fakók lettek. Az érintésérzékeny felülettel nem akadtak gondok, a panel gyorsan és pontosan kezelhető.

A Doogee Titans 2 qHD-s kijelzője világos alacsony kontrasztaránnyal
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Doogee Titans 2 DG700 Huawei Ascend G620s Nokia Lumia 735 Samsung Galaxy Grand Prime DuoS
Fehér fényerő 581 nit 368 nit 306 nit 350 nit
Fekete fényerő 0,69 nit 0,46 nit 0 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 842:1 802:1 végtelen 729:1
Színhőmérséklet 7784 K 7978 K 6681 K 7373 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A képernyő felett, világos festés mögött bújik meg a beszélgetési hangszóró, két oldalán a fénymérővel és a közelségérzékelővel, a nagy fényerejű értesítési LED-del, valamint az 5 megapixeles előlapi kamerával. Alulra a menü, kezdőképernyő és vissza gombok kerültek érintésérzékeny kivitelben, háttérvilágítás nélkül. Már szemből is kiszúrható az igencsak vastag oldalborítás – főleg a felső és alsó, ötszög formájú fekete műanyag védőelem sikerült vastagra, de a készülékházat tovább erősítendő, oldalra egy-egy fémcsík is került, ami érzésre remek konstrukciót eredményezett.

A töltőkábelt és a füles a Doogee Titans 2 felső fedele alá kell bedugni
[+]

A fémkeret mindkét oldalon egy-egy fekete műanyag csíkot fog közre, rajtuk két-két apró, ezért nem mindig ideálisan lenyomható, hatszög alakú gombbal. A hangerőszabályzó a bal oldalra, a bekapcsoló és a programozható smart gomb a jobb oldalra került. A fülest és a microUSB kábelt felül tudjuk csatlakoztatni, ehhez a méretes műanyag takarófület le kell pattintani. Az alsó, szintén műanyag elemre csak egy mikrofonfurat került.

 Doogee Titans 2
[+]

Hátul akad egy egész bekezdés megtöltésére alkalmas elem, kezdve a krokodilbőr mintás, oldalain valódi varrással díszített műanyag elemmel. Ott van aztán az ezüstös festésű, nem tökéletesen illeszkedő kameravédő a 8 megapixeles szenzorral és a ledes villanóval, alul pedig újabb fémhatású plasztik csík az alig látható multimédiás hangszóró kíséretében. A középen látható csavarfej csak díszítőelem, a hátlapot ugyanis hagyományos módon, a bal alsó sarok felől lehet lepattintani, így viszont kérdéses, hogy a víznyomásnak mennyire áll ellen a borítás. Talán pont ezért kapott a 4000 milliamperórás akkumulátor, a két microSIM és a microSD kártya gumis védőborítást, amit a telep felől lehet felhajtani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés