Doogee Titans 2 DG700 - nem harap

Bevezető, tartozékok

Olvasóinknak feltűnhetett, hogy egyre több és több távol-keleti márkáról írunk akár hírek, akár tesztek formájában. Ez aligha véletlen, hiszen az olyan tradicionális ázsiai gyártók mellett, mint a Sony, a HTC vagy a Samsung, az elmúlt évek a Kínai Népköztársaság feltörekvőiről szóltak. Ilyen a Huawei, a Xiaomi, a Coolpad, a Meizu vagy a mobilos piacra is betörő Lenovo, és együttes piaci részesedésük ma már hatalmas.

Vaskos és nehéz a Doogee Titans 2
[+]

A 2002-ben alapított KVD International Groupról valószínűleg kevesen hallottak, hiszen jó ideig más gyártók beszállítójaként keresték a kenyerüket, azonban az elmúlt években több brandet is elindítottak, a Bedove és a KVD után 2013-ban a Doogee-t. Az egyes brandek más-más piaci szegmenst céloznak meg, Doogee logóval fut például a strapabíró középkategóriás Titans széria, amelynek második tagja, a Titans 2, vagyis a DG700 a PingDigitalnak köszönhetően már itthon, hazai garanciával is megvásárolható.

Krokodilbőr mintás a Doogee Titans 2 hátlapja
[+]

Ellenálló és ellenállhatatlan – akár ez is lehetne a Titans 2 mottója, amely stílusos megjelenésével, határozott éleivel és tekintélyt parancsoló méreteivel valóban kitűnik az átlagos, mindenhol lekerekedő mobiltelefonok közül. A figyelemkeltő vonások egyébként jellemzői a strapabíró készülékeknek. Ami a védelmet illeti, a DG700 IP67-es minősítést kapott, és a gyártó szerint a sivatagtól a dzsungelen át a dermesztő hidegig mindenhol hű társ lehet, az üzemidő hosszáról pedig 4000 milliamperórás telep gondoskodik. Azt viszont érdemes megjegyezni, hogy a specifikációk ütésálló minősítésről nem írnak.

USB OTG kábel a Doogee Titans 2 dobozában
[+]

A doboz egyszerű és nagyszerű fekete festést kapott, rajta egy termékfotóval és alig látható feliratokkal. Belül habszivacs fogja közre a Doogee-t (nem mintha szüksége volna a puha és kíméletes védelemre), ami alatt a 2 amperes töltőfej, egy microUSB kábel, egy mikrofonos füles és némi leírás lapul. Ez azonban nem minden: az előre felragasztott képernyővédő fólián felül a Doogee mellékelt egy bontatlant is, emellett helyet kapott a csomagolásban egy USB OTG kábel, ami megkönnyíti a Titans 2 és egy másik mobileszköz összekötését. Miért tennénk így? – kérdezheti a Kedves Olvasó. Nos, több eszközhöz hasonlóan a Doogee is képes másik készüléket tölteni.

Külső és kijelző

Az első benyomás, amikor az ember a Titans 2-t a kezébe veszi, bizony az, hogy a készülék vaskos, és ezek az érzések a zsebbe csúsztatva is megmaradnak. Az előlap 72,3 x 141,7 milliméteres paraméterei még nem olyan vészesek, a 13 milliméteres vastagság és a 227 grammos tömeg viszont egyértelműen jelzik, hogy mivel járt a -40 és 85 foknak, a korróziónak, a karcolódásnak, a rázkódásnak, a pornak és 1 méter mélységig, 30 percig a víznek is ellenálló borítás megalkotása. Ennek megfelelően az egykezes használat nehézkes, és nem segít a dolgon a csúszós hátlap sem.

Fém oldalkeret veszi körbe a Doogee Titans 2 házát
[+]

A főszereplő az előlapon a 4,5 hüvelykes, 540 x 960 IPS OGS (one glass solution) megjelenítő, ami, bár elmarad a kategóriában megszokott 720p felbontástól, a mellékelt MediaTek SoC típus ismeretében éppenséggel a teljesítmény javára szolgálhat. A maximális fényerő remek, ami jó hír azoknak, akik napfény alatt használnák strapabíró telefonjukat, sajnos azonban a feketék is elég világosak lettek, ami alacsony kontrasztarányt szül. A betekintési szögek is lehetnének jobbak, és bár a színkalibráció csak elfogadható mértékben tér el az ideálistól, a színek fakók lettek. Az érintésérzékeny felülettel nem akadtak gondok, a panel gyorsan és pontosan kezelhető.

A Doogee Titans 2 qHD-s kijelzője világos alacsony kontrasztaránnyal
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Doogee Titans 2 DG700 Huawei Ascend G620s Nokia Lumia 735 Samsung Galaxy Grand Prime DuoS
Fehér fényerő 581 nit 368 nit 306 nit 350 nit
Fekete fényerő 0,69 nit 0,46 nit 0 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 842:1 802:1 végtelen 729:1
Színhőmérséklet 7784 K 7978 K 6681 K 7373 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A képernyő felett, világos festés mögött bújik meg a beszélgetési hangszóró, két oldalán a fénymérővel és a közelségérzékelővel, a nagy fényerejű értesítési LED-del, valamint az 5 megapixeles előlapi kamerával. Alulra a menü, kezdőképernyő és vissza gombok kerültek érintésérzékeny kivitelben, háttérvilágítás nélkül. Már szemből is kiszúrható az igencsak vastag oldalborítás – főleg a felső és alsó, ötszög formájú fekete műanyag védőelem sikerült vastagra, de a készülékházat tovább erősítendő, oldalra egy-egy fémcsík is került, ami érzésre remek konstrukciót eredményezett.

A töltőkábelt és a füles a Doogee Titans 2 felső fedele alá kell bedugni
[+]

A fémkeret mindkét oldalon egy-egy fekete műanyag csíkot fog közre, rajtuk két-két apró, ezért nem mindig ideálisan lenyomható, hatszög alakú gombbal. A hangerőszabályzó a bal oldalra, a bekapcsoló és a programozható smart gomb a jobb oldalra került. A fülest és a microUSB kábelt felül tudjuk csatlakoztatni, ehhez a méretes műanyag takarófület le kell pattintani. Az alsó, szintén műanyag elemre csak egy mikrofonfurat került.

 Doogee Titans 2
[+]

Hátul akad egy egész bekezdés megtöltésére alkalmas elem, kezdve a krokodilbőr mintás, oldalain valódi varrással díszített műanyag elemmel. Ott van aztán az ezüstös festésű, nem tökéletesen illeszkedő kameravédő a 8 megapixeles szenzorral és a ledes villanóval, alul pedig újabb fémhatású plasztik csík az alig látható multimédiás hangszóró kíséretében. A középen látható csavarfej csak díszítőelem, a hátlapot ugyanis hagyományos módon, a bal alsó sarok felől lehet lepattintani, így viszont kérdéses, hogy a víznyomásnak mennyire áll ellen a borítás. Talán pont ezért kapott a 4000 milliamperórás akkumulátor, a két microSIM és a microSD kártya gumis védőborítást, amit a telep felől lehet felhajtani.

Hardver és szoftveres felület

A Titans 2 a MediaTek jó öreg MT6582-es rendszerchipjét kapta meg négy darab 1,3 gigahertzre skálázott Cortex-A7 processzormaggal és a Mali-400MP2-es IGP-vel. Általában kritikusak vagyunk ezzel a felhozatallal kapcsolatban, főleg ami a grafikus gyorsítót illeti, igaz, itt csak qHD felbontást kell meghajtania. Ilyen felbontás-hardver kombinációval egyébként a Titans 2 árának feléért is találkozni lehet, bár itt nyilván az időállóbb konstrukcióért is fizetni kell. RAM-ból egy gigabájt jár, belső tárolóból pedig 8, amiből szerencsére 6 gigabájt elérhető, és a microSD kártyára is lehet telepíteni.

 Doogee Titans 2
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Doogee Titans 2 DG700 Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Huawei Ascend G620s
Chipset MediaTek MT6582 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 19390 pont 18500 pont 20846 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1573 pont 1760 pont 2135 pont 1873 pont
Vellamo Metal 762 pont 745 pont 864 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1298,5 ms 1480,3 ms 1103,3 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 351 pont 345 pont 464 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1117 pont 1109 pont 1420 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el 6,9 fps 6,4 fps 3,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen nem indult el 1,7 fps 1,7 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,4 fps 15,4 fps 12,8 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,2 fps 5,9 fps 5,2 fps 5,2 fps

A szintetikus teljesítménytesztek hozták az SoC-től vártakat, ki-ki levonhatja a maga konklúzióját, ennél azonban többet érdemes beszélni a napi használat sebességéről, ami a visszafogott szoftveres felületnek és a qHD-s felbontásnak köszönhetően szerencsére teljesen vállalható. Ha épp nincs semmi háttérfolyamat, a görgetés és a felületen való navigálás akadásmentes, ugyanígy az egyszerűbb és jobban optimalizált honlapok is dadogás nélkül görgethetők. Ha viszont valamilyen háttérfolyamat bezavar, vagy vastagon lett szedve egy internetes oldal a tartalom szempontjából, már érezni a rendszerchip korlátait, ugyanez az alkalmazás megnyitási és váltási sebességére is igaz. Az intenzívebb játékok, mondjuk az Asphalt 8 esetében sem hibátlan a teljesítmény, de a képfrissítés még elfogadható. Hosszabb játék során főleg a készülék tetején érezni intenzív melegedést.

Páncél veszi körbe a Doogee Titans 2 ikonjait A Doogee Titans 2 nagyrészt holós KitKat stílust kapott

A Titans 2 a forgalmazótól saját, lokalizált szoftveres felülettel érkezett, ami csak az ikonokat és a háttereket cserélte le (jelezve a Titans 2 tartósságát, az ikonokat „védőburkolat” veszi körbe), minden más maradt Android 4.4.2 Holo stílusú. Egy ujjal az értesítési panel, kettővel pedig a kapcsolólista húzható le. Az alkalmazásváltót a kezdőképernyő gombot megérintve tudjuk előhívni, a Google asszisztenséhez viszont nincs gomb rendelve, igaz a kereső widgetje a kezdőképernyő tetején mindig jelen van. Az ikonokat a menüből, a widgeteket a menü gombra kattintva lehet idehúzni.

A Doogee Titans 2 gesztusvezérlési beállításai Doogee Titans 2

A Doogee több ismert és népszerű gesztusvezérlési módot is mellékelt a Titans 2-höz. Ilyen a dupla koppos felébresztés, vagy a kijelző zárása a kezdőképernyő gomb kétszeri lenyomásával. Az értesítések elnémíthatók a telefon lefordításával, a hívás pedig fogadható fülünkhöz emelésével – ugyanígy lehet egyébként a kihangosítóról a beszélgetési hangszóróra váltani. Ha szeretnénk, kézmozdulatainkkal is vezérelhetjük a telefont, mondjuk a galériában, a zenelejátszóban vagy az asztalon lapozva jobbra vagy balra legyintéssel, és ez még nem minden.

A Doogee Titans 2 gyári kapcsolópanelja A Doogee Titans 2 kitkatos zárképernyője

A lezárt képernyőre való rajzolás egyre népszerűbb vezérlési forma, és egy sor ilyen opció aktiválható. Felsorolásképpen a lehetőségek: M rajzolása: zenelejátszó megállítása. Vízszintes simítás: zeneváltás. Függőleges simítás: kameraindítás. C rajzolása: telefonkönyv. E rajzolása: böngésző. O rajzolása: Play Áruház. W rajzolása: üzenetek. Három ujjas függőleges simítás: képernyőkép készítése. A készülék jobb oldalán lévő smart gomb funkciói is variálhatók, így beállítható, hogy kétszeri megnyomásra (alapból: zseblámpa) és hosszú lenyomásra mit csináljon (alapból: kamera indítása és egy kép azonnali ellövése).

Alkalmazások és extrák

Különleges vezérlésből akad bőven, az alkalmazások terén viszont már visszafogottabb a felhozatal, mondjuk ez a tárhely szempontjából jó hír. A telefonkönyv gyári kitkatos variáns gyorskeresési és gyorstárcsázási funkciókkal. A szoftver gond nélkül beolvassa Google-fiókunkat és a két SIM-kártya adatait, a hívásnaplóban a tételek pedig SIM szerint jelöltek. Az üzenet és email alkalmazások is teljesen nexusos gyáriak, ebből következik, hogy gond nélkül tudtuk használni azokat.

A Doogee Titans 2 gyári kitkatos telefonkönyve Doogee Titans 2

Szövegbevitelre az AOSP-alapú androidos gyári billentyűzetet használhatjuk magyar ékezetekkel, korrektúrával és szókiegészítéssel. Naptárból ugyanígy kitkatos alapverzió jár éves, havi, heti napi és listás nézetekkel, no és persze Google-szinkronizálással. Az eszközök közé tartozik a teendők, a Notebook névre hallgató jegyzetelő, a zseblámpa, a fapados fájlkezelő, a hangrögzítő, és persze a szokásos Google csomag a térképtől a hangasszisztensig. Vezeték nélküli fájlcserére a HotKnotot lehet használni.

Jelszavas védelem a Doogee Titans 2 menüjében Doogee Titans 2

Egy különlegessége mégiscsak akad a szoftveres felhozatalnak: a jelszavas védelem alkalmazással négy számjegyű biztonsági zárat rendelhetünk az általunk preferált appokhoz, ha pedig személyes adatainkat szeretnénk elrejteni, azt a vendég mód aktiválásával tehetjük meg. Ilyenkor a telefonkönyv továbbra is megnyitható, viszont a hívásnaplók, az üzenetek és a galéria tartalma nem látszik. A vendég mód is négyjegyű PIN-nel aktiválható.

A Doogee Titans 2 AOSP alapú böngészője egész gyors A Doogee Titans 2 több lapot is kezel

A Titans 2 böngészője ugyancsak kitkatos alapszoftver. Az AOSP-alapú alkalmazás mindenesetre rendben kezel több lapot, támogatja az offline böngészést és az asztali elrendezést, emellett a könyvjelzőkkel is megbirkózik. A böngészési sebesség egész jó, a közepesen komplex oldalak még többé-kevésbé akadozások nélkül görgethetők, a vaskosabb honlapoknál viszont már érezni a hardver korlátait.

Kamera és multimédia

Az előlapra 5, a hátlapra pedig 8 megapixeles kameramodul került, az utóbbi autófókusszal és ledes villanóval megtámogatva. A szoftver, ahogy olvasóink kitalálhatták, kitkatos gyári darab alapvető kameramódokkal (arcszépítő, panoráma, mozgáskövető, több nézőpont, HDR). A kézi beállítások között az expozíció, a fehéregyensúly, a színezet, a telítettség, a kontrasztok, az érzékenység és az önkioldó állítható. Aktiválható még az arcfelismerés és a mosolyexpozíció is. Itt is érdemes megemlíteni, hogy ha a funkciót bekapcsoljuk, a smart gomb hosszú lenyomásával könnyedén elindíthatjuk a kamerát, sőt: a szoftver ilyenkor egyből lő is egy képet.

A Doogee Titans 2 hátlapi kameramodulja és a ledes villanó
[+]

A strapabíró telefonok általában nem remek kameráikról ismertek, és ezúttal sincs ez másképp. Az elkészült nappali fotók közepén még rendben van a vonalélesség, a fehéregyensúly pedig általában el lett találva, azonban a széleken elég komoly a lencsetorzítás, és a kontrasztok is hiányoznak. A telítettség és a dinamikatartomány is hagy kívánnivalót maga után. Este sem javul a helyzet, sőt. A megnövekedett képzaj mellett az addig megbízható autófókusz is elkezdett hibázni. Alacsony ISO érték vagy a vaku aktiválásával mindenesetre lehet lőni egy-egy jobban sikerült esti képet. Videók 1080p-ben, 3gp formátumban készülnek, elég gyenge minőségben,lásd ezt a példát.

A Doogee Titans 2 fapados zenelejátszója A Doogee Titans 2 hangszínszabályzója

A fapados zenelejátszó előadók, albumok, számok és listák szerint rendezi számainkat, a hangszínszabályzó a menü gomb megnyomása után érhető el. Widgetből jár kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési paneles, és ugyanez igaz a füles csatlakoztatásával beüzemelhető FM-rádióra is. A mezei videolejátszó a H.263, H.264 és Mpeg4 tartalmakat 1080p felbontásig gond nélkül meghajtja, a többi kódolás lejátszásához viszont érdemes mondjuk egy BS Playert beszerezni. A hátlapi hangszóró nagyon hangosan szól, ám nem túl szépen, a közepesnél magasabb hangerőnél már torzulnak a zenei dallamok.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs fronton nem túl erős a felhozatal, legalábbis a középkategória igényeihez mérten. Nincs LTE modem, továbbá kimaradt az NFC és az infra. SIM-kártyából viszont kettőt is be lehet helyezni, méghozzá microSIM méretűből. Az elérhető legnagyobb adatsebesség 21 Mbps 3G hálózaton. A beszélgetési hangminőség közepes. Minket a másik oldalon tisztán hallottak, a Doogee hangszórójából viszont eléggé digitális hangok áradtak ki. WiFi-ból 802.11b/g/n a szabvány, funkciói közé a hotspot és a Direct tartozik. A modem érzékenységét elég gyengének találtuk. Bluetoothból 4.0, USB-ből pedig 2.0 a szabvány, MTP-vel és OTG-vel. A navigáláshoz a földi antennák és routerek jelei mellett a GPS-műholdak szignálját vehetjük igénybe, a pozíciószerzés sajnos mindezekkel együtt is elég lassú.

Gumis fedő védi a Doogee Titans 2 akkumulátorát a beázástól
[+]

Egy 227 grammos strapabíró telefontól jó üzemidőt vár el az ember, és ezzel szerencsére a Doogee munkatársai is tisztában voltak, éppen ezért hatalmas, 4000 milliamperórás telepet mellékeltek. Az üzemidő nem csak papíron, hanem használat közben is jól szerepelt, bár nem küldte haza a konkurenciát. A készenléti fogyasztás alacsony, vegyes használattal pedig a hatórás képernyőidő vagy a kétnapos töltési ciklus lehet az általános, persze mindez a képernyő fényerejétől és a használati módtól függ. A lényeg: egyhamar nem fogy ki a nafta. Böngészni egyhuzamban 9, a MinDig TV adását pedig 8 órán át lehet streamelni közepes fényerőn. Energiatakarékos módból van intelligens és ultratakarékos, naftából meg annyi, hogy a mellékelt két USB kábel összedugásával más készüléket tölteni tudjunk.

A strapabíró Doogee Titans 2 hatvanezer forintért kapható
[+]

Értékelés: Doogee Titans 2 DG700
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Érdemes az összefoglaló elején megemlíteni, hogy a Doogee Titans 2 GD700-at sem mínusz negyven fokos hidegben, sem nyolcvanfokos vízben nem járattuk meg, ahogyan a centrifugába sem dobtuk bele, bár a specifikáció szerint a fenti használati módoknak ellen kell állnia. Mindazonáltal az igencsak vaskos készülék összeszerelését kiválónak találtuk, szoftveres sebességét pedig a MediaTek öregedő chipsetje ellenére elfogadhatónak. Ennek főleg a középkategóriában alacsony felbontású, 540 x 960 pixeles kijelző az oka, ám, hogy a komoly konstrukció a hatvanezer forintos hazai árszintbe beleférjen, a Doogee-nak valahol muszáj volt áldozatot hoznia.

A megjelenítő fényereje egyébként remek, így a telefon jól használható odakint, ahova szánták, a gondok inkább a színekkel és a kontrasztokkal vannak. Az üzemidő jó, ami szintén fontos egy strapabíró készülék esetében, a kamerák viszont kevésbé. Az összbenyomás alapvetően pozitív, a kérdés persze az, hogy akinek valós esély telefonja nedvességgel vagy hővel való érintkezése, esetleg a szokásosnál nagyobb rázkódása, amellett mennyi ideig fogja bírni a Titans 2, mindenesetre a hazai garancia megnyugtató hír lehet. Az árcédula mellé különben az ilyen készülékek megszokott hardveres felhozatala jár, extravagáns külsőben. Alternatívaként a por- és vízálló vonalon meg lehet említeni a Sony Xperia M2 Aquát, bár az nem strapabíró telefon, az ütésnek is ellenálló eszközök közül pedig mondjuk a Cat S50-et, bár azt kétszer annyiba kerül. A Doogee valahol a kettő között helyezkedik el ellenálló képességekben.

Bone123

A tesztkészülék az PingDigital jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Doogee Titans 2 DG700
 Doogee Titans 2 DG700 - nem harap Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 141,7 x 72,4 x 13 milliméter
Tömeg 227 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat 1 x normál SIM + 1 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 540 x 960 pixel (245 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6582
Processzor típusa 1,3 GHz-es négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400MP2
RAM mérete 1 gigabájt
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 gigabájt (6 gigabájt elérhető)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, EDR LE)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, jelszavas védelem, HotKnot
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videó felvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 4000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, programozható smart gomb, extra USB OTG kábel, képernyővédő fólia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés