Hirdetés
Multimédia
Aki még keresett hardveres különbséget a Venue Pro és e között, az bizony megtalálta. A kamera szenzorja ezúttal nem 5, hanem 8 megapixeles felbontásban látja a világot, a LED villanó meg szintén megmaradt, de más helyre, az optika alá költözött. Sajnos a Stage UI keze ide már nem ért el, így a nem túl szép gyári Android felületet látjuk. Ezért kárpótlásnak igen széles az opciós beállítások listája. A fotó felbontásán és minőségén felül akad itt fókusz mód (arckövető és érintős fókusz is van), expozíció, előre programozott téma módok, effektusok, ISO, fénymérési mód, villodzásgátló, szaturáció, kontraszt, élesség, panoráma mód, GPS geotagging és kikapcsolható a zárhang. Videónál már szűkek a lehetőségeink, de számos felbontás mellett a videó és a hozzá rögzített hang formátumát is külön határozhatjuk meg.
A nagy felbontás és a bőséges opciók mellett bizony jobb eredményre számítottam, mint amit a tesztképek hoznak. A színek alapvetően jók, az ég elég könnyen kiég vagy legalábbis fura árnyalatot vesz fel. Az élesség se lenne rossz, a kép középső része még egészen jó, de a teljes fotón elég agresszív a zaj jelenléte, ami a ragyogó napsütés mellett elég furán hat. Ráadásul néhányszor hibásan működött a fényképező, ami bizonyosan szoftveres eredetű. Elég nehéz volt rávenni makró fotóra, noha itt viszont szép teljesítményt nyújt. Sem normál, sem makró módban nem találta el a fókuszt, végül az érintős megoldással sikerült kattintani. Videónál sem tökéletes a helyzet, hiába rögzít 720p felbontásban és a kép is szép, a 22 fps bizony kevés, nem folyamatos a mozgás. Ezt az olvasók is megnézhetik, ha IDE kattintanak a tesztvideóért.
Zenében sem hozott újítást a Venue, a gyári lejátszót kapjuk, ami alapvetően megfelel a feladatra, de elég fapados. A zenéket albumok és előadók szerint válogatva látjuk, kezeli az albumképet, van ismétlés és véletlen lejátszás, a háttérben futás egyértelmű, viszont ennél többet ne nagyon várjunk. A gyári fejhallgató fülbedugós kialakítású, hangzásban átlagos körüli teljesítményt nyújt, ami a jack kimenet miatt gyorsan orvosolható saját füles csatlakoztatásával. Ettől függetlenül szívesen láttam volna egy hangszínszabályzót, de ez is megoldható a Market segítségével. Még inkább kár, hogy nem kapunk natív rádiót, kárpótlásként a TuneIn szofterével online kereshetünk a világ szinte összes állomása között. A magyar kínálat is igen bőséges, mindenki megtalálhatja a saját ízlése szerintit, csak győzze a mobilnetes csomagja.
Néhány szót ejtenék a GPS-ről, ami elsősorban az alaptartozék Google Maps segítségével használható ki. Maga a vevő kissé lassan talált pozíciót és a pontossága sem volt olyan jó, mint általában az Android készülékeknek, de azért a helyzet nem túlzottan veszélyes. Meglepődve láttam, hogy a menüben ott figyel a CoPilot Live navigációs szoftver is. Ez nem teljes verzió, csak egy 30 napos demó változat, és akinek nem jön be, az választhat több más lehetőség közül is a Marketen (főleg, mióta a fizetős rész is elérhető számunkra).
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!