Cubot KingKong Mini 2 - törpemajom

Kicsi a bors, de mennyire erős? Megmosolyogtatóan apró strapakészülék járt teszten.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

KingKong két nanoSIM-et fogad be minden hazai 4G sáv támogatásával, 5G opció nélkül és erősen középszerű hangminőséggel. Szerencsére a hangszóró erélyes, de dobozos és elég digitális, a túloldal felé komolyabb zajszűrés nincsen. A kétcsatornás WiFi modem érzékenysége viszont jó (802.11a/b/g/n, Direct, HotSpot), a Bluetooth 4.2-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (Type-C, MTP, OTG). Az egycsatornás műholdvevő gyorsan pozicionál és számos műholdcsoportot használ (A-GPS, GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou). Ez a belépőmobil nem spórolt az iránytűn, a giroszkópon vagy a gyorsulásmérőn – az NFC-n, az infrán és a barométeren viszont igen. Mire elég 3000 mAh? Egész sokra 4”-en és gyenge hardverrel, úgyhogy másfél-két nap simán összejön egy töltésből, átlagos készenléti fogyasztással. A töltés öt watton ráérős, de a kis telepméret miatt bő másfél óra alatt megvan.


[+]

Cubot KingKong Mini 2
Pro
Apró, kezes, szívós burkolat
Jó fényerejű kijelző
Elfogadható GPS, üzemidő
Kontra
Nincs hivatalos IP- vagy katonai védelem
Szokásosan gyatra kamerák és multimédia
Lassú, öreg hardver és Android
Nincs NFC és jack-kimenet
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 4 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 3 pont
Hangminőség 4 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (HUF, 3/32 GB) 39 990

A Cubot KingKong Mini 2 paradox nevével szemben nem akar többnek látszani, mint ami: egy hivatalos katonai minősítést nélkülöző, ám tényleg szívós házba bújt, apró 40 rugós okostelefonnak, amit észrevétlenül lehet hordozni, nem katasztrófa négymagos hardverrel sem alapműveletekre használni, és ami határozottan többet kínál, mint egy hasonló méretű butatelefon – például használható navigációt, a Google Play tárházát és korrekt méretű tárolót. Még a jó fényerejű IPS panel és az USB-C port is megvan, bár a jack kimenet vagy az NFC már nincsen.

Lehet, hogy csak jó kedvemben vagyok, de mivel törpe strapaellenfél tulajdonképpen nincsen, objektíven végiggondolva is fairnek tűnik egy halovány plecsni, csak senki ne akarja ez a telót fotózásra és játékra fogni, mert ezekre alkalmatlan. Ugyanebből a kameraszettből egy nevesebb márka biztos kihoz valamit – bármit –, a Cubotnak azonban nem futotta időből vagy kedvből az algoritmusra. Kérdőjelek végül azért maradtak, mivel nem estem neki sarlóval és kalapáccsal. Mennyire por-, víz- és ütésálló a Mini valójában és hosszútávon? Mire vonatkozik a jótállás? Tovább lép-e valaha Android 10-ről a szoftver? Egyértelmű válaszok híján annyi tudok mondani: a kis márkák szimpatikus portékáival csak óvatosan.

Cubot KingKong Mini 2

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • CUBOT

Azóta történt

Előzmények

  • Cubot P40 - Google van, más nincs

    Egy filléres Cubot után kipróbáltunk egyet az alsó és a középkategória határán.

  • Cubot Note 7 - nem robbant fel

    25 ezer forint: nem járt nálunk ennél olcsóbb okostelefon idén, ebben a ligában viszont tényleg csak az a kérdés, hogy legalább minimálisan tud-e a használhatóság tartományában létezni.

  • Cubot Quest Lite - könnyű terep

    Kecses, vékony strapamobilt tesztelünk, amely IP-védelmet kapott, katonai teszten viszont nem vett részt. Cserében olcsó, csak ne akarj fotózni vele!

  • Cubot R19 - merületi feszültség

    Olcsó és jó telefont láthatóan irtó nehéz összerakni, egy bizonyos árszint alatt pedig konkrétan kivitelezhetetlennek tűnik. A Cubot R19 sem jó, de éppen használható kategória. Pár apróságot leszámítva.

Hirdetés