Coolpad Torino S - zsebre vágható, mutatós kavics

Kompakt kijelző, karcsú ház, ujjlenyomat-olvasó és infra a középkategóriás Torino S kellemes tulajdonságai között. Vajon mire elég mindez?

Hirdetés

Kamera, multimédia

Papíron nem ígér sokat az 5 megapixeles előlapi és a 8 megapixeles a hátlapi kamera, azonban a küllemben ismerős szoftvert megvizsgálva mindjárt nő a lelkesedés. Akad egy rakás mód (éjjeli, arcszépítő/báj, HDR, panoráma, GIF, hosszú expozíció, effektek és utólagos exponálás), és az előképen is elérhető minden ismert funkció. A legjobb hír azonban a kézi mód, amely teljes értékű: programozható a fehéregyensúly, az érzékenység (ISO100 - 3200), az expozíció (+- 12 Fé), a záridő (1/1000 - 1/2) és a fókusz, csúszkával. Ezen felül a rácsvonalak, az önkioldó és az arcfelismerés is elérhető, exponálni pedig a hangerőgombbal és a biometrikus szenzorral is lehet. Ennyi opcióval általában a csúcskategóriában találkozik az ember.


[+]

Megapixel marketing helyett a Coolpadnél inkább odafigyeltek a maximum kihozatalára a lehetőségekből. Nappal a vonalélesség csak átlagos, a szélek felé viszont nincs torzítás. A dinamikatartomány közepes, a HDR ugyanakkor megfelelően kompenzál. A fókusz a kategória szintjét hozza és ritkán téved. A fehéregyensúly többé-kevésbé megbízható, és a közelképekre is jut elfogadható mennyiségű részlet. Az eredményekbe belenagyítva képzaj és élesítés ugyan felfedezhető, de elfogadható határokon belül marad mindkettő. Este már jóval problémásabb a helyzet. Az automatika magas érzékenységgel és alacsony részletgazdagsággal rögzít, a kézi mód bevetésével és stabil fogással ugyanakkor némileg javítani lehet az eredményeken. Ezért is kellene minden mobilba záridő állítás és kézi fókusz. A vaku közepes fényerejű. A 1080p-s felvételek minősége némi élesítést leszámítva abszolút rendben van, a hangok ugyan lehetnének tisztábbak, de nincs jelentős háttérzúgás.


[+]

A Zene névre hallgató lejátszó előadok, dalok, albumok és könyvtárak szerint rendezi a helyben tárolt állományokat, a WMA kódolást nem támogatja. Akad kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési paneles widget, a lejátszó az esetleges dalszöveget is megjeleníti, ezen felül hangszínszabályzó és FM-rádió is elérhető. Az utóbbihoz valamilyen fülest mindenképpen csatlakoztatni kell, bár az agybadugós típusú, mellékelt headset nem túl színvonalas, ha zenehallgatásról van szó. Jobbfajta fejhallgatóra közepes mennyiségű hang jut, kissé lapos hangképpel, jelentősebb zaj vagy áthallás nélkül.


[+]

A videolejátszó a H.263, H.264 és Mpeg4 kódolásokkal 1080p-s felbontásig rendben megbirkózik, a DivX, az Xvid, az AC3 hang, a feliratok és a nagyobb felbontású klipek azonban rendre kifogtak rajta. Kérhető ablakos lejátszási mód, a fény- és hangerő pedig kétoldalt csúsztatva az ujjat variálható. A hátlap alján elhelyezett, könnyen eltakarható hangszóró átlagos hangerővel szól, a maximum felé zörejesen és kissé tompán. A hangerőt lejjebb véve javul az összhatás, ám szépnek nem mondható a hangkép. A bejövő hívásokat mindenesetre meg lehet zajosabb környezetben is hallani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A LeEco lett a CoolPad legnagyobb részvényese

    Újabb 11 százaléknyi értékpapír felvásárlásával Kína legnagyobb tartalomszolgáltatója az egyik legnagyobb helyi gyártó főrészvényese lett.

  • Coolpad Torino - nyolc kerék hajtja

    A kínaiak bontogatják szárnyaikat, most egy középkategória felső részébe szánt készülékkel támadnak, ami méretes, van a hátulján ujjlenyomat-olvasó, jó a hardvere és az ára sem vészes.

  • Coolpad Max - kettő az egyben

    A Coolpad csúcstámadást kísérel meg a Coolpad Max képében. Az alaptábort az erős konkurencia ellenére is jó eséllyel beveheti az alkalmazott biztonsági protokollal, és a körítés is teljesen rendben van.

  • Coolpad Modena 2 - városfejlesztési osztály

    Modena szép hely, és szép a róla elnevezett, másodgenerációs Coolpad phablet is, ami kamerában ugyan előrelépett, üzemidőben és lóerőben viszont karcsú maradt.

Előzmények