Coolpad Torino S - zsebre vágható, mutatós kavics

Kompakt kijelző, karcsú ház, ujjlenyomat-olvasó és infra a középkategóriás Torino S kellemes tulajdonságai között. Vajon mire elég mindez?

Hirdetés

Hardver, Cool UI

A Torino S lelke az 1,2 gigahertzre skálázott Cortex-A53 magokkal felszerelt Snapdragon 410. Nem szokatlan vendég a Qualcomm négymagos megoldása középkategóriában, csak időközben elkezdtek a gyártók nyolcmagos alternatívákat is használni. Mindazonáltal a megfelelő optimalizálásnak, az Adreno 306-os IGP-nek és a 2 gigabájt RAM-nak köszönhetően javarészt akadozások nélkül kezelhető a Torino S felülete, az alkalmazáskezelés sebessége pedig a közepesnél kicsivel gyorsabb. Akad fürgébb rivális, ám sosem kell zavaróan sokat várakozni egy honlap betöltésekor vagy mondjuk a képernyőzár feloldásakor.


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Coolpad Torino S Alcatel Pop Up 5.0 Xiaomi Redmi 3 LG K10 4G
Rendszerchip Snapdragon 410 Snapdragon 415 Snapdragon 616 Snapdragon 410
AnTuTu Benchmark 6.x 27251 pont 33333 pont 35181 pont 28039 pont
Vellamo Browser 1359 pont 2402 pont 2605 pont 2247 pont
Vellamo Metal 989 pont 883 pont 1126 pont 892 pont
Geekbench 3 (single) 506 pont 614 pont 657 pont 478 pont
Geekbench 3 (multi) 1527 pont 2380 pont 3006 pont 1462 pont
GFXBench Man. onscreen 4,1 fps 5,8 fps 12 fps 4,1 fps
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps 5,2 fps 5,8 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,8 fps 12 fps 24 fps 9,6 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,3 fps 12 fps 15 fps 5,2 fps

A belső tároló 16 gigabájtos, amelyből kereken 10 gigabájt áll a felhasználó rendelkezésére. A microSD kártyával való bővítés adott, bár arra telepíteni nem lehet, csak a programok kis részét áthelyezni. A memóriának nagyjából a fele marad szabadon minden app bezárása után. A kisebb hardverigényű játékok rendben elfutnak, az Asphalt 8 a 720p felbontás mellett viszont már akadozik, jelezve, hogy 3D-ben bizony van lóerőhiány. A Coolpad kompakt középkategóriása ilyenkor sem melegszik jelentősen.


[+]

A gyártói felület a Cool UI 8.0-s változata, amely a ma már koros 5.1.1-es Androidon alapul. A felület a kínai riválisokhoz hasonlóan nélkülözi az alkalmazásmenüt, az androidos kezelősáv viszont eltanult egy ügyes trükköt: a kis, jobb oldali nyilat megérintve elrejthető. A vissza, a kezdőoldal és az alkalmazás váltó gombokat felfele simítással lehet visszahívni. Ezek a lebegő, avagy C-gombot aktiválva is elérhetők – a képernyőn bárhol elhelyezhető ikont megérintve továbbá a képernyőzár, a némítás és a képernyőkép készítése is megjelenik a felugró gombok között.


[+]

A felület a színes ikonokat és háttereket leszámítva a Material Design stílust idézi meg. Igaz ez a felülről lehúzható értesítési- és kapcsolópanelre, a beállítások és a billentyűzet megjelenésére, illetve a kártyapakliszerűen pörgethető alkalmazásváltóra, ahol opció minden futó app bezárása. Magyar rendszernyelv elérhető, de azért vannak vicces és hiányos fordítások bőven. Kedvencünk a távirányító fogadóképernyője: Nem távirányító. Kérjük új távirányító. Add távirányító. Kötekedni mégsem fogunk: az app remekül működik, és amelyik távirányító nincs a készüléklistában, az kézzel hozzáadható.


[+]

A gesztusvezérlési módok közül elérhető a duplakoppos felébresztés és az alkalmazásindítás kikapcsolt képernyőre rajzolva (M: zenelejátszó, C: tárcsázó). A kamera a hangerő le gomb dupla nyomásával indítható gyorsan, ilyenkor egy képet is ellő a rendszer. Az adatbiztonság szempontjából remek hír a hátlapon elhelyezett és könnyen kitapintható ujjlenyomat-olvasó, amely közepes hatásfokkal, minden szögből azonosítja a felhasználót; a főképernyőre nagyjából egy másodperc alatt lehet jutni. A regisztráció jól ismert: a nyomógomb nélküli szenzorra több szögből rá kell helyezni a tanítani kívánt ujjat, és másodlagos képernyőzár beállítása után máris bekapcsol a biometrikus védelem. Összesen öt mintát lehet regisztrálni. Ujjlenyomatos védelemmel az alkalmazásokat is el lehet látni, a szenzort megérintve pedig az exponálás és a hívásindítás is opció.


[+]

A telefonkönyv sokrétű és átlátható. A tárcsázóban működik a gyorskeresés és a gyorshívás, a névjegyeket pedig a SIM-ekről, többféle fiókból és fájlból is be lehet hívni. Hiányzik ugyanakkor a lehetőség a kereszt- és a vezetéknév megcserélésére és a szám nélküli tételek elrejtésére. A Coolpad email alkalmazásával levelezésünket rendben beállítottuk. A virtuális klaviatúra szerepkörét a TouchPal vállalja fel magyar ékezetekkel, szójavaslatokkal, korrektúrával és opcionálisan számsorral a betűk felett. A billentyűzet elég méretes a pontos gépeléshez, ehhez persze a felhasználónak is ügyesnek kell lennie 4,7 hüvelyken. Az eszközök közül megemlítendő a jól használható naptár és az állományokat típus szerint is rendszerező fájlböngésző. Van témázási lehetőség, automatikus háttérváltó, tárhely tisztító, hangrögzítő, számológép, emlékeztető és időjárás, a harmadik féltől pedig a Google csomagja mellett a FaceBook, a Whatsapp és a WPS Office került fel.


[+]

A böngészni a Chrome-mal lehet, amely rendben kezel több lapot, gombnyomásra indít inkognitó böngészést, nyomtatást, gyorskeresést és vált asztali nézetre. A Google-fiókhoz kapcsolódó keresési előzmények és könyvjelzők szinkronizálhatók, ekkora méreten viszont kár, hogy kimaradt az egyéni nagyításhoz igazodó sortörés. A böngészési sebesség középszerű: a honlapok pár másodperc alatt töltenek be és görgetéskor előfordulnak megakadások, de nem vészes mértékben. A 4,7 hüvelyk egyébként nem az a kényelmes méret, amelyen az ember a világ összes eseményéről értesül, de ettől még tökéletesen a Torino S a netezésre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A LeEco lett a CoolPad legnagyobb részvényese

    Újabb 11 százaléknyi értékpapír felvásárlásával Kína legnagyobb tartalomszolgáltatója az egyik legnagyobb helyi gyártó főrészvényese lett.

  • Coolpad Torino - nyolc kerék hajtja

    A kínaiak bontogatják szárnyaikat, most egy középkategória felső részébe szánt készülékkel támadnak, ami méretes, van a hátulján ujjlenyomat-olvasó, jó a hardvere és az ára sem vészes.

  • Coolpad Max - kettő az egyben

    A Coolpad csúcstámadást kísérel meg a Coolpad Max képében. Az alaptábort az erős konkurencia ellenére is jó eséllyel beveheti az alkalmazott biztonsági protokollal, és a körítés is teljesen rendben van.

  • Coolpad Modena 2 - városfejlesztési osztály

    Modena szép hely, és szép a róla elnevezett, másodgenerációs Coolpad phablet is, ami kamerában ugyan előrelépett, üzemidőben és lóerőben viszont karcsú maradt.

Előzmények