CAT B35 - nézőpont kérdése

A CAT-nek majdnem összejött a B35-tel, amit úgy elvárnánk egy hagyományos kialakítású, nyomógombos strapatelefontól, ráadásul korrekt áron. Már csak egy patent kijelzőt és igazi kamerát szeretnénk.

Bevezető

Strapabíró mobiltelefon kategóriában valahogy mindig ugyanazok a problémák kerülnek elő: ostoba rendszer, vacak megjelenítő, kényelmetlen kezelés, túlbonyolított kezelhetőség, hálózati kapcsolati képességek szűkössége, értékelhetetlen fotós képességek, még úgy is, hogy nyilán senki nem a NatGeo fotós pályázatára óhajt nevezni a produktummal, hanem maximum egy kapcsolótáblát vagy árajánlatot örökítene meg. Gyakran még a strapabíróság sem igazolt hitelt érdemlően, vagy a fából vaskarika tipikus esete a készülék, amikor érintős-csinos-szelfis-multimédiás, és közben megpróbál kemény lenni.


[+]

A B35 viszont értelmes konstrukciónak tűnik. Az alap nézőpont a következő: a felhasználás körülményei speciális fizikai tűrőképességet követelnek meg a készüléktől. A CAT B35 rendelkezik MIL-STD810G minősítéssel és IP68-as hitelesítéssel. Ez pipa. A felhasználás körülményei miatt nehezített a készülék kezelése. A nyomógombos kivitel és a gumírozott, jól tapadó burkolat. Főleg telefonálásra kell. Nem tolták túl az okoskodást, ez is oké. Azért szükség lehet helymeghatározásra és esetleg internetelérésre. A B35 ezt is tudja. Van 4G, GPS, WiFi és internetmegosztás.


[+]

Amit elvárunk: a fent felsorolt dolgok működjenek is, a kezelés és megjelenítés legyen értelemszerű és szögegyszerű, bírja az akksi, egy hántológép mellett is meghalljuk, ha valaki keres, plusz beszélni is tudjunk azzal a valakivel, ami azt jelenti, hogy mindenki tisztán hall mindenkit. Ez úgy magamtól is evidens volt, és bár elég empatikus vagyok, azért megérdeklődtem a potenciális célközönségtől a fórumon, hogy nekik mi lenne szempont egy ilyen eszközzel kapcsolatban. A HotSpot hibátlan működése és a 3G hálózaton való kapcsolódás például kiemelten fontosnak tűnik.


[+]

A CAT B35 a kialakítást és a specifikációt tekintve, szem előtt tartva a felhasználás jellegét és körülményeit, ránézésre egészen potens készüléknek tűnik 35 ezer forintos áron. Senki nem ezen fog Twitterezni vagy Mobilarenát olvasni, de a Google Maps működik, legalábbis az útvonalat megnézhetjük, magunknál tudhatjuk az e-mailjeinket, a névjegyzékbe rengeteg plusz információ rendelhető egy kapcsolathoz, bírja a mostoha körülményeket és képes kissé komplexebb készülékeknek internetet biztosítani. Ez tulajdonképpen egészen jól hangzik.

Hirdetés

Kialakítás, tartozékok

A CAT-sárga doboz egészen érdektelen: kinyitjuk, van benne telefon, a telefonban akkumulátor, amit onnan rendeltetésszerű használat esetén nem is távolíthatunk el, alul pedig egy 1 amperes hálózati töltőfej és egy microUSB kábel zötyög. Plusz garancialevél és egy többnyelvű használati útmutató. A készülék kvázi unibody, SIM-tűre viszont nincs szükség, a két nanoSIM-et vagy a második helyére egy microSD kártyát a szigetelt záróelemet felemelve pakolhatjuk a telefonba a bal oldalon.


[+]

Nem bonyolították túl a formatervet sem, ezzel együtt jól és főleg funkcionálisan néz ki. A vaskos műanyag burkolat hátlapjáról az élekre kifutó barázdáltság kényelmes és biztos fogást ad, de az sem különösebb gond, ha (maximum 1,8 méterről) leejtjük a készüléket, mert bírja, a vizet pedig az IP68-as szabvány szerint, amit a gyártó megkötések nélkül vállalt is. A csatlakozók fedettek, alul a 3,5 milliméteres jack kimenet és a microUSB port szigetelődik el a külvilágtól, felül pedig egy viszonylag nagy LED elemlámpa található. (Azért csak viszonylag, mert az Evolveo-nál még mindig senki nem pakolt komolyabb fényforrást a készülékbe.)


[+]

A B35 per definitionem nem unibody, láthatóan két darabból áll össze, amit tíz csavar tart össze, ezek eltávolítására viszont sem célszerszámot (amúgy sima torx), sem felhatalmazást nem kapunk, szóval ne piszkáljuk. A jobb alsó sarokban van még egy fűzőszem is. A burkolatba süllyesztett CAT felirat nagyon vagány a fényes, obszidián felülettel, fölötte egy szerény, 2 megapixeles kamera és egy nagyobb hangszórórács látható. A pici lyuk egy zajszűrő mikrofon, a párja az előlapon, a billentyűzet alá került. A hátlapi hangszóró egyébként azért nem akkora gond, mert nyugodtan letehetjük a készüléket arccal lefelé, a kijelzővédő üveg nem ér a felülethez, ha az megközelítőleg sík.


[+]

A készülék kompakt, viszont nem használhatatlanul vagy indokolatlanul apró. A 138 x 60 x 13,9 milliméteres kiterjedéssel és130 grammal érzésre pont eltalálták az optimumot, a szigetes elrendezésű, közepes méretű billentyűk egy csinosabb kevlár kesztyűben még pont kezelhetőek, míg a nagyobb navigációs és funkciógombok gond nélkül. A burkolatba süllyesztett előlapon találjuk a bekapcsológombot is, hangerőszabályzók pedig fizikailag nincsenek. A kijelző fölött viszont van beszédhangszóró és CAT márkajelzés.


[+]

A 2,4 hüvelykes, színes QVGA felbontású TFT kijelző lényegesen kisebb, mint, amilyennek tűnik: a panel körül tetemes méretű fekete holttér található, ami kikapcsolt állapotban is nyilvánvaló. Ezzel együtt annyira nem mütyürke, hogy zavaró legyen, a megjelenítés minősége viszont igen. Betekintési szögek nagyjából nem léteznek. Lehet szemmagasságban, pontosan merőlegesen nézni a kijelzőt, olyankor szép színes, kontrasztos, korrekt karakterrajzolattal, vagy életszerű pozícióban tartani és akkor minden létező aberráció és torzulás előfordul. De tényleg, van olyan szög, ahonnan konkrétan semmi nem látható. Pontosabban több is. Drasztikus fényerőcsökkenés, inverzió, tükröződés, minden játszik.


[+]

Nagyon tudnánk értékelni, ha valaki végre gyártana egy hagyományos kialakítású, keménykötésű készüléket, tisztességes kijelzővel. Pont semmi nem látszik, ha csak úgy rápillantanánk, hogy ki keres, napfényben esélytelen az informálódás, fotózásnál fix, hogy semmi nem látszik, a pici látószög és lencse miatt meg amúgy sem egyértelmű, hogy sikerült-e a témára irányítani a kamerát. Egy AMOLED panel nyilván megdobná a költségeket, de valószínűleg már egy kulturált minőségű IPS panellel is beérné mindenki, csak használható legyen. Ezek viszont durván súrolják a diszfunkcionalitás határát.

Hardver, KaiOS, funkciók

A CAT B35 specifikációja egészen komolynak mondható a kategóriában, noha itt is van olyan adat, aminek a mértékegysége MB. Ezzel együtt a kétmagos, maximum 1,1 GHz-re skálázott Qualcomm MSM8905 (Snapdragon 205), az Adreno 304-es grafikus gyorsító és a 4 GB bővíthető belső tárhely egészen impresszív, a KaiOS-nek meg feleannyi rendszermemória is bőven elég, mint a hirtelen nevetségesen kevésnek tűnő 512 MB. (Megabájt.) A lapkakészlet ráadásul egészen friss, konkrétan tavalyi konstrukció, a Nokia 8110 4G-nél is legkevésbé az erőforrásokkal volt baj. Leginkább minden mással, a KaiOS viszont egészen jól teljesített a félkésznek tűnő állapot ellenére is.


[+]

A korlátozottan nyílt KaiOS mindössze egy éves, az alapfunkciókat egyébként nagyon jól hozza, a felület értelmesen kialakított, a grafikai megjelenés szerethető, az alkalmazáskínálat viszont, ami az alap Google szoftvereken kívül a lényeg lenne, még mindig nem mozdult előre egy tapodtat sem. Ugyanaz a nyolc darab app kínálgatja magát a mellesleg kötöttség és regisztráció nélkül elérhető Áruházban, ami az induláskor. Ígértek ugyan Facebookot és Messengert, ezeknek még nyoma sincs. A Google engedélykezelési felülete egyébként Firefox OS-ként ismeri fel a rendszert. Nem ok nélkül, a közös alapok miatt.


[+]

A közösségi kategóriában mindössze a Twitter érhető el, közszolgáltatások címszó alatt van ToDo, számláló, egész pofás időjárás app és egy QR-kód olvasó. Játkból viszont tizenhat, köztük olyan klasszikusok, mint a Sokoban. Ezek nélkül viszont lehet élni. Sokkal hasznosabb a Google Asszisztens, a Google Maps és esetleg a YouTube. Igaz, 2,4 hüvelyken nagyon apró, de információszerzésre vagy zenehallgatásra (mondjuk Bluetooth hangfallal) így is használható. Tulajdonképpen a nyomógombos navigáció is egész értelmesre sikerült, nem olyan kényelmetlen, mint a legtöbb butatelefon esetében, amire random feldobták az Opera Mini böngészőt.


[+]

Böngészőből egyébként van saját, korrektül használható, ha valamiről mindenképpen és sürgősen információra van szükségünk. És ismét hangsúlyoznánk, hogy ezeket a képességeket és alkalmazásokat nem a hagyományos aspektusból értékeljük, hanem mint munkaeszköz. Mennyire hatékonyan és egyszerűen lehet használni ezeket a lehetőségeket, amennyiben információra van szükségünk. Mert videózni és olvasgatni ezen pont annyira kellemes és ésszerű, mint trágyát lapátolni tűsarkúban. De egy bolt nyitva tartását elég flottul ki lehet keresni.


[+]

A rendszer is könnyen kezelhető, átlátható és korrektül felszerelt. A főképernyőn szolgáltatói információk, baromi nagy óra és hálózati ikonok találhatók. A GPS mondjuk csak akkor, ha dolgozik is valamin, így nem látjuk, hogy mikor van például kikapcsolva. A jobb kontextuális kezelőgomb ilyenkor a telefonkönyvbe visz, a bal oldali pedig az értesítéseket mutatja. Letöltések, üzenetek, nem fogadott hívások, ilyesmi. A d-pad gyorsindítás funkciói nem személyreszabhatóak: jobbra nyílik a kamera, balra az üzenetek, felfelé a beállítások érhetők el, hosszú nyomásra a zseblámpát kapcsolgathatjuk, lefelé pedig a hangerőszabályzó kerül elő. Itt külön állíthatjuk a média, a riasztások és a csengőhang hangerejét.


[+]

A menü grafikus megjelenítésű, alapesetben összesen 23 app érhető el, ehhez lehet letölteni néhány dolgot az Áruházból. Aminek értelme is van az az időjárás és a számláló, esetleg a Sokoban. Az első oldalon nyilván olyan dolgokat találunk, mint a hívásnapló, az üzenetek, kamera és óra, de itt van rögtön a YouTube, a Google Maps és a Google Asszisztens is. Alapvetően egész gyors minden, nagyon várakozni nem kell, igaz ez a Maps-re és a YouTube-ra is. Ha ésszerű elvárásaink vannak, nem fog csalódást okozni a felület. Kilépni viszont mindenhonnan a vissza gombbal kell, ami egyben a hívást elutasító és bekapcsológomb is. A egyenesen a főképernyőre nem navigál semmi, mindenhonnan egyesével kell visszalépkedni. Ez kicsit zavaró.


[+]

Az e-mail kliens kényelmesen a kijelzőre tördelve jeleníti meg az elektronikus leveleket, nem fájdalmas egy hosszabb üzenetet sem végigolvasni. A Gmail fiókot gond és különösebb kényelmetlenség nélkül, kétlépcsős azonosítás mellett is tudtuk integrálni. A Google kereső is felületre optimalizáltan dolgozik, úgyhogy tök használható az egész. A szövegbevitel meg olyan, amilyen. Macerás. De legalább van prediktív és többnyelvű bevitel is. Nagybetűkre és számokra a kettőskereszt gomb fog váltani, a speciális karakterek pedig a csillag gomb alatt lesznek. Ahogy a billentyűzet lezárása is. Az automatikus billentyűzár amúgy nem alapbeállítás, kérni kell.


[+]

A mértékegység váltó, vagy ahogy a rendszer nevezi, mértékegység átalakító a számológépen kívül keresendő, de tud mindent, amire szükség lehet, valutaváltó viszont nincs és egyelőre letölteni sem lehet. A hangrögzítő és a jegyzet faék egyszerűségűek, a naptárhoz pedig emlékeztetővel, hangjelzéssel és jegyzettel ellátott bejegyzéseket adhatunk. Van szinkronizálás opció is, egy ismételt engedélymegadás után szépen behúzza a bejegyzéseket. Egyébként itt is kényelmesek és jól használhatóak a nézetek és a bejegyzés létrehozása is. Fájlkezelő is akad, itt keresni lehet a különböző tárhelyeken.


[+]

A névjegyzék is hajlandó importálni a névjegyeket, nem tudjuk, hogy a Nokia 8110 4G-nél mit rontottak el, de itt ettől, és a naptárt és email szinkrontól sem lassul be a rendszer, rendesen lehet keresni a névjegyek, e-mailek és bejegyzések között. Az tény, hogy a beköltözésnél minden egyes alkalommal engedélyt kell adni a hozzáférésre, ezt pedig a Google böngészős felületén tehetjük meg, ami nyilván nem fér ki a kijelzőre, de nagyjából két gombnyomással az engedélyezésre ugrik a kurzor, úgyhogy nem egy idegbaj. Egyébként a helyben tárolt névjegyekhez egy halom plusz információt lehet rendelni: cégnév, cím, e-mail, jegyzet, csengőhang, szülinap, kutyafüle.


[+]

Láthatóan a Google Asszisztenssel is kezdtek valamit. Még mindig nem ért magyarul, de angolul jól elvan, hajlandó internetes keresést indítani, ráadásul meglepően baromi gyors az egész, viszont itt a rendszerbeállításokhoz is hozzáfér. A Nokia esetében is felfogta, hogy mit szeretnénk, de ahelyett, hogy megcsinálta volna, elmagyarázta, hogyan kell. Itt simán bekapcsolja a Bluetootht, ha azt kérjük. Ez azért is jó, mert a Bluetooth ki- és bekapcsolásához egyébként a beállításokban kéne turkálni, így viszont sokkal gyorsabb és kényelmesebb. A GPS viszont nem megy neki, pedig hasonlóan praktikus lenne.

Multimédia

A kamerát konkrétan borzalmasnak mondanám. És mondom is. A 2 megapixeles fix fókuszos izé a készülék hátlapján pont nem jó semmire. A fix fókusz miatt kisebb dolgokat, például szöveget nem nagyon lehet megörökíteni, a távoli témáknál viszont nincs egy darab részlet sem. Beállítani semmit nem lehet, csak rácsvonalakat kérni és időzítőt. A képekre nem érdemes sok szót vesztegetni, jobbára egy halom színes zaj és a valóság minimális hányada kerül megörökítésre. A rend kedvéért lőttünk párat, megpróbáltunk funkcionálisan állni a témához, de nem jött össze. Egy gumiabroncs specifikációjának megörökítésére sem igazán alkalmas.

Videót felvenni szintén nem érdemes, a végeredmény használhatatlan, van viszont lejátszó, ami ugyan csak az mp4-es kódolással tud mit kezdeni, de van. Semmit nem lehet csinálni azon kívül, hogy nézzük, csak a hangerőt állítani és tekerni a d-pad jobbra-balra gombjaival. Hangsávokról, feliratokról és mp4-en kívül bármilyen formátumról meg valószínűleg senki nem is álmodott. Mellesleg a 4:3-as képarány sem éppen ideális a mozizáshoz. A lehetőség azért, ha korlátozottan is, de adott. Meg, ugye ott a YouTube is, ha nagyon szeretnénk.


[+]

A zenelejátszó viszont tök kompetens, fut a háttérben, listáz albumok, dalok és előadók szerint, létrehozhatunk lejátszási listákat, kezeli az albumborítókat, a veszteségmentes formátumokat viszont nem. A készülék pedig meglepően jól szól. Nem recseg, nem torzít, kellően hangos, viszont a zenelejátszás és a csengőhang maximuma nem ugyanaz. Utóbbi jóval erélyesebb. Tulajdonképpen remekül lehet rajta zenét hallgatni. Nem egy célhardver szint nyilván, de a strapamobilok között ennél jobbat nem nagyon hallottunk. Meg igazából a nem-strapamobilok között is bőven van rosszabb.


[+]

A B35-re jutott 3,5 milliméteres jack csatlakozó is, ezzel az FM-rádió is elérhető, amennyiben gondoskodunk fülhallgatóról, mert azt nem csomagoltak a készülék mellé. Egy átlagosnál kicsit jobb agybadugós headsettel egészen kellemes a fülhallgatóra jutó hangminőség, rádiót minden további nélkül, zenét pedig pont lehet hallgatni rajta. Kicsit tompa, de a rossz, az azért nem ilyen. Külön kellemes, hogy a jack port, és egyébként a microUSB csatlakozó sem került túl mélyre a burkolatban, így bármilyen hagyományos kialakítású kábellel és csatlakozóval működik majd.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs is rendben van, kezdve a hibrid nanoSIM tálcával. A 4 GB belső tárhelyet microSD kártyával bővíthetjük, ha nincs szükségünk két, 4G hálózaton, dual standby módban kapcsolódó SIM kártyára. A letöltési sebesség Cat.4-es szintnek megfelelő, a maximum 150 Mbps-os LTE minden hazai frekvencián elérhető. A készülék képes csak 3G vagy csak 2G hálózatokra is hagyatkozni, ha a lefedettség adott helyen nem lenne kielégítő. A hálózatok és kapcsolatok menüpontban lehet választani. Van VoLTE és VoWiFi is. Az SD kártya úgynevezett hot swap cserélhető, a készüléket nem kell újraindítani, hogy felismerje, a SIM-kártyánál viszont automatikusan újraindul.


[+]

A Bluetooth 4.1-es verziószámú, a WiFi pedig 802.11a/b/g/n szabványon, kizárólag 2,4 GHz-en kapcsolódik. A HotSpot kiválóan működik, az alapértelmezett jelszó meg valamiért ankara1234. Egyéb eszköz híján a Note9-nek osztottuk a netet, itt nyilván villámgyors volt minden, a kapcsolat pedig stabil. Ez, mármint a HotSpot képességei konkrét kérdésként merült fel, a válasz pedig az, hogy a B35 alkalmas internetmegosztásra egy kényelmesebb eszköz, mondjuk WiFi-s tablet vagy laptop számára, ha telefon gyanánt ezt használnánk, minden másra pedig egy tartalomfogyasztásra inkább alkalmas okoseszközt.


[+]

A navigációba a GPS mellett a földi hálózatok és routerek és GLONASS rendszer adatai is besegítenek, a pozicionálás gyors és stabil, a Google Maps működik, a navigációt viszont nem tudtam elindítani. Még mindig nem találom a lehetőséget, ami lehet, hogy nincs is. NFC viszont biztosan nincs, a microUSB csatlakozó viszont OTG képes. A hívás hangminősége általában kifogástalan, fogadó féltől függően néha kicsit dobozos. De mindig kellően hangos, a másodlagos zajszűrő mikrofon pedig hatékonyan kezelte a jobb híján YouTube-on berakott MTZ 50-es traktor keltette zajt, amire ráindítottam a mikrót, a vízforralót és az ipari szagelszívót.


[+]

Az akkumulátor 2300 mAh, a termékoldal szerint ez tizenkét óra hanghívásra vagy 30 napos készenlétre jó. Feltesszük, ha egész nap megy a HotSpot, esetleg WiFi-n vagy mobilneten keresztül a YouTube, akkor ezek az értékek negatív irányba változnak, de a néhány napos tesztidőszak alatt nem sikerült számottevően csökkenteni a töltöttséget. És az energiatakarékos módot még be sem kapcsoltuk, ami azt tudja, hogy kilövi a Bluetootht és a helymeghatározást. Négy napot tippelnénk, úgy mindennel együtt.

Értékelés: CAT B35
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 2 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 7 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 1 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

A CAT B35 sem hibátlan. A kijelző vacak, de nem rosszabb, mint a sokéves átlag ebben a műfajban. A kamerát tekintsük olybá, mintha nem is lenne, a használhatósága konvergál a nullához, bár véletlenül egyetlen, funkcionálisan használható képet sikerült produkálni vele. Legalábbis az információt megörökítettük. A cél pedig ez volt. De ez ritka, tehát a kamerát hagyjuk. A készülék 35 ezer forintért mégis ajánlott. Rendelkezik minden elvárható minősítéssel, ami a kategóriában alap és a gyártó garanciálisan is vállalja ezeket. A készülék használja a 4G hálózatokat mindkét SIM-en, de képes csak 3G vagy 2G hálózaton is működni, van WiFi, az internetmegosztás pedig stabil és az akksi is bírja, ha egy másodlagos, kissé okosabb és nagyobb eszköznek szeretnénk netet adni. Mert a visszajelzések alapján úgy tűnik, hogy a potenciális vásárlók ezt szeretnék. A hívás hangminősége általában nagyon jó, a hálózati stabilitás kifogástalan, a hangerő mindig elegendő, a zajszűrés pedig zajos környezetben is lehetővé teszi, hogy a vonal másik végén megértsék, amit közölni szándékozunk. A netes funkciók minimális macerával hibátlanul beállíthatóak, a névjegy, naptár és e-mail szinkron rendben megy, a rendszer nem fekszik meg tőle, rendeltetésszerűen használható. A YouTube és a böngésző is bevethető, ha szükség van rá, a hangzás alapból is egészen jó, van FM-rádió, Bluetooth hangszóróval meg teljesen kiválóan lehet zenét hallgatni. Amire a Google Asszisztens hang alapú kérésre is szívesen rákeres, ha hajlandóak vagyunk angolul szólni hozzá. Alapvetően nem mondom, hogy minden olyan kényelmes, mint egy nagykijelzős eszközön, de funkcionálisan remekül használható, a felületek optimalizáltak (Google kereső, böngésző, e-mail), a netet pedig stabilan lehet osztani bármire. Nem hibátlan, de célfelhasználásra nagyon is alkalmas. Ennyi pénzért ajánlott mindenkinek, akinek erre a típusú funkcionalitásra van szüksége.

CAT B35

AliceWake

Specifikáció

CAT B35
CAT B35 Általános
Technológia GSM, UMTS, LTE
Méret 138 x 60 x 13,9 milliméter
Tömeg 130 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat 2x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 2,4 hüvelyk
Kijelző felbontása 240 x 320 pixel (167 ppi)
Kijelző típusa TFT
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm MSM8905 Snapdragon 205
Processzor típusa 2 x 1,1 GHz Cortex-A7
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 304
RAM mérete 512 MB
Memória
Telefonkönyv kapacitása 2000
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 4 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/2100
LTE 800/850/900/1900/2100/2300/2500/2600
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / van / van /van
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1
WiFi van (802.11a/b/g/n; 2,4 GHz; HotSpot)
USB microUSB
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform KaiOS
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok letölthetők
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek Zseblámpa, Google Maps, YouTube, Google Assistant, mértékegység váltó, Áruház, Böngésző, Google kereső, számológép, fájlkezelő
Multimédia
Fő kamera 2 megapixel, fix fókusz
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel QVGA
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2300 mAh-s Li-Ion
Készenléti idő 30 nap
Beszélgetési idő 12 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, IP68, MIL-STD810G, LED zseblámpa, zajszűrő mikrofon

Azóta történt

  • Rohamosan fejlődik a KaiOS

    A tavaly előtt bemutatott korlátozottan nyitott operációs rendszer eddig elég félkész állapotban volt, idén nyáron viszont teljes értékű megoldássá válhat.

  • Hagyományos strapamobilt mutatott be a CAT

    A ma bemutatott, nyomógombos, GSM képes CAT B26 megszólalásig hasonlít a minimálisan okosított 4G-s B35-re, csak egyszerűbb.

  • CAT B26 - mi nem világos?

    A kijelzőn kívül nyilvánvalóan a strapatelefon gyártóknak az a néhány nagyon alapszintű elvárás, amit a fő felhasználói bázisuk megfogalmaz egy ilyen jellegű készülékkel kapcsolatban.

  • CAT S52 - ne strapáld magad!

    A kulcsszavak adottak: IP68, törésteszt és különféle MIL-STD-810G futamok teljesítése. Ám erre a HD kijelzős, lomha CAT-ra olyan árcédulát sütöttek, hogy megpirult, mint macska a forró bádogtetőn.

Előzmények

  • CAT S61 - a szerszámosláda

    A strapatelefonok új királya nemcsak szívósabb a korábbiaknál: a hőkamera mellé lézeres távolságmérést és levegőmonitorozást is bevet, brutális áron.

  • CAT S31 - a macska álmos

    A Bullitt új generációs CAT S szériájának gyengébb modellje valóban gyenge. Leszámítva a panel fényerejét és a burkolatot. Mert azok egyáltalán nem gyengék.

  • CAT S41 - oszd meg és uralkodj!

    A strapatelefonok trónjára tör a CAT új ajánlata, amelynek hőkamerája ugyan nincs, akkora telepe viszont igen, hogy megossza másokkal, és még fényképezésben sem utolsó.

  • CAT S60 - Hö! Kamera!

    A világ első, beépített, hőkamerával rendelkező telefonját dobta piacra a CAT. Emellett persze a szokásos robusztusság és a speciális funkciók miatti magas árszint jellemző rá.

Hirdetés