Külső, használat, Bragi alkalmazás
Hardveres téren nagyon kevés változás történt, a külső teljesen megegyezik az eredeti modellel, mind a töltődoboz, mind pedig a fülhallgatók szempontjából. A 155 grammos kapszulában aprócska, 8-8 grammos kütyük ücsörögnek, sehol egy gomb vagy kapcsoló, ha levesszük az indukciós töltőről az eszközöket, azok színekkel jelzik a töltöttségüket, és az érzékelőiknek köszönhetően pontosan tudják, mikor vannak épp használatban.
Balra az eredeti, kifutott Dash, jobbra a Pro. Hardveresen minimálisak a különbségek [+]
Ezen kívül megmaradt a pulzusmérő és a mozgásérzékelő, ez utóbbinál határozott fejlődést érzünk, ahogy a kapcsolat stabilitásánál és a beszélgetési hangminőségnél is: a Dash Pro egy-két kivétellel sosem vesztette el a kapcsolatot, hatótávján pedig rengeteget csiszoltak, nálunk akár 6-7 méterről is hibátlanul kommunikált a telefonnal. Telefonálásnál is sokkal jobb a helyzet, a szánktól fizikailag értelemszerűen nagyon távol van a mikrofon, viszont zajos környezetben sem kellett üvöltenünk, hogy a túlvégén halljanak minket.
A csatlakoztatás pofonegyszerű, ahogy az alkalmazás sem változott sokat, így a korábban leírtakat nem ismételjük meg, csak a különbségekre koncentrálunk. Alapértelmezetten zajszűrt mód áll rendelkezésünkre, ez nem annyira hatékony, mint a dedikáltan aktív zajszűrésre kitalált és optimalizált eszközök, viszont jól teszi a dolgát, és mivel asszisztensként jóval tovább érdemes hordani, mint egy kizárólag zenehallgatásra kitalált eszközt, van benne egy Transparency mód, ami a környezeti hangoktól való elszigeteltséget szünteti meg teljesen, ha nem futott zene, ilyenkor mindig úgy éreztem magam, mint aki hallókészüléket használ, sokak szerint úgy is néztem ki, pedig a design egyébként nem rossz, csak az emberi szemnek még furcsa ilyen, teljesen kábel nélküli, fülbe illeszkedő kütyüket látni. A környezeti zajok beengedését már az eredeti Dash is tudta egyébként, de ennél jóval kevésbé volt hatékony, az általunk tesztelt szoftververzióval.
Felületes szemlélő akár hallókészüléket is beleláthat [+]
Frissült a MyTap is, egész pontosan eltűnt a béta utótag, így most már kopogtathatunk a saját arccsontunkon, ha számot akarunk megállítani, léptetni, esetleg a Google segédet szeretnénk segítségül hívni. Ezen kívül megmaradt az érintésvezérlés jobb és bal oldalt, illetve a fejbillentés is, ez utóbbi most már külön, részletesebb kalibrációt kér, hatásfoka pedig rengeteget fejlődött. Az alkalmazás továbbra is kissé puritán, ami a funkciók testreszabhatóságát illeti, rengetegféle gesztushoz lehetne megannyi trükköt társítani, de mindenki csak abból a néhányból válogathat, amit a fejlesztők eredetileg kigondoltak.
Az aktivitáskövetés továbbra is kerékpározásra, futásra és úszásra van hitelesítve, a forrásként működő telefon adja a GPS-koordinátákat, az alkalmazás pedig ebből, valamint a fülhallgatóba épített szenzorokból mutatja meg a szívverést, az elégetett kalóriákat, a lépéseket, a megtett távolságot, a sebességet, és olyan alapvető dolgokat is, hogy mennyi ideig tartott az edzés. Az IPX7-es vízállóság remélhetőleg nem mond majd csődöt, mi mindenesetre nem úsztattuk meg a tesztpéldányt.
A Google Segéd és a Siri is remekül irányítható a Bragival, de a hagyományos asszisztensen túl a kommunikáció megkönnyítésére is gondoltak a cégnél: jelenleg még csak iOS-re elérhető az iTranslate megfelelő verziója, de készül az androidos változat is (az alap alkalmazás már most is elérhető a Play Áruházból), amivel két Dash között azonnali szöveges fordítások végezhetők el, a Microsoft adatbázisát használva. A szolgáltatás fizetős, havidíjas, de minden vásárló egy hónapnyi próbaverziót kap ajándékba. Nem hibátlan, de érhető a fordítás – a Google megoldása érezhetően előbbre jár, szerencsére azt is igénybe vehetjük a Dash segítségével, csak kicsit körülményesebben.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!