Hardver és szoftver
A Torch burkolata alatt 624 MHz-es Marvel processzor dolgozik, ami kissé vékonynak tűnhet a manapság gigahertzekkel dobálózó konkurencia mellett, de láttunk mi már elvileg lassú gépet villámsebesen üzemelni, minden az optimalizáción múlik. Az viszont sajnos tény, hogy grafikai gyorsító nincs a gépben, s ennek lesz is némi böjtje. Az 512 MB RAM és a belső, 4 gigabájtos tárhely elég masszív, itt nem spóroltak.
A szoftverre viszont nemigen lehet panasz. A 6-os verzió igen átgondolt, gyors, jól működő és könnyen megtanulható egyveleg lett, ráadásul a RIM-nél úgy alkották meg a felületet, hogy az érintőkijelző nélküli gépeken is futhat. Elvileg számos korábbi telefon is frissíthető lesz erre az új rendszerre, amit a tapasztalatok fényében tényleg tudok ajánlani.
Az alapképernyő újítása, hogy minden rész kattintható. Felülről egy státusz ablak gördíthető le (hálózati kapcsolatok, ébresztés, ilyesmi), alulról pedig maga a menü jön be. Középre érkeznek a frissítések, levelek, események. A lentről becsúszó ikonos menü eléggé ügyes. Öt oldala van neki, amiket horizontális ujjhúzással tudunk elérni, jelesül a következőek: minden, gyakran használt, kedvencek, letöltések és média. Eleinte a teljes menüt használtam, aztán később jó volt a frequent is, ezzel szerintem sokan lesznek így. A menüben való bóklászás kifejezett gyors, szaggatásmentes, így kell ezt csinálni.
A 6-os verzió újításai között van még számos apróság, érdemes kiemelni az alkalmazásváltó felületet, ami ikonokkal jelzi a futó programokat. A mozgásérzékelő a menü összes pontján elfordítja a kijelzőt, de csak akkor, ha a billentyűzet csukva van. Újdonság az alapképernyőről elérhető kereső, amely a készülék teljes belső tartalmában kutakodik, megmaradtak viszont azok a beállítási lehetőségek, amiben a BlackBerry mindig is erős volt: pxelenként növelhető betűméret, ötféle betútípussal. A ikonok között új menüpontokat fedezhetünk fel, a RIM is nyitott a social media irányába, Facebook, Twitter, MySpace is akad.
A tárcsázó kifejezetten jól nyomkodható (tök felesleges a fizikai billentyűzeten mütyürkézni ezügyben), a híváslista és a névjegyzék gördítése akadásmentes. A hangminőség mindig tökéletes volt, gyakorlatilag az alap funkcionalitás kapcsán nem tudok belekötni a Torch menürendszerébe.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!