Bemutató: Sygic GPS Navigation PNA

Hirdetés

Funkciók, árak

A menü tulajdonképpen azonos a mobiltelefonos verzióban látottal, könnyen kezelhető. A beállítások elég sokrétűek és számos opció épül online kapcsolatra. Mivel az x960BT Bluetooth-on képes internetezni, így egy megfelelő telefonon keresztül tudunk kapcsolódni. Ez persze nem kötelező, viszont ha megtesszük, akkor bejelentkezhetünk a Sygic online közösségébe. Itt be tudunk jelenteni például sebességmérést, balesetet, egyéb eseményt, amelyről a többi online Sygic felhasználó rögtön értesül. Megoszthatjuk jelenlegi pozíciónkat is másokkal vagy épp benézhetünk a Sygic webshopjába, de a már korábban említett Google kereső se fog e nélkül működni, mi több, akár időjárást is lekérhetünk. Érdekes extra a városkalauz, ahol többek között hazánk fővárosáról van egy egész részletes leírás. Az mondjuk más téma, hogy az adatok között néhány érdekességre lehet bukkanni, mint mondjuk a 100 forintos vonaljegy (jó régen volt ennyi), ám ez inkább tűnik elírásnak, mert többségében helyes és pontos információk szerepelnek.

Sygic GPS Navigation PNA

A rendszer lekezeli a TMC információkat, persze miután csatlakoztatjuk a vevőt. Használat közben jelzi, ha az útvonalunkat érintő esemény van, és vagy automatikusan vagy manuálisan kérhetünk áttervezést. Szintén hasznos a sávinformáció, a nagyobb kereszteződések előtt időben látjuk, hova is kell majd besorolnunk a továbbhaladáshoz. A zsebünket kímélheti a sebességkorlátozásra vonatkozó hangos és képi jelzések, a szoftver nem csak az aktuális, hanem a következő korlátozást is előre jelzi, akárcsak a traffipaxokat. Az Útikalauz rögzíti a korábbi utazásainkat, és grafikonon vissza tudjuk nézni, hányszor, hova, mennyi idő alatt, milyen átlagsebességgel jártunk (ez kikapcsolható). Érdekes, hogy az útvonaltervezéssel kapcsolatban csupán az állítható, hogy a fizetős utakat elkerüljük-e, illetve a leggyorsabb, legrövidebb vagy gazdaságos számítást szeretnénk. Testreszabhatjuk a navigációs képernyőt aszerint, milyen információkat szeretnénk látni navigálás közben, külön autós és gyalogos üzemmód esetén. Ha zavarnak, kikapcsolhatjuk a 3D épületeket, tereptárgyakat, és persze kijelölhetők azok a POI pontok, amik szintén megjelennek a térképen. Noha a PNA-nál kevésbé fontos, de a szoftver támogatja a multitaskingot, tehát ha egyébként a Bluetooth kihangosító funkció mellett használjuk, nem lesz gond, ha befut egy hívás.

Sygic GPS Navigation PNA

A végére maradt az utolsó kérdés, az ár. A WayteQ itthon teljesen kivezette az x990-es típust, így jelenleg az x850 és az x960BT érhető el a kínálatunkban, mint WinCE alapú PNA. A szoftver jelenleg ezen a két készüléken érhető el, mégpedig kétféle változatban. Az egyetlen különbség, hogy némi felárért cserébe ingyenes térképfrissítést kapunk hozzá, amit a Sygic élettartam frissítésnek nevez, de az itthoni forgalmazó a valóságot jobban tükröző, 3 éves frissítés megjelöléssel árulja. Az x850-es alapára a szoftverrel 30 900 forint, míg a nálunk járt x960BT modell 37 900 forintért vásárolható meg. Ugyanezek az árak a 3 éves frissítési opcióval 38 900 és 46 900 forintra módosulnak. Később a szoftver önállóan is megvásárolható lesz, 8 GB-os microSD memóriakártyán, ennek árát a cikk elkészültekor még nem tudjuk. Ne feledjük, hogy ezért egyrészt kapunk egy hivatalos gyári garanciával és támogatással rendelkező eszközt, másrészt egy legális, teljes Európa térképet tartalmazó szoftvert is.

Rusi

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés