Multimédia
Egy tablet elsősorban tartalomfogyasztásra készül, a tartalom előállítása nem feltétlenül egy ilyen gép feladata. Ennek ellenére gyakorlatilag minden táblagépen találunk kamerát, de ezek minősége, felbontása és szolgáltatáskínálata rendre gyengébb, mint az a telefonokban levő modulokra jellemző. Most sincs ez másképp, noha az Asus ezt a hátlapi, 5 megapixeles szenzort is PixelMasternek nevezi, de felesleges elszórni egy valamelyest jól csengő nevet arra a produkcióra, amit a ZenPad 10 nyújt, még akkor sem méltó, ha a Zenfone 2-es széria képalkotási képességei sem képviselik a csúcsot.
A felület ismerős, van egy csomó üzemmód, de makrót és kézi módot nem fogunk találni. Akad HDR, kevés fény, szépség (elsősorban az előlapi kamerához), éjszakai mód, GIF, tilt shift, timelapse és effektezős mód is, de a lenti képeket elnézve nem hiszem, hogy bárkinek kedve szottyan, hogy ezekkel játszogasson. A 16:9-es képarány mellett 4 megapixeles fotók születek (felső sor), a maximális pixelszámot 4:3 arányú képeknél fogjuk elérni. Készült fotó éjszakai móddal is, beltérben, sötétebb fényviszonyok esetén viszont nem lesz sok esélyünk, mert a vaku hiányzik a kamera mellől. A közeli fotókról is le kell mondanunk, az autofókusz 10-12 centinél közelebbre képtelen élesíteni, ráadásul az elkészült alkotások is meglehetősen gyengék.
A vonalélesség gatya, a dinamikatartomány olyan szűk, mint Belső-Mongóliában a sávszél, a színek fakók, a fókusz kissé esetleges. Nyilván nem vár az ember olyan fotókat, mint egy telefontól, de ha nagy betűkkel a gyártó weboldalán oda van írva a tablethez, hogy PixelMaster, meg hogy see, waht others can’t see, akkor nem azt várom, hogy tényleg olyan retek fotókat látok majd, amit más gépek sem csinálnak. Videót Full HD-ban vesz fel a gép, ha kérünk szoftveres képstabilizációt, akkor ez 720p-re csökken. Tesztfelvétel itt található.
A képalkotás tehát nem erőssége a ZenPad 10-nek, viszont zenében kifejezetten jól teljesít. A felső hangszórórács korrekt, erős, fülessel is remek a minőség, itt tehát nem lehet okunk panaszra. Az Asus saját zenelejátszója mellett a Play Music is fent van a kütyün, de a gyártói megoldás teljesen érvényes, mutat albumborítót, szépen listázza a számokat különböző paraméterek alapján, van ismétlés, van véletlenszerű lejátszás, több nem is kéne, pedig Google Drive, Dropbox, OneDrive és Asus Webstorage tárhelyekhez is tud kapcsolódni, hogy az ott elhelyezett zenéket is lejátssza, nyilván akkor, ha van netkapcsolat. FM-rádió ebben a tabletben sincs, ezt már lassan megszokjuk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!