Hirdetés
AudioDock
A ZenPad 10-es családhoz lehet venni egy csomó tartozékot, ezek közül az AudioDock talán a legérdekesebb. Az Asus úgy gondolta, hogy az lenne a menő, ha összegyúrnának kétféle táblagépes kiegészítőt, két olyan igényt ötvözve, ami gyakran kerül terítékre, ezért megszületett egy hangfalakkal kombinált billentyűzet. Rá is írták, hogy SonicMaster, ami a tajvani cégnél — legalábbis szerintük — a zenei minőséget garantálja.
A gombsor angol kiosztású, de a megfelelő helyeken magyar ékezetes betűk vannak, ha a tablet nyelve is magyar. Világítás nincs, touchpad nincs, kurzorgombok viszont akadnak, a klaviatúra felső részén pedig ott virít a hangfal rácsozata, így ránézésre valóban elég jó házasításnak tűnik az AudioDock. A gombok nyomáspontja jó, ám biztosan feltűnik, hogy egyetlen, oldalsó microUSB képezi az összes fizikai csatlakoztatási lehetőséget, ami kizárólag arra jó, hogy ezen keresztül töltsük fel a szerkezetet.
Fentiek azt is jelentik, hogy az AudiDock Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál a tablettel, magyarán nem is kell, hogy belepattintsuk a készüléket a számára kialakított vájatba, enélkül is üzemképes. És mivel az Asus nem tökörészett azzal, hogy bármilyen saját appot gyártson a tartozékhoz, ezért a párosítás pusztán annyi, hogy az Android Bluetooth menüpontjában rá kell bökni a látható billentyűzetre és külső hangszóróra, magyarán az AudioDock jó esetben tetszőleges tablettel (és telefonnal) is összeismertethető. Jelentem, egy Zenfone 2-vel simán működött.
Eddig tehát minden nagyon csodálatos, leszámítva, hogy ha be van téve a tablet a neki szánt vájatba, akkor nem elég nagy a nyitási szög és arra is érdemes figyelni, hogy nagyjából középre illeszük a ZenPad 10-et, mert különben idétlenül néz ki. Az viszont elkeserítő, hogy a billentyűzettel kapcsolatos funkciók remekül működnek ugyan, de amire az Asus ráírta, hogy SonicMaster, az ennyi erővel egy tetszőleges óvodai kanál is lehetett volna, mert a hangszórók minősége roppant harmatos. A hangerővel még nincs komolyabb gond (bár alig combosabb, mint a ZenPad tetejébe beépített hangszóró), de a minőség fülsértően tré, közepesnél nagyobb hangerőre állítva torz, recseg és minden olyan betegséggel rendelkezik, ami miatt az ember villámtempóban a kikapcsoló gomb felé veti magát.
Az AudioDockban értelemszerűen van akkumulátor, feltöltöttem csutkára, de a tesztidőszak alatt nem merült le annyira, hogy elkezdjen villogni az alacsony töltöttséget jelző ledecske. Gondolom annyit simán bír, mint maga a tablet, de egyszerre tölteni a két eszközt csak akkor fogjuk tudni, ha egyébként rendelkezünk már microUSB töltővel (vagy veszünk), mert a ZenPad 10 mellé jár egy, de az Audiockhoz csak egy doboznyi levegőt csomagolt az Asus, ami annak ellenére sem mondható értékesnek, hogy a csomag nyilván Kínából pottyan majd a boltok polcaira. Ha rajtam múlna, maradna is ott, mert a gombsor tök hasznos és illik a tablethez, de a SonicMaster ebben a formában egy fityinget sem ér, márpedig nyilván úgy lesz árazva, hogy azért is fizetnünk kell.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!