Asus Zenfone Max - Zennek fele sem tréfa

Hardver, szoftverezettség

A Zenfone Max belsejében a 64 bites architektúrájú Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916) chipset dolgozik, és nem arról van szó, hogy ez nem elég az alapvető működéshez, de egy picivel újabb megoldást beépíthetett volna az Asus, mondjuk a 415-ös verziót. Az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab 1,2 gigahertzes Cortex-A53 dübörög, a grafikus szerepet a 450 megahertzen ketyegő Adreno 306 vállalja magára, a rendszermemória mérete 2 gigabájt. A 16 gigabájtos adattárolóból 10,38 használható fel szabadon, akinek ez nem elég, az a microSD bővíthetőségben bízhat, a foglalat maximum 32 gigabájtos kártyát kezel, ráadásként pedig örök életre szóló 5 gigabájtos felhőtárhely jár. Jó hír, hogy az alkalmazásokat nemcsak a belső tárhelyre, hanem a külső eszközre is telepíthetjük. A rezgőmotor jó formában van, nem nehézség neki megremegtetni a hatalmas készülékházat.

Érintésérzékeny vezérlőgombok, amik nem kaptak háttérvilágítást
Érintésérzékeny vezérlőgombok, amik nem kaptak háttérvilágítást [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Asus Zenfone Max Meizu m2 note Samsung Galaxy On7 Xiaomi Redmi Note 2
Rendszerchip Snapdragon 410 MediaTek MT6753 Snapdragon 410 MediaTek MT6795
AnTuTu Benchmark 5.x 23413 pont 31310 pont 20385 pont 49170 pont
AnTuTu Benchmark 6.x 25252 pont ? pont 24790 pont ? pont
Vellamo Browser 1709 pont 1903 pont 1582 pont 2460 pont
Vellamo Metal 845 pont 832 pont 958 pont 1355 pont
Geekbench 3 (single) 492 pont 562 pont 417 pont 911 pont
Geekbench 3 (multi) 1483 pont 2662 pont 1331 pont 4594 pont
GFXBench Man. onscreen 3,8 fps 4,2 fps 3,9 fps 7,9 fps
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps 4,2fps 1,8 fps 8,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,3 fps 12 fps 9,3 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 12 fps 5,2 fps 23 fps

A pontszámokból jól látszik, hogy habár a Snapdragon 410 SoC nem teljesít rosszul, azért a MediaTek egyes variánsai elhúznak tőle. Persze mit sem érnek az eredmények, ha nincs optimalizálva a rendszer, az Asus pedig híresen jól oldja meg ezt. A rendszer nagyon pörgős, jót tesz a két gigabájt RAM, az alkalmazásváltó gyorsan megnyílik, egyik programból a másikba lépés sem okoz fejtörést a hardvernek, egyedül a később részletezett böngészőnél nem minden kóser. Melegedés még komolyabb terhelés esetén sem tapasztalható. Játszani csínján lehet a telefonnal, mondjuk az új Rayman még elfut, ennél komolyabb produktumokkal, például a Real Racing 3-mal vagy Asphalt 8-cal azonban már felesleges próbálkozni, mert akadozni fognak.

A normál és az easy mód A normál és az easy mód
A normál és az easy mód [+]

A Zenfone Max fedélzetén kétféle üzemmódban képes működni az Android 5.0.2 Lollipop operációs rendszer, van normál és egyszerű, mindkettőről látható felül egy-egy képernyőkép, utóbbi esetén nagy ikonok jelennek meg, ami a gyengén látókat is segítheti. Külön fícsör, hogy a home gomb dupla megnyomása esetén kisebb méretűre változik a képernyő tartalma, így szükséges esetben egy kézzel is könnyedén használható marad a mobil. A fényképezőt, a tárcsázót (amin egyébként számok és betűk szerint is kereshetünk a névjegyek között), az üzenetkezelőt és az értesítéseket azonnal elérjük a zárolt képernyőről, a notifikációk egyébként a legördülő információs függönyben is megjelennek, mint ahogy a gyorsbeállítások kapcsolói is, méghozzá elég szép számban.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

Az Asus-féle billentyűzeten nem rossz gépelni, lehet csúsztatással szavakat bevinni. A ZenMotion menüpontban lehet aktiválni a dupla koppintásos kijelzőfeloldást, külön opció van a Ne zavarj módra, az Asus egyéni beállítások szekcióban pedig még több mindent személyre szabhatunk: változtathatunk a képernyőkép fájlformátumán, bekapcsolhatjuk a kesztyű módot, és válogathatunk a gyorsbeállítások között. A gyermek mód bepipálásával egy "biztonságos játszóteret" hozhatunk létre, ez kvázi a szülői felügyelet, így a lurkók csak az általunk kiválasztott tartalmakhoz férnek hozzá. A főképernyőt sokféleképpen variálhatjuk, színesíthetjük widgetekkel, ikonokkal, alkalmazásfelületekkel, görgetési hatásokkal, sőt, még témázhatjuk is.

Az információs függöny és a PhotoCollage Az információs függöny és a PhotoCollage
Az információs függöny és a PhotoCollage [+]

A szokásos android alkalmazások közül minden megtalálható a rendszerben, a teljesség igénye nélkül vannak tehát Google appok (YouTube, Térkép, Gmail stb.), számológép, kamera, hangfelvevő (minősége közepes, két méterig még teljesen rendben van), böngésző, fájlkezelő, naptár, ébresztőóra, Play Áruház, zene- és videolejátszó. Több olyan plusz applikáció van, amit igazából azonnal törölhetünk (Clean Master, Dr. Safety, Zinio), de vannak olyanok is azért, amik hasznosak tudnak lenni. Ilyen a Laser Ruler, ami a hátlapi lézert használja arra, hogy megállapítsa a távolságot, nagyságrendileg egész jó eredményeket produkál, és 50 centiméterig képes számolni, aztán már csak azt írja, hogy ennél messzebb van az adott fal, tárgy, valami. A Photo Collage még a jópofa dolog, ezzel különféle montázsokat készíthetünk a fotókból, elláthatjuk effektekkel is az alkotásokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Asus Zenfone 2 Laser - korrekciós műtét

    Járt már nálunk öthüvelykes Zenfone 2, a Laser utótagú ZE500KL azonban több lézeres ráncfelvarrásnál: a nagy felbontású kamera és a gyors autófókusz mellett a méretek is az előnyükre változtak.

  • Asus Zenfone Selfie - belenézni a felárba

    Jókora előlapi kamerával jön a tajvani gyártó gépe, amely egyébként a középkategória felső szegmensébe tartozik. Jól kitalált, sokoldalú eszköz, de érnek a szelfik ekkora felárat?

  • ASUS Zenfone 2 - felezőpont

    Az öthüvelykes Zenfone 2 (ZE500CL) feleannyi processzormagot, kijelzőpixelt és RAM-ot tartalmaz, mint az 5,5 hüvelykes fivére, és pont fele annyiba kerül.

  • Asus Zenfone 2 - agya, mint egy planéta

    4 GB RAM-ot kapott a Zenfone 2-es készülékcsalád legkomolyabb darabja, a ZE551ML névre hallgató variáns. Másban is brillírozik, de a fotózás nem az erőssége.

Hirdetés