Hirdetés

Asus Zenfone Max - Zennek fele sem tréfa

Középkategóriás felszereltség, egész jó ár. Ilyet láttunk már, de hogy emellé még olyan extrák is járjanak, mint a lézeres autofókusz vagy az 5000 mAh-s akku, olyat már kevésbé.

Bevezető, tartozékok

Az Asus meglehetősen csendesen indította az idei évet, pedig tavaly a CES-en több termékkel is előrukkoltak, és hangsúlyozták, hogy prioritásba helyezik az okostelefon piacot, persze mindemellett a tabletek és a számítógépes alkatrészek fejlesztése is kiemelt szerepet kap. Most Las Vegasban semmi újat nem mutattak be, valószínűleg a Mobile World Congress már több meglepetést fog tartogatni, akár a Zenfone 3 család is piacra kerülhet. 2015-ben ugyanis még a második generációs sorozat uralkodott, a família tagjai közé pedig olyan különleges mobilok tartoznak, mint a 256 gigabájtos háttértárolóval szerelt Zenfone 2 Deluxe Edition, de nem szabad megfeledkezni a másik termékcsaládról sem, aminek ékessége az optikai zoommal ellátott Zenfone Zoom.

Elég méretes darab, egy kézzel nehéz kezelni
Elég méretes darab, egy kézzel nehéz kezelni [+]

Az Asusnál igyekeznek meglovagolni a lehetőségeket, november óta már Indiában is gyártanak okostelefonokat, hiszen a fejlődő piac nemcsak a tajvaniak, hanem más techóriások számára is meglehetősen fontos területnek számít. Fel is kell kötni a gatyaszárat, hiszen a tabletpiac rohamosan szűkül, ami az Asust is rendkívül érzékenyen érinti, és azt sem lehet mondani, hogy a Digitimes elemzései után kiosztott tizenötödik hely jól mutatna a gyártó neve mellett. Pedig vannak jó ötletek, sok modellre jön a Marshmallow frissítés, és általában az ár/érték aránnyal sincs gond (a kivételektől eltekintve). Tesztalanyunk, a Zenfone Max a jobbik osztályba került, ugyan a középkategóriás felszereltség manapság már aligha elég, az Asusnak sikerült olyan extrákkal megfűszerezni a külföldön már laza öt hónapja piacon lévő mobilt, ami itthon akár sikeressé is teheti.

A csomag semmi extra tartozékot nem tartalmaz
A csomag semmi extra tartozékot nem tartalmaz [+]

A doboz az átlagnál egy kicsit dizájnosabb, bár nem egy bonyolult dolog, van rajta kép a mobilról, és a megnevezés sem maradt el. Oldalról kell kihúzni azt a papírtálcát, aminek tetején főszereplőnk fekszik, ha pedig ezt is leemeljük a helyéről, akkor a külön „szobákba” pakolt használati útmutatót, a hallójáratba illeszkedő kialakítású headsetet, a microUSB kábelt, illetve az egy amperes töltőfejet pillanthatjuk meg. Utóbbi kicsit csalódás, hiszen a Zenfone Max hatalmas teleppel száll versenybe, ezt pedig elég lassan lehet így feltölteni.

Külső

Nem arról van szó, hogy az Asus csúnya telefonokat gyárt, tudnak ők egészen szemrevaló eszközöket készíteni, de azért én megválnék a formatervezőtől. A Zenfone Max is elég ormótlan, ha finoman akarok fogalmazni, akkor leginkább a sok kihasználatlan helyre panaszkodnék, alul és felül is elég széles a káva, az utolsó oldalon látható egy kép, ahogy éppen az LG G3 mellett pózol a kütyü, hiába ugyanakkora a kijelző, jóval magasabb és kicsit szélesebb tesztalanyunk a dél-koreaiak lassan két éves csúcsmodelljénél. Hogy ez mit jelent számokban? 156 x 77,5 x 10,55 milliméteres kiterjedést és 202 grammos tömeget, nyilván utóbbi könnyebben megbocsátható a méretes akkumulátor miatt. Az összeszerelési minőség korrekt, ha erősebben tekergetjük a főként műanyagból és üvegből álló készülékházat, akkor először ropog egy picit, utána összeáll. Fém kívülről nincs, a vízállóság sem opció.

Alul kicsit több a hely a kelleténél
Alul kicsit több a hely a kelleténél [+]

Kijelző-teszt
Mérés Asus Zenfone Max Meizu m1 note Lenovo A7000 Samsung Galaxy On7
Fehér fényerő (max.) 522 nit 466 nit 360 nit 418/516 nit
Fehér fényerő (min.) 32,3 nit n/a n/a 4,5 nit
Fekete fényerő 0,23 nit 0,5 nit 0,21 nit 0,37/0,45 nit
Kontrasztarány 2225:1 931:1 1715:1 1100:1
Színhőmérséklet 7430 K + kézi 7144 K 7863 K 8205 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az előlap nagyjából hetven százalékát foglalja el a Corning Gorilla Glass 4 üveg által védett, 5,5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású megjelenítő. Az IPS panelek az Asus legtöbb készülékében általában jobbak a versenytársakénál, és ez bizony most sincs másképpen. A fényerő kiváló, bőven elég lesz majd a nyári napsütésben, tíz ujjat minden gond nélkül érzékel a képernyő, és ami a legjobb, hogy a kontrasztarány elképesztően magas, a színek csodásak, már-már az AMOLED-del versenyeznek. A fehéregyensúlyt jól eltalálták, de ha mégsem tetszik, akkor manuálisan is kalibrálható. A kijelző felett helyezkedik el a fény- és közelségérzékelő szenzor, az öt megapixeles kamera, és a beszédmikrofon, aminek jobb szélére egy értesítő ledet is rejtettek. Az alsó rész hatalmas, ezen a területen bőven elférnek a visszalépés, a kezdőképernyőre ugrás és az alkalmazásváltó funkciógombjai, mindegyik érintésérzékeny, ám egyik sem rendelkezik háttérvilágítással. Ej ej.

Alul még microUSB csatlakozót találunk, nem USB Type-C-t
Alul még microUSB csatlakozót találunk, nem USB Type-C-t [+]

A lekerekített szélek kényelmesen simulnak a tenyérbe, egy fém keret mondjuk jelentősen dobott volna a minőségérzeten. A jobb oldalra szerelték a hangerőszabályzó billentyűt és a bekapcsológombot, mindkettő nyomáspontja erős, nem lötyögnek. Felül kap fontos szerepet a 3,5 milliméteres jack kimenet, alul pedig a microUSB csatlakozó és a beszédmikrofon, a phablet bal fele teljesen üresen maradt.

A kamera mellé lézeres autofókuszt is szereltek
A kamera mellé lézeres autofókuszt is szereltek [+]

A hátlap matt felületű, a fehér színű burkolaton nem látszódnak meg az ujjlenyomatok és a kosz sem. Felül középen zsúfolódik össze a dupla tónusú ledes villanó, a 13 megapixeles fényképező, a másodlagos mikrofon és a fókuszálást segítő lézer. Az alsó területet a lyukacsos kialakítás mögé bújtatott hangszóró uralja. A borítás leszedhető, ám ettől még nem lehet házilag a méretes telepet kicserélni. Helyette lehetőség adódik arra, hogy a két microSIM és az egy microSD foglalathoz szabadon hozzáférhessünk.

Hardver, szoftverezettség

A Zenfone Max belsejében a 64 bites architektúrájú Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916) chipset dolgozik, és nem arról van szó, hogy ez nem elég az alapvető működéshez, de egy picivel újabb megoldást beépíthetett volna az Asus, mondjuk a 415-ös verziót. Az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab 1,2 gigahertzes Cortex-A53 dübörög, a grafikus szerepet a 450 megahertzen ketyegő Adreno 306 vállalja magára, a rendszermemória mérete 2 gigabájt. A 16 gigabájtos adattárolóból 10,38 használható fel szabadon, akinek ez nem elég, az a microSD bővíthetőségben bízhat, a foglalat maximum 32 gigabájtos kártyát kezel, ráadásként pedig örök életre szóló 5 gigabájtos felhőtárhely jár. Jó hír, hogy az alkalmazásokat nemcsak a belső tárhelyre, hanem a külső eszközre is telepíthetjük. A rezgőmotor jó formában van, nem nehézség neki megremegtetni a hatalmas készülékházat.

Érintésérzékeny vezérlőgombok, amik nem kaptak háttérvilágítást
Érintésérzékeny vezérlőgombok, amik nem kaptak háttérvilágítást [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Asus Zenfone Max Meizu m2 note Samsung Galaxy On7 Xiaomi Redmi Note 2
Rendszerchip Snapdragon 410 MediaTek MT6753 Snapdragon 410 MediaTek MT6795
AnTuTu Benchmark 5.x 23413 pont 31310 pont 20385 pont 49170 pont
AnTuTu Benchmark 6.x 25252 pont ? pont 24790 pont ? pont
Vellamo Browser 1709 pont 1903 pont 1582 pont 2460 pont
Vellamo Metal 845 pont 832 pont 958 pont 1355 pont
Geekbench 3 (single) 492 pont 562 pont 417 pont 911 pont
Geekbench 3 (multi) 1483 pont 2662 pont 1331 pont 4594 pont
GFXBench Man. onscreen 3,8 fps 4,2 fps 3,9 fps 7,9 fps
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps 4,2fps 1,8 fps 8,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,3 fps 12 fps 9,3 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 12 fps 5,2 fps 23 fps

A pontszámokból jól látszik, hogy habár a Snapdragon 410 SoC nem teljesít rosszul, azért a MediaTek egyes variánsai elhúznak tőle. Persze mit sem érnek az eredmények, ha nincs optimalizálva a rendszer, az Asus pedig híresen jól oldja meg ezt. A rendszer nagyon pörgős, jót tesz a két gigabájt RAM, az alkalmazásváltó gyorsan megnyílik, egyik programból a másikba lépés sem okoz fejtörést a hardvernek, egyedül a később részletezett böngészőnél nem minden kóser. Melegedés még komolyabb terhelés esetén sem tapasztalható. Játszani csínján lehet a telefonnal, mondjuk az új Rayman még elfut, ennél komolyabb produktumokkal, például a Real Racing 3-mal vagy Asphalt 8-cal azonban már felesleges próbálkozni, mert akadozni fognak.

A normál és az easy mód A normál és az easy mód
A normál és az easy mód [+]

A Zenfone Max fedélzetén kétféle üzemmódban képes működni az Android 5.0.2 Lollipop operációs rendszer, van normál és egyszerű, mindkettőről látható felül egy-egy képernyőkép, utóbbi esetén nagy ikonok jelennek meg, ami a gyengén látókat is segítheti. Külön fícsör, hogy a home gomb dupla megnyomása esetén kisebb méretűre változik a képernyő tartalma, így szükséges esetben egy kézzel is könnyedén használható marad a mobil. A fényképezőt, a tárcsázót (amin egyébként számok és betűk szerint is kereshetünk a névjegyek között), az üzenetkezelőt és az értesítéseket azonnal elérjük a zárolt képernyőről, a notifikációk egyébként a legördülő információs függönyben is megjelennek, mint ahogy a gyorsbeállítások kapcsolói is, méghozzá elég szép számban.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

Az Asus-féle billentyűzeten nem rossz gépelni, lehet csúsztatással szavakat bevinni. A ZenMotion menüpontban lehet aktiválni a dupla koppintásos kijelzőfeloldást, külön opció van a Ne zavarj módra, az Asus egyéni beállítások szekcióban pedig még több mindent személyre szabhatunk: változtathatunk a képernyőkép fájlformátumán, bekapcsolhatjuk a kesztyű módot, és válogathatunk a gyorsbeállítások között. A gyermek mód bepipálásával egy "biztonságos játszóteret" hozhatunk létre, ez kvázi a szülői felügyelet, így a lurkók csak az általunk kiválasztott tartalmakhoz férnek hozzá. A főképernyőt sokféleképpen variálhatjuk, színesíthetjük widgetekkel, ikonokkal, alkalmazásfelületekkel, görgetési hatásokkal, sőt, még témázhatjuk is.

Az információs függöny és a PhotoCollage Az információs függöny és a PhotoCollage
Az információs függöny és a PhotoCollage [+]

A szokásos android alkalmazások közül minden megtalálható a rendszerben, a teljesség igénye nélkül vannak tehát Google appok (YouTube, Térkép, Gmail stb.), számológép, kamera, hangfelvevő (minősége közepes, két méterig még teljesen rendben van), böngésző, fájlkezelő, naptár, ébresztőóra, Play Áruház, zene- és videolejátszó. Több olyan plusz applikáció van, amit igazából azonnal törölhetünk (Clean Master, Dr. Safety, Zinio), de vannak olyanok is azért, amik hasznosak tudnak lenni. Ilyen a Laser Ruler, ami a hátlapi lézert használja arra, hogy megállapítsa a távolságot, nagyságrendileg egész jó eredményeket produkál, és 50 centiméterig képes számolni, aztán már csak azt írja, hogy ennél messzebb van az adott fal, tárgy, valami. A Photo Collage még a jópofa dolog, ezzel különféle montázsokat készíthetünk a fotókból, elláthatjuk effektekkel is az alkotásokat.

Kamera, multimédia

A hátlapra egy 13 megapixeles, 5 lencséből álló, f/2.0 rekeszértékű Toshiba szenzor került. A fókuszálást egy lézer segíti, ami elméletileg 0,03 másodperc alatt rögzíti a fókuszpontot, sötétben a dupla tónusú ledes villanó a fényképező másik hasznos társa. Optikai képstabilizátor sajnos nincs, bár mindent azért még nem lehet elvárni. Az előlapi kamera 85 fokos látószöggel rendelkezik, és maximum 5 megapixeles képeket készít, ráadásul ez is autofókuszos. A videofelvétel mindkettővel lehetséges, méghozzá 1080p felbontásban és 30 képkocka / másodperc sebességgel. Adott a PixelMaster 2.0 technológia, aminek hála több fényt képes beereszteni a szenzor.

A kamera beállításai és üzemmódjai A kamera beállításai és üzemmódjai
A kamera beállításai és üzemmódjai [+]

Az igen kecsegtető képességekhez megannyi szoftveres funkció tartozik. Módokból rengeteg van: automatikus, kézi, HDR, szépség (arcretusálás), éjszakai, mélységélesség, effektus (fekete-fehér, szépia, skicc stb.), panoráma, GIF-animáció, mélységélesség, kevés fény (ilyenkor világosabbak lesznek az éjszakai képek, a felbontás viszont 3 megapixelben maximalizálódik), intelligens eltávolítás (több képet készít a mobil, a háttérben mozgó tárgyakat pedig száműzi, a fotókat egy képben egyesíti), lassítás, miniatűr (egy vékony csíkot vág ki a felvételekből a program), idő visszapörgetése (sorozatfelvétel, az exponálás előtti és utáni képekből válogathatunk), önarckép, gyorsított felvétel. A manuális móddal együtt jár az ISO (50-800), az expozíció korrekció (-2 - +2), a fehéregyensúly (2500 - 6500 K), záridő (1/1000 - 2 másodperc). Ez még mindig nem a vége, a beállítások között találjuk az időbélyeget, az önkioldót (2, 5, 10 másodperc), a geotagginget és a villódzásgátlót.

Finoman szólva sem volt kegyes az időjárás a rövidke tesztidőszak alatt, az egyik napon a hó esett, a másikon sűrű köd lepte el a várost. Ebben pedig nehéz jó témákat fotózni, néhányat azért sikerült lőni, ami megmutatja a kamera képességeit. A vonalélesség például kifejezetten jó, a fókuszálás tényleg gyors, és a képek mentése sem vesz el sok időt, még HDR mód esetén sem. A dinamikatartomány megfelelőnek tűnik, a részletek látszódnak, bár a zajt nem mossa el az algoritmus, nem láthatók komoly utómunkálatok sem. A makró felvételekhez elég olyan 7-8 centiméterre tartanunk a telefont, homályos végeredmények nagyon ritkán készülnek. Éjszaka nem olyan fenomenális a helyzet, sajnos itt már elmosódnak a részletek, az persze tény, hogy legalább világos képek lőhetők. A vaku jól dolgozik, nagyjából három méterig visz el a fénye. Videóknál közepesen teljesít a készülék, a az 1080p-s tesztfilmen is látszik, hogy a kép elmegy, de nem az igazi, kevés a részlet, vibrál, illetve a hang is olyan, mint ha egy dobozban ültünk volna.

A dupla tónusú ledes vaku fényereje bőven megfelelő
A dupla tónusú ledes vaku fényereje bőven megfelelő [+]

A videolejátszó a H.263/H.264/MP4/3GP formátumokat támogatja, sem a 720p, sem pedig az 1080p nem okoz gondot a grafikus gyorsítónak, a 2K-t azonban nem szereti, mint ahogy egyébként a DivX/AVI megjelenítését sem támogatja, utóbbi legalább egy alternatív programmal meg lehet oldani. Fontos, hogy az AC3 hangsáv (akárcsak a Samsungnál) nem szólal meg, pedig ez az AVI filmek egyik velejárója. A szoftver elég keveset tud, mindössze annyit tudunk vele tenni, hogy könnyedén megoszthatjuk a filmeket üzenetben, YouTube-on, persze mindezek lehetősége függ a videók méretétől, hosszától.

A zenelejátszó és az FM-rádió A zenelejátszó és az FM-rádió
A zenelejátszó és az FM-rádió [+]

Amilyen fapados a videolejátszó, olyan bőséges tudású a zenelejátszó. Megeszi a MP3/WAV/eAAC+ fájlokat, a zenéket albumok, előadók, dalok, műfajok, zeneszerzők és mappák szerint rendezi. Az app képes lekérni az internetről a dalszövegeket, a hangszínszabályzó szabad konfigurálást tesz lehetővé, az elalvásidőzítőt 5 és 120 perc közé lőhetjük be. Van FM-rádió, ami csak akkor működik, ha a közepesen jól szóló vagy a birtokunkban lévő jobb minőségű fülest csatlakoztatjuk. A hangszóró sajnos nem túl frankó, a hangerővel nincs gond, vagyis a csengőhangok könnyedén meghallgatók, zenélni viszont nem érdemes a telefonnal, sem a magas, sem a mély hangok nem szólalnak meg szépen.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Zenfone Max két microSIM-et kezel, az egyik foglalat támogatja a Cat.4-es 4G-t (az Asus oldala 1800/2100 MHz-es frekvenciákat ír), vagyis ezen keresztül akár 150/50 Mbps sebességgel is szörfölhetünk a weben, a másik helyre illeszkedő kártya azonban csak 2G/3G hálózatokra képes felcsatlakozni, az elméleti maximum 21,1/5,76 Mbps. A készülék dual standby képes, azaz ha az egyik SIM-ről hívást bonyolítunk, a másikon sem internetezni, sem beszélgetni nem lehet. A hangminőség rendben van, kicsit talán éles, de egyáltalán nem zavaró, mindenki kitűnően hallott, és ez fordítva sem volt másképpen. A telefon belsejében lakozik még internetmegosztás és Direct-képes, 802.11b/g/n-es WiFi modul, az A2DP-s és EDR-es Bluetooth 4.0, valamint A-GPS, ami a földi routereken és antennákon kívül a GLONASS és a később aktiválásra kerülő BDS műholdak információit is képes feldolgozni. Infra és NFC sajnos nincs, a microUSB 2.0 csatlakozó viszont támogatja az OTG-t.

A böngésző és az energiatakarékos módok A böngésző és az energiatakarékos módok
A böngésző és az energiatakarékos módok [+]

Van gyári és Chrome böngésző, ám egyik sem kezeli a Flash-t, és egyik sem szerepel túl fényesen, ami optimalizációs problémákat vet fel. Az Asus megoldásánál például hiába működik a kétujjas nagyítás, zoomolás esetén igen jelentős döcögésre kell számítani, és a görgetés sem olyan szélsebes, mint amit elvárnánk. A Google programjánál egy fokkal jobb a helyzet, de hibátlannak az sem mondható. A gyári alkalmazásban egy gombnyomással elérjük a könyvjelzőket, elmenthetünk oldalakat, indíthatunk privát böngészést. A HD felbontás egyébként elég, bár messze nem olyan élesek a karakterek, mint a felsőbb kategóriában található eszközök esetén, az olvashatósággal mindenesetre nincs gond, egy éjszakai mód azért nem ártott volna.

Van két microSIM, egy microSD foglalat, az akkumulátor nem cserélhető
Van két microSIM, egy microSD foglalat, az akkumulátor nem cserélhető [+]

A Zenfone család sarja üzemidőben nyújtja leginkább a maximumot, köszönhetően az 5000 mAh-s telepnek. Egy középkategóriás hardver és egy 720p-s panel pedig nem szív el sok energiát, nem véletlen, hogy az Asus is több mint harminc óra beszélgetési és zenelejátszási időt garantál. A mindennapos használat azt mutatja, hogy két napig minden gond nélkül lehet nyomkodni a mobilt, nem kell félni attól, hogy a nap végén lemerül, egyedül a játék harap bele jobban az akksiba. Többféle energiatakarékos üzemmód közül választhatunk, hogy maximalizáljuk a készenléti időt. Van teljesítmény, normál, energiatakarékos (az adatforgalmat deaktiválja a telefon, ha a kijelzőt kikapcsoljuk), szupertakarékos (csak a telefon és SMS funkciók működnek) és testreszabott mód. Tesztalanyunk külső akkumulátorként is funkcionál, ehhez egy megfelelő kábel kell, etetése elég hosszadalmas, érdemes egy erősebb töltőfejet beszerezni. A vezetékmentes töltés nem támogatott.

Lenne bőven mit faragni a mobil külsején
Lenne bőven mit faragni a mobil külsején [+]

Értékelés: Asus Zenfone Max
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Erősödnek a kisebb gyártók, rengeteg telefon kerül piacra Európában és azon kívül. Nem véletlen, és egyébként nagyon szerencsés dolog, hogy a felhasználók egyre több lehetőség közül választhatnak, a piac nagyon árérzékeny, így nem csupán az fontos, hogy mennyit kell egy kütyüért kifizetni, hanem hogy ezért mit kap a júzer. Az Asus Zenfone Max esetén 66 900 forintot kell a boltban hagyni, ez már olyan végösszeg, aminek kiperkálása előtt rendesen körülnéz az ember. Tesztalanyunk hardver terén papíron átlagos felhozatallal támad, mégis vannak olyan pontok, amik kiemelik a versenytársak közül. Ezek közé nem a Snapdragon 410 chipset, vagy a rendkívül szép színekkel operáló kijelző tartozik, még csak nem is a 2 gigabájtnyi rendszermemória, inkább a böngészőn kívül nagyon fürge rendszer, vagy éppen a 13 megapixeles kamera, ami ilyen időben nem tudta annyira megmutatni erejét, mégis a lézeres autofókusz egy olyan extra, ami ebben az árkategóriában kuriózumnak számít. Egyértelmű viszont, hogy az 5000 mAh-s akkumulátor és az ezzel együtt járó hosszú üzemidő az, ami miatt örömében csettinthet mindenki, és ez az, ami miatt sokan potenciális lehetőségként tekinthetnek a készülékre. Az ellenfelek közé ugyanis olyan telefonok tartoznak, melyek kisebb teleppel rendelkeznek (jó példa itt a Samsung Galaxy On7), vagy egy kicsit drágábbak (mint felárért többet tudó Xiaomi Redmi Note 3), illetve olyan is akad, ami ugyan nagyobb akkuval bír, de hardveresen gyengébb (itt az Allview P8 Energyre érdemes gondolni). Az Asus tehát jól belőtte a Zenfone Max értékét, egyértelmű, hogy egy nagyon erős tetszett plecsni jár neki.

Asus Zenfone Max

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Asus Zenfone Max (ZC550KL)
Asus Zenfone Max Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 156 x 77,5 x 10,55 milliméter
Tömeg 202 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat 2 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5.5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Snapdragon 410
Processzor típusa 1,2 GHz-es, négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
LTE 1800/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, EDR)
WiFi 802.11b/g/n, hotspot, Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.0.2 (Lollipop) + ZenUI 2.0
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Audiovarázsló, MiniMovie, Laser Ruler, PhotoCollage, Splendid, Témák, ZenFlash Camera, Puffin
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, f/2.0, lézeres autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 5000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 914 óra
Beszélgetési idő 37,63 óra
Zenelejátszási idő 22,6 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, közelségérzékelő, értesítő led, gyorsulásmérő, iránytű
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Asus Zenfone 2 Laser - korrekciós műtét

    Járt már nálunk öthüvelykes Zenfone 2, a Laser utótagú ZE500KL azonban több lézeres ráncfelvarrásnál: a nagy felbontású kamera és a gyors autófókusz mellett a méretek is az előnyükre változtak.

  • Asus Zenfone Selfie - belenézni a felárba

    Jókora előlapi kamerával jön a tajvani gyártó gépe, amely egyébként a középkategória felső szegmensébe tartozik. Jól kitalált, sokoldalú eszköz, de érnek a szelfik ekkora felárat?

  • ASUS Zenfone 2 - felezőpont

    Az öthüvelykes Zenfone 2 (ZE500CL) feleannyi processzormagot, kijelzőpixelt és RAM-ot tartalmaz, mint az 5,5 hüvelykes fivére, és pont fele annyiba kerül.

  • Asus Zenfone 2 - agya, mint egy planéta

    4 GB RAM-ot kapott a Zenfone 2-es készülékcsalád legkomolyabb darabja, a ZE551ML névre hallgató variáns. Másban is brillírozik, de a fotózás nem az erőssége.