Hirdetés

Apple Watch Series 10 - évfordulós kiadás

Csalódhattak, akik arra vártak, hogy drasztikusat változik a tízéves Apple Watch. Viszont így is ez lett talán a legjobb évről-évre frissítés az óra történetében.

watchOS 11, kapcsolat iPhone-nal

Ahogy az összes eddigi Apple Watch óra, úgy a Series 10 is csak az iPhone telefonokkal működik együtt, mindenképpen szükség lesz egyre a beállításhoz. A használathoz már nem feltétlenül, mert az első bekapcsolást követően a watchOS-t beállíthatjuk hozzátartozónk számára is, de ilyenkor azért tudjunk róla, hogy a beállítást elvégző iPhone-ból hozzá lehet férni az órához. Ez akkor jó, ha idősebb rokonnak vagy gyermeknek szánjuk az órát, de mondjuk baráti társaságban már nem feltétlen ideális. A Series 10 használatához ugyanúgy szükség lesz az iPhone-ra telepített Watch és Fitnesz alkalmazásokra, valamint ajánlott az Apple Egészség megléte is, hisz ebben látjuk majd a részletes adatainkat. A minimum rendszerkövetelmény az óra részéről egy iPhone Xs telefon és rajta a legújabb iOS 18-as rendszer. Mi a teszt során egy iPhone 16-ra kötve használtuk az órát.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Nem sok változott a watchOS 10-hez képest, a szoftveres újdonságok között az új számlapok a látványosak, illetve az Árapály és Merülés alkalmazások megléte. Az okos pakli is frissült, immáron úgy rendezi a widgeteket, hogy szerinte az a legaktuálisabb és legfontosabb infókat tegye felülre, például ha közeledik egy naptárba beírt találkozónk időpontja, azt dobja legjobban látható helyre. Ha elindítunk egy zeneszámot, akkor a médiavezérlőt. De a legtöbb újdonság a háttérben történik, nem látványosan. Például ha más országba utazunk, az óra képes letölteni az adott nyelvi csomagot a fordítóhoz. Ha az Apple Térképek szolgáltatást használjuk az iPhone-on és az óránkon is, a telefonról ki tudunk jelölni és le tudunk menteni az órára offline állapotban térképet. Ehhez mondjuk valamiért az órának töltőn kell közben lennie akkor is, ha egyébként 100%-on van az akkumulátor.

Hirdetés

(forrás: Mobilaréna) [+]

Szintén olyan változás, ami felett elsiklik az ember, ha nem ássa bele magát kicsit a rendszerbe, hogy immáron napi célokat is megadhatunk a Fitnesz appban és akár szüneteltethetjük az aktivitáskövető gyűrűinket. Beállítható az edzésekhez biztonságot jelző bejelentkezés, ez mondjuk arra jó, ha este futni megyünk és tudatni szeretnénk a párunkkal vagy valakivel, hogy vissza is értünk a Városligetből egyben. Természetesen ehhez, ahogy minden máshoz is, a másik félnek is érdemes iPhone-nal rendelkeznie. Ugyanígy az UWB-t használó készülék- vagy barátmegtalálás is csak az Apple Lokátor hálózatával megy együtt.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A watchOS felépítése változatlan, a számlapról lefelé suhintva értesítéseket, felfelé húzva az intelligens paklit (widgeteket) találjuk. A számlapra kipakolt komplikációk interaktívak, a számlapon jobbra vagy balra simítva viszont nem történik semmi. A korona egyszeri megnyomása nyitja az alkalmazásgyűjtő felületet, ez a szétszórt és a lista elrendezést is támogatja. A korona kétszeri kattintása nyitja a legutóbb használt appok gyűjtőjét. A korona alatti gomb egyszeri nyomása a vezérlőközpont, kétszeri kattintása pedig az Apple Wallet, amihez ha hozzáadjuk bankkártyánkat, NFC-t használva fizethetünk az órával. De ahogy az eddigi években, az iPhone-ból áthúzza a Wallet az órára a beszállókártyáinkat, jegyeinket, törzsvásárlói kártyáinkat, ha pedig megfelelő városban élünk, akkor az utazási kártyáinkat is. Az Apple Pay és a Wallet NFC-s kártyáinak használatához jelkód beállítása szükséges az órán, kivételt ez alól az utazási kártyák jelenthetik.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Megvan az App Store az órán, így bármit telepíthetünk és beállítható, hogy automatikusan felrakja az órára a telefonon található alkalmazások watchOS-es megfelelőjét. Így simán lehet Google Térképet, Nike Run Clubot, AllTrailst, Stravát, Shazamot, bergflexet, vagy akár Időképet is telepíteni az órára. Alapértelmezetten az edzésekhez a Fitnesz app van hozzárendelve, de ha mi mondjuk Stravából vagy NRC-ből indítanánk el az edzéskövetést, megtehetjük azt is, ilyenkor automatikusan be fogja szinkronizálni az óra a saját alkalmazásába a másikból származó adatokat.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Fogadhatók és indíthatók hívások az óráról, van lehetőség üzenetekre reagálni is. Viszont valamiért a nagyobb méretű kijelző ellenére sem elérhető magyar nyelvű billentyűzet a Series 10-en, csak diktálás vagy előre beállított reakciók vannak a magyar nyelvre állított rendszerben alapból. Érthetetlen, hogy miért marad ki ez évről-évre, de a kényelmetlenségének kikerülésére megoldást jelent, ha a magyar nyelvre állított rendszeren hozzáadjuk az angolt vagy a németet másodlagos nyelvként, majd kikapcsoljuk a prediktív szövegbevitelt és automatikus javítást, aztán már pötyöghetünk is egy virtuális QWERTY billentyűzeten.

Címek megadásakor sem ajánlja fel az óra a magyar nyelven a billentyűzetet, ha hozzáadjuk az angolt, akkor már igenCímek megadásakor sem ajánlja fel az óra a magyar nyelven a billentyűzetet, ha hozzáadjuk az angolt, akkor már igenCímek megadásakor sem ajánlja fel az óra a magyar nyelven a billentyűzetet, ha hozzáadjuk az angolt, akkor már igen Címek megadásakor sem ajánlja fel az óra a magyar nyelven a billentyűzetet, ha hozzáadjuk az angolt, akkor már igen (forrás: Mobilaréna) [+]

Az Apple Watch tökéletes társ az iPhone mellé, ha a telefon hatótávolságon kívül van, az órára Wi-Fi hálózaton ugyanúgy megjön minden értesítés, tudunk akár hívásokat is lebonyolítani. Ha rendelkezünk AirPods fülhallgatóval, az automatikusan kapcsolódik az óránkra is, ha van HomePod hangszórónk, az azon lejátszott zenét irányíthatjuk az óráról, ha pedig van Apple TV vagy olyan, például LG webOS-es okostévé otthon, ami támogatja az AirPlay-t, távirányítóként is működik az Apple Watch.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Előzmények

Hirdetés