Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

Hardver, szoftver

Mint azt a Lite szó is előre jelzi, ne számítsunk túl komoly erőműre a telefon belsejében. Való igaz, a MediaTek MT6735 már szinte standard lett a középkategória alsó régiójában. Négymagos 64 bites processzor, 1,3 GHz-es órajel, hozzá pedig a Mali-T720 grafikus gyorsító. Ennek a konfigurációnak nem jelent megerőltetést egy HD kijelző és a benchmark eredmények is ezt mutatják. Ugyanakkor az 1 GB RAM már szűkösen hangzik és sajnos a használat során is előjönnek a hátrányai. Ha nem zárjuk be rendszeresen a futó programokat, akkor ezek elindítása és a köztük való átváltás bizony hosszú másodpercekbe telik, fehér vagy fekete képernyő, aztán összeszedi magát. Minimális vigasz, hogy melegedést szinte lehetetlen kicsalni belőle, a benchmarkok többszöri, egymás utáni futtatása sem okozott semmilyen hőmérsékleti problémát.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview X2 Soul Lite Honor 4C Motorola Moto G3 Siswoo C55 Longbow
Rendszerchip MediaTek MT6735 HiSilicon Kirin 620 Snapdragon 410 MediaTek MT6753
AnTuTu Benchmark 5.x 27872 pont 26973 pont 23059 pont 34533 pont
AnTuTu Benchmark 6.x 26934 pont N/A N/A N/A
Vellamo Browser 2409 pont 1456 pont 2069 pont 2755 pont
Vellamo Metal 953 pont 1012 pont 963 pont 955 pont
Geekbench 3 (single) 625 pont 546 pont 522 pont 615 pont
Geekbench 3 (multi) 1802 pont 1620 pont 1633 pont 2730 pont
GFXBench Man. onscreen 5,8 fps 6,3 fps 3,7 fps 4,7 fps
GFXBench Man. offscreen 2,8 fps 1,8 fps 1,7 fps 2,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15 fps 15 fps 9,4 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 8,5 fps 9,1 fps 5,3 fps 10 fps


[+]

Bekapcsolás után az Android 5.0-s verziója töltődik be, ezen azért kár volt spórolni, a Soul család többi tagján 5.1 volt. Ugyanakkor a kissé átalakított interfészt ide is átmentették, így nem teljesen a Google felületével találkozunk. A fentről lehúzható értesítési függönyről elköltöztek a gyorskapcsolók, azokat most már egy alulról felfelé mozdulattal hozhatjuk elő. Ezeket szerkeszteni sajnos nem lehet, de van fényerőállító csúszka, zseblámpa és még hamis hívás is. Átalakult a widgetes felület is, kapunk néhány újat a gyáriak mellé, továbbá a képernyők közötti animációt is állíthatjuk. A főmenü egy külön gombbal nyitható meg, beállítás szerint lehet oldalra vagy függőlegesen lapozható, előbbi esetben az ABC sorrendet is felülbírálhatjuk.


[+]

Néhány extra is jár a telefonhoz, ez a funkciók terén elsősorban a gesztusvezérlést jelenti. Ezúttal csak egy-két ilyet aktiválhatunk, de a sokak által kedvelt dupla koppintásos ki-bekapcsolás benne van. Applikációk terén is akad pár plusz, kicsit hozzányúltak a képnézegetőhöz, kapunk Antivirust, amihez licenckulcsot a dobozban találunk. A Chameleon a kamerával segít egyedi színtémát összeállítani a menühöz (egyébként négy gyári komplett téma van). Említést érdemel még az Intéző, a Jegyzetek, a már említett Témák valamint többek között a Zseblámpa, az Iránytű és egy csinos Időjárás előrejelző. A System Manager a telefon karbantartására szolgál, egyrészt figyeli a RAM telítettségét, továbbá itt állíthatjuk be a mobilinternet korlátozását, az energiatakarékos módokat, valamint a programok különböző engedélyeit.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Allview X2 Soul Style - stílustörés

    Az Allview Soul szériája új taggal bővült a középmezőnyben. Ha az X2 Soul Lite képviseli a belépő szintet, akkor az X2 Soul Style fél lábbal ugyan beljebb van, de a másik sajnos lemaradt valahol félúton.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

Előzmények

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.

Hirdetés